Co powinieneś zrobić, jeśli masz problem z hydrauliką?

bathroom guide how to how to use plumber plumber needed plumbing toilet

Uzyskać więcej informacji o tym, jak radzić sobie z problemami hydraulicznymi?

What should you do if you have a plumbing problem?

Co zrobić, jeśli masz problem z hydrauliką?

Stwórz zestaw ratunkowy i miej pod ręką kilka prostych narzędzi. Po naprawieniu uszkodzonej rury wyłącz zasilanie i wodę przy skrzynce bezpieczników. Upewnij się, że wszystkie wtyczki, przełączniki, rozety sufitowe i inne urządzenia elektryczne są suche. W przypadku wycieku usuń olej lub zanieczyszczenia z obu stron uszkodzonego obszaru. Łącznik pękniętych rur może naprawić pękniętą rurę o długości 40-50 mm.

Do naprawy uszkodzonej rury może być wymagany zestaw do naprawy rur na wcisk lub elastyczne połączenie węża. Jeśli nie, musisz zainstalować nową rurę. Zestawy do naprawy rur wciskanych są łatwe w użyciu i można je zakładać na rury miedziane lub plastikowe. Najlepszym podejściem jest usunięcie rury, przecinając każdą stronę za pomocą małego obcinaka do rur. Użyj szpachli naprawczej, aby trwale zatrzymać wyciek i zaoszczędzić czas.

Po oczyszczeniu rury ręcznikiem użyj szczotki drucianej, aby naprawić rurę. Nosić gumowe rękawice podczas skręcania lub cięcia dwuskładnikowej mieszanki epoksydowej. Wszystkie rury na poddaszu, w piwnicy, garażu lub w innym miejscu narażonym na ekstremalne zimno powinny być opóźnione. Ustaw termostat grzewczy na najniższą temperaturę lub użyj „ustawienia mrozu”, jeśli go masz. Elektryczna suszarka do włosów może stopniowo podgrzewać zamarznięte rury, zaczynając od kranu lub zaworu i przesuwając się w dół, aż woda znów zacznie płynąć.

Alternatywnie namocz ręczniki do rąk w gorącej wodzie, wykręć je do sucha i owiń na rurze. Cysterny i zbiorniki na wodę często znajdują się na strychu lub na drugim lub trzecim poziomie domu. Jeśli pojawi się przeciek, działaj szybko, w przeciwnym razie sufit może się zawalić. Ważne jest, aby zidentyfikować źródło wycieku, czy jest to uszkodzona rura, wadliwe połączenie, czy sama spłuczka. Jeśli cysterna na zimną wodę jest pełna, ale baterie w łazience są suche, prawdopodobnie występuje śluza powietrzna lub zablokowanie przewodu zasilającego ze zbiornika zimnej wody lub zbiornika ciepłej wody.

Usuń wszelkie widoczne zanieczyszczenia ze zlewu, a następnie wyjmij wyskakujący korek z systemu odpływowego, aby go odblokować. Zablokowanie mechanizmu spłukującego umożliwia powolne podnoszenie się wody do krawędzi. Odwadniacz to gaz, który rozszerza się w kontakcie z wodą, tworząc silne turbulencje, które odblokowują odpływy w odległości do 20 metrów. Do zatkanych lub wolno płynących zlewów. Jeśli przeszkoda pozostaje, musisz usunąć syfon.

Dowiedz się, jak identyfikować, unikać i rozwiązywać najczęstsze problemy z hydrauliką.

Obecność wody w twoim domu może spowodować znaczne szkody, dlatego ważne jest, aby natychmiast zareagować, jeśli pojawi się problem z instalacją wodno-kanalizacyjną. Trzymaj w swoim zestawie narzędzi kilka podstawowych narzędzi naprawczych i materiałów eksploatacyjnych i wiedz, co robić w nagłych wypadkach, a będziesz w stanie zapobiec wymykaniu się większości problemów spod kontroli.

Wyłącz prąd i wodę.

Po pęknięciu rury, wycieku lub zalaniu, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest jak najszybsze wyłączenie zasilania w skrzynce bezpieczników. Jak tylko wyciek zostanie naprawiony, a woda oczyszczona, sprawdź okoliczne gniazdka, przełączniki, rozety sufitowe i inny sprzęt elektryczny, aby upewnić się, że są suche. Jeśli woda dostała się do nich, nie włączaj ponownie zasilania, dopóki nie zostaną całkowicie wysuszone. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, bardzo ważne jest zapoznanie się z instalacją wodno-kanalizacyjną, w tym rozmieszczeniem zaworów, zwłaszcza głównego zaworu odcinającego, który umożliwia odcięcie dopływu wody w sytuacji awaryjnej lub wykonanie niezbędnej konserwacji. Dostępność zaworów należy sprawdzać co kilka miesięcy, aby upewnić się, że można je z łatwością otwierać i zamykać. Nałożenie niewielkiej ilości oleju penetrującego lub smaru na wałek zaworu może pomóc w jego uwolnieniu.Nigdy nie pozostawiaj zaworu całkowicie otwartego, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo jego zakleszczenia, uniemożliwiając zamknięcie go, gdy jest to absolutnie konieczne. Zamiast tego przekręć zawór o ćwierć do pół obrotu do pozycji zamkniętej.

Jak naprawić zepsutą rurę wodną

Zastosowanie zacisku do naprawy rur jest najszybszą i najskuteczniejszą metodą zatrzymania wycieku wody z pękniętej rury, ponieważ nie wymaga wcześniejszego opróżnienia linii. Inne są po prostu zaciskane na obszarze pękania, podczas gdy inne są przykręcane do obszaru pękania. Z drugiej strony obejmy naprawcze należy traktować tylko jako rozwiązanie tymczasowe. Inną alternatywą jest użycie samowtapiającej się taśmy naprawczej, aby w krótkim czasie stworzyć wodoszczelne uszczelnienie. Oto wszystko, czego potrzebujesz i jak to wszystko połączyć.

 1. Usuń olej lub brud z rury po obu stronach uszkodzonego obszaru, wycierając ją do czysta.
 2. Usuń około 20 cm taśmy z opakowania i odetnij nożyczkami. Usuń podkład z taśmy i wyrzuć go. Bardzo ważne jest, aby pracować szybko po usunięciu taśmy zabezpieczającej, w przeciwnym razie taśma nie będzie prawidłowo przylegać do siebie.
 3. Wydłuż długość odciętej taśmy do około dwukrotności jej pierwotnej długości. Owiń taśmę mocno wokół rury, zaczynając od około 30 mm do 40 mm od miejsca, w którym znajduje się otwór. Utrzymuj ciasne naciągnięcie taśmy, owijając ją wokół przedmiotu z 50-procentową zakładką, aby upewnić się, że taśma wiąże się ze sobą.
 4. Gdy dojdziesz do uszkodzonego kawałka rury, pozostaw przerwę (w miejscu otworu) i owiń taśmę wokół rury po drugiej stronie otworu, zaczynając od uszkodzonego odcinka. Kontynuuj owijanie mocno przez kolejne 30 mm do 40 mm po przeciwnej stronie uszkodzenia przed odwróceniem się i przejściem w drugą stronę z drugą warstwą taśmy. Tym razem zakryj otwór dłonią. Pamiętaj, aby zawsze utrzymywać na taśmie ciasne 50-procentowe zachodzenie na siebie podczas pracy z nią.
 5. Kontynuuj poruszanie się tam i z powrotem po uszkodzonym obszarze, aż zostanie całkowicie uszczelniony. Mocno dociśnij taśmę, gdy dojdziesz do jej końca, upewniając się, że łączy się z resztą jej długości.

Jak wykonać trwałą naprawę uszkodzonej rury wodociągowej

Łącznik rozrywanej rury może być użyty do naprawy rozerwanej rury, jeśli uszkodzona część ma długość nie większą niż 40 do 50 mm. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta podczas naprawy pękniętej złączki rurowej. Dodatkowo do wykonania zadania można użyć zestawu do naprawy rur wciskanych, który naprawia uszkodzoną rurę bez konieczności demontażu bieżącej instalacji rurowej lub elastycznego połączenia węża. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał zainstalować nowy kawałek rury.

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Zastosowanie plastikowych połączeń na wcisk na rurach miedzianych przerywa ciągłość systemu uziemienia w instalacji wodno-kanalizacyjnej. Za pomocą dwóch zacisków łączących połącz ze sobą dwie miedziane rury za pomocą jednożyłowego przewodu uziemiającego o przekroju 4 mm2. Spowoduje to przywrócenie połączenia elektrycznego.

Zestaw naprawczy do rur ze złączkami na wcisk

Zestawy do naprawy rur pasowanych na wcisk są proste w użyciu i mogą być instalowane na rurach miedzianych lub plastikowych bez konieczności stosowania specjalnego sprzętu. Po usunięciu uszkodzonego odcinka wystarczy wcisnąć złączkę całkowicie na rurę (rury z tworzywa sztucznego wymagają najpierw wsunięcia w rurę wkładki, która jest dołączona do zestawu, aby zachować kształt rury), a następnie przekręć plastikową nakrętkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby zabezpieczyć złączkę na miejscu (pomoże to zachować kształt rury). Oprócz zestawu znajdują się szczegółowe instrukcje.

 1. Zakręć dopływ wody i pozwól rurze opróżnić się.
 2. Najlepszą metodą jest przecięcie każdej strony uszkodzonego obszaru za pomocą małego obcinaka do rur, a następnie usunięcie tego kawałka rury.Możliwe, że konieczne będzie zdjęcie rury z sąsiednich zacisków w celu obrócenia przecinaka wokół niej. Jeśli nie ma takiej możliwości, można użyć piły do ​​metalu.
 3. Usunięcie zadziorów z wnętrza ciętych końcówek za pomocą wąskiego półokrągłego pilnika i wełny stalowej lub szczotki do usuwania zadziorów może pomóc w usunięciu farby, nalotu lub kamienia, które nagromadziły się na rurze miedzianej.< /li>
 4. Zdejmij nakrętki kołpakowe i oliwki (metalowe pierścienie) ze złącza rurowego i wsuń je na każdy odcięty koniec rury. Owiń taśmę PTFE na gwintach każdego złącza zaciskowego około pięć razy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Woda będzie odpychana przez taśmę PTFE, która pomoże w stworzeniu wodoszczelnego uszczelnienia. Podczas nakładania taśmy PTFE na gwint, owinąć taśmę wokół gwintu na rurze w przeciwnym kierunku niż gwint na rurze, aby upewnić się, że nie rozplątuje się po dokręceniu nakrętki.
 5. Włóż przycięte końce rury do złącza rury rozrywanej, aby zakończyć instalację. Używając klucza do rur lub szczypiec do pomp wodnych, przytrzymaj złączkę na miejscu podczas dokręcania nakrętek kluczem nastawnym.

Instrukcje, jak naprawić nieszczelne połączenie rurowe

Naprawa nieszczelnego lutowanego połączenia rurowego wymaga pewnego doświadczenia, ale o wiele prostsze jest użycie szpachli naprawczej, która może trwale zatrzymać wyciek i zaoszczędzić czas. Następnie po wyschnięciu szpachli można ją przeszlifować, wygładzić i pomalować.

 1. Zakręć dopływ wody do uszkodzonego kawałka rury i pozwól mu spłynąć przez kilka minut.
 2. Po osuszeniu rury ręcznikiem użyj szczotki drucianej, aby wyznaczyć obszar, który ma zostać naprawiony w rurze.
 3. W celu ochrony skóry używaj gumowych rękawic podczas skręcania lub cięcia wystarczającej ilości dwuskładnikowej mieszanki epoksydowej do zakończenia naprawy. Używaj palców do rozprowadzania substancji aż do uzyskania jednolitego zabarwienia. Aby wykonać ten krok, musisz działać szybko, ponieważ masz tylko około 5 minut, zanim mieszanina zacznie krzepnąć.
 4. Szpachlówkę naprawczą należy wcisnąć w przestrzeń między rurą a kształtką, dociskając ją palcami wokół złącza. Pracuj szybko, ponieważ kit szybko wysycha. Wygładź to tak bardzo, jak możesz, ale nie przesadzaj.
 5. Odczekać łącznie 24 godziny na utwardzenie przed ponownym podłączeniem dopływu wody i sprawdzeniem pod kątem wycieków, jeśli to konieczne.

Instrukcje naprawy i śluzy

Po spuszczeniu i ponownym napełnieniu instalacji wodociągowej możliwe jest, że powietrze zostało uwięzione w rurach. Spowoduje to, że krany będą pryskać, a w niektórych przypadkach całkowicie odciąć dopływ. Wąż ogrodowy podłączony do kranu w kuchni, który jest pod ciśnieniem (lub do innego kranu, jeśli masz system bezpośredni), a drugi koniec do kranu, który sprawia problemy, może pomóc w usunięciu przeszkody. Najpierw włącz zepsuty kran, a następnie sprawny kran i pozostaw włączony przez kilka minut. Jeśli ciśnienie sieciowe nie wypycha powietrza z systemu, może być konieczne powtórzenie procedury kilka razy, aż powietrze zostanie usunięte. Wyłącz krany i pozostaw je w spokoju na kilka minut przed ponownym użyciem. Gdy krany znów działają prawidłowo, najpierw wyjmij wąż z najwyższego kranu, a następnie z najniższego kranu i tak dalej. Nie zapomnij całkowicie spuścić wody z węża przed przetransportowaniem go poza dom.

Jak odblokować zatkaną rurę

Wszystkie rury na poddaszu, pod parterem, w garażu lub w innych miejscach, w których są narażone na bardzo niskie temperatury, powinny być opóźnione, aby zapobiec pękaniu i zamarzaniu. Z drugiej strony lagowanie po prostu opóźni początek zamrażania.Jeśli temperatura utrzymuje się poniżej zera przez dłuższy czas, może tworzyć się lód i utrudniać przepływ wody do kranów i innych wylotów. W najgorszym przypadku lód może faktycznie złamać rurę lub rozerwać złącze. W rezultacie, jeśli planujesz wyjechać na dłuższy czas w okresie zimowym, warto podjąć pewne kroki. Zmniejsz temperaturę na termostacie grzewczym do najniższego poziomu lub włącz „ustawienie mrozu”, jeśli go masz; to automatycznie włączy ogrzewanie, jeśli temperatura spadnie do punktu zamarzania. Alternatywnie można zamknąć główny zawór odcinający i całkowicie opróżnić system z wody. Suszarka do włosów może być używana do delikatnego podgrzania zamarzniętej rury, zaczynając od kranu lub zaworu i przesuwając się w dół, aż woda zacznie ponownie płynąć. Alternatywnie możesz namoczyć ręczniki do rąk w gorącej wodzie, wykręcić je do sucha i owinąć na rurze jako tymczasowy środek zaradczy. Ale cokolwiek robisz, unikaj używania lampy lutowniczej w domu, ponieważ otwarty ogień w domu może stwarzać poważne ryzyko pożaru. Dodatkowo, przykładanie zbyt dużej ilości ciepła do zamarzniętej rury za pomocą palnika może spowodować zagotowanie się wody w rurze i potencjalnie wybuch.

Jak zapobiec zamarzaniu rur w zimie

Aby zapobiec zamarzaniu rur na strychach, pod parterami, garażach lub w innych miejscach, w których byłyby narażone na bardzo niskie temperatury, przed instalacją należy je zabezpieczyć izolacją rur. Chociaż opóźnienie może opóźnić rozpoczęcie zamrażania, jeśli temperatury pozostają wystarczająco niskie przez dłuższy czas, lód może nadal tworzyć się, uniemożliwiając przepływ wody do kranów i innych wylotów; w najgorszym przypadku lód może faktycznie złamać rurę lub spowodować rozdzielenie złącza. W rezultacie, jeśli planujesz podróżować przez dłuższy czas w okresie zimowym, musisz podjąć odpowiednie środki. Zmniejsz temperaturę na termostacie grzewczym do najniższego poziomu lub, jeśli go masz, użyj „ustawienia mrozu”, które zmusi go do automatycznego włączenia, gdy temperatura spadnie do punktu zamarzania. Alternatywnie wyłącz główny zawór odcinający i pozwól, aby system całkowicie opróżnił się, aby zaoszczędzić czas. Aby rozmrozić zamarzniętą rurę, delikatnie podgrzej ją suszarką do włosów, przesuwając się w dół od kranu lub zaworu, aż woda zacznie ponownie płynąć, jak widać na filmie. Alternatywnie można użyć termoforu lub ręczników do rąk nasączonych gorącą wodą i wykręconych i owiniętych wokół rury. Zachowaj ostrożność podczas pracy z palnikiem, niezależnie od tego, co robisz.

Jak radzić sobie z wyciekami wody z cystern i zbiorników wykorzystywanych do przechowywania.

Cysterny i zbiorniki do przechowywania wody często znajdują się na strychu lub na drugim lub trzecim piętrze domu. Konsekwencją tego jest to, że jeśli pojawi się przeciek, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest woda tryskająca przez sufit. Musisz poruszać się szybko, w przeciwnym razie sufit może zawalić się wokół ciebie. Usuń prąd i wodę odpowiednio z głównego wyłącznika zasilania i głównego zaworu odcinającego, a następnie zamknij główne drzwi. Umieść pojemniki, aby zebrać wyciekającą wodę, a następnie odkręć wszystkie krany i spłucz wszystkie toalety w domu, aby wykonać zadanie. Gdy główny zawór odcinający jest zamknięty, rury i zbiornik na zimną wodę będą opróżniane i nie będą ponownie napełniane, gdy główny zawór odcinający jest zamknięty. Konieczne jest ustalenie, co powoduje wyciek, może to być uszkodzona rura lub luźne połączenie, lub sama spłuczka, która przecieka lub przelewa się z powodu problemów z zaworem kulowym lub przelewem. Jeśli wyciek pochodzi z zasobnika ciepłej wody, wyłącz kocioł i opróżnij zasobnik, podłączając wąż do kurka spustowego u podstawy zasobnika i wyprowadzając go do rynny zewnętrznej w celu spuszczenia wody. Dokonaj wszelkich napraw lub wymian, które są wymagane.

Jak ustalić, dlaczego z kranu nie wypływa woda.

Kiedy odkręcasz kran i nic się nie dzieje, czekanie może być bardzo irytujące. Oto, co możesz zrobić, aby ponownie aktywować dopływ wody: 1.

 1. Włącz kran z zimną wodą w swojej kuchni – lub jakikolwiek inny kran z zimną wodą w systemie bezpośrednim, jeśli taki masz. Jeśli nie ma przepływu, sprawdź, czy główny zawór odcinający nie jest zamknięty. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z dostawcą wody.
 2. Jeśli działa dostawa zimnej wody z sieci, sprawdź zbiornik na zimną wodę na poddaszu. Niezależnie od tego, czy jest pusty, sprawdź, czy zawór kulowy nie jest zablokowany. Zdemontuj i wyczyść zawór lub wymień go w razie potrzeby. Zablokowany wznoszący się przewód, który może być spowodowany zimą przez lód, spowoduje brak przepływu, gdy zawór będzie otwarty przez dłuższy czas.
 3. Jeśli cysterna na zimną wodę jest całkowicie napełniona, ale z baterii łazienkowych nie wypływa woda, najprawdopodobniej istnieje śluza powietrzna lub przeszkoda w przewodzie doprowadzającym wodę ze zbiornika zimnej lub ciepłej wody .

Co zrobić, jeśli zlew jest zatkany

Jeśli zlewozmywaki opróżniają się powoli lub całkowicie się zatrzymały, najprawdopodobniej gdzieś w przewodzie kanalizacyjnym znajduje się zatkanie, które należy usunąć. Gdy otwór korka spływa powoli, najczęściej jest to spowodowane nagromadzeniem oleju lub włókien, które zostały uwięzione pod siatką w otworze korka. Jeśli woda w ogóle nie spływa, oznacza to, że w rurze odpływowej jest pełna blokada i niedrożność. Poniższe sekcje przeprowadzą Cię przez różne podejścia, które możesz podjąć, aby spróbować rozwiązać problem. Zanim zaczniesz, rozważ następujące kwestie. Odblokowanie zlewu może być uciążliwym zadaniem, dlatego ważne jest, aby być przygotowanym na najgorszy scenariusz. Załóż fartuch lub starą koszulę, gumowe rękawiczki i okulary ochronne, aby chronić swoją odzież.

 1. Aby odblokować całkowicie zablokowany zlew, najpierw usuń widoczne zabrudzenia ze zlewu, a następnie wyjmij wyskakującą zatyczkę z systemu odpływowego zlewu. Napełnij go do połowy wodą i włóż kubek z popychaczem do zlewu nad otwór korka, aby go zabezpieczyć. Napełnij przelew mokrym ręcznikiem, aby zapobiec wyparowaniu ciśnienia. Powinieneś również zakryć inne otwory zlewu ręcznikiem, jeśli masz zlew 2-komorowy, aby wytworzyć odpowiedni nacisk, aby tłok działał prawidłowo. Następnie przez 15 do 20 sekund energicznie wciskaj tłok w zbiorniku w górę iw dół. Wyjmij tłok i sprawdź, czy woda spływa. Możliwe, że będziesz musiał powtórzyć ten proces trzy lub cztery razy.
 2. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować użyć chemicznego roztworu do czyszczenia odpływów. Aby rozpocząć, nałóż niewielką warstwę wazeliny wokół krawędzi otworu korka, aby zapobiec jego uszkodzeniu. Ponieważ będzie to bardzo niebezpieczne, podczas pracy z nim zaleca się używanie rękawic i okularów ochronnych. Nie zaleca się stosowania w obszarach, w których mogą być obecne inne chemikalia, takie jak wybielacze, ponieważ może to spowodować emisję potencjalnie niebezpiecznych oparów.
 3. Jeśli przeszkoda nie została usunięta, konieczne będzie usunięcie syfonu. Pod pułapką należy umieścić wiadro do zbierania rozlanych płynów. Usuń pułapkę i wlej zawartość do wiadra za pomocą śrubokręta. Napraw syfon, zwracając uwagę na wymianę wszelkich uszkodzonych podkładek i oringów. Upewnij się, że nie dokręcasz go zbyt mocno, ponieważ utrudni to cofnięcie w przyszłości. Jeśli to nie usunie przeszkody, należy użyć świdra spustowego do sondowania rury odpływowej.

Odwadniacz, który działa natychmiast

Aby odblokować odpływy w odległości do 20 metrów, natychmiastowy środek do odblokowywania odpływów wykorzystuje gaz, który rozszerza się po zetknięciu z wodą, tworząc potężne turbulencje, które oczyszczają odpływy na tę odległość, a nie przez poruszenie.Wyeliminuje blokady spowodowane włosami, nagromadzonym mydłem, papierem, olejem i resztkami jedzenia w ułamku czasu potrzebnego na umycie rąk. Należy go stosować na zatkanych lub wolno płynących zlewach. Zawsze pamiętaj, aby przeczytać i postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu przed użyciem jakichkolwiek produktów..

Co zrobić, jeśli toaleta jest zatkana

Przeszkoda w mechanizmie spłukiwania powoduje, że spłukiwana woda wspina się prawie do krawędzi, a następnie bardzo powoli spływa. Najprawdopodobniej wylot miski jest zatkany, ale jeśli tak nie jest, może wystąpić problem z głównym systemem odwadniającym.

 1. Wylanie wiadra ciepłej wody na patelnię z wysokości to dobry sposób na usunięcie małego zatkania w kuchni.
 2. Zrobi to umieszczenie dużego tłoka toaletowego nad wylotem miski i pompowanie uchwytem w górę iw dół.
 3. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować użyć świdra przeznaczonego do toalety. Podczas obracania uchwytu sonda wysuwa się wokół zagięcia w kształcie litery U i obraca się, umożliwiając usunięcie przeszkody. Należy używać rękawic ochronnych, należy przeczytać i przestrzegać instrukcji producenta. Nie zapomnij o prawidłowym oczyszczeniu ślimaka po każdym użyciu roztworem wybielacza.

Co powinieneś zrobić, jeśli masz problem z hydrauliką?

 • Zrób zestaw awaryjny i miej pod ręką kilka prostych narzędzi.
 • Po naprawie uszkodzonej rury wyłącz zasilanie i wodę w skrzynce bezpieczników.
 • Upewnij się, że wszystkie wtyczki, przełączniki, rozety sufitowe i inne urządzenia elektryczne są suche.
 • W przypadku wycieku usuń olej lub zanieczyszczenia z obu stron uszkodzonego obszaru.
 • Łącznik do pęknięć rur może naprawić pękniętą rurę o długości 40-50 mm.
 • Do naprawy uszkodzonej rury może być potrzebny zestaw do naprawy rur na wcisk lub elastyczne połączenie węża.
 • Jeśli nie, musisz zainstalować nową rurę.
 • Zestawy do naprawy rur pasowanych na wcisk są łatwe w użyciu i można je zakładać na rury miedziane lub plastikowe.
 • Najlepszym podejściem jest usunięcie rury, przecinając każdą stronę za pomocą małego obcinaka do rur.
 • Użyj kitu naprawczego, aby trwale zatrzymać wyciek i zaoszczędzić czas.
 • Po oczyszczeniu rury ręcznikiem napraw rurę szczotką drucianą.
 • Noś gumowe rękawice podczas skręcania lub cięcia 2-częściowego związku epoksydowego.
 • Wszystkie rury na poddaszu, w piwnicy, garażu lub w innym miejscu narażonym na ekstremalne zimno powinny być opóźnione.
 • Ustaw termostat ogrzewania na najniższą temperaturę lub użyj „ustawienia mrozu”, jeśli go masz.
 • Elektryczna suszarka do włosów może stopniowo podgrzewać zamarznięte rury, zaczynając od kranu lub zaworu i przesuwając się w dół, aż woda znów zacznie płynąć.
 • Alternatywnie namocz ręczniki do rąk w gorącej wodzie, wykręć je do sucha i owiń na rurze.
 • Cysterny i zbiorniki na wodę często znajdują się na poddaszu lub na drugim lub trzecim poziomie domu.
 • Jeśli pojawi się wyciek, działaj szybko lub sufit może się zawalić.
 • Usuń wszelkie widoczne zanieczyszczenia ze zlewu, a następnie wyjmij wyskakujący korek z systemu odpływowego, aby go odblokować.
 • Zablokowanie mechanizmu spłukującego umożliwia powolne podnoszenie się wody do krawędzi.
 • Odblokowywanie odpływów to gaz, który rozszerza się w kontakcie z wodą, tworząc silne turbulencje, które odblokowują odpływy w odległości do 20 metrów.
 • Do zlewów zablokowanych lub wolno płynących.
 • Jeśli przeszkoda pozostaje, musisz usunąć pułapkę na odpady.

Autor:
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals