Co zrobić, jeśli masz problem z hydrauliką

bathroom guide how to how to install how to use plumber needed plumbing

Dowiedz się więcej o tym, jak radzić sobie z problemami hydraulicznymi w tym artykule.

 

Plumbing help

 

Jak naprawić problem z hydrauliką?

W nagłych wypadkach ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z podstawowego sprzętu. Natychmiast po naprawie uszkodzonej rury wyłącz zasilanie i wodę. Zawsze upewnij się, że wszystkie urządzenia elektryczne, przełączniki, rozety sufitowe i gniazda są suche przed ponownym uruchomieniem urządzenia. Uszczelnienie wodoszczelne można szybko wykonać za pomocą samowulkanizującej taśmy naprawczej. Łącznik do rozrywanej rury może być użyty do zamocowania rozrywanej rury o długości nieco większej niż 40 do 50 mm.

Plastikowe złącza na wcisk stosowane na rurach miedzianych zakłócają mechanizm uziemienia w systemie wodno-kanalizacyjnym. W takim scenariuszu będziesz musiał zainstalować nową rurę. Zestawy do naprawy rur wciskanych są łatwe w użyciu i mogą być używane do naprawy rur miedzianych lub plastikowych. Potrzebne będą następujące elementy: Zatrzymaj dopływ wody i całkowicie opróżnij rurę. Wykonaj cięcie wzdłuż obu stron uszkodzonej sekcji, a następnie usuń tę sekcję z systemu.

Leczenie nieszczelnego złącza rurowego wymaga pewnych umiejętności, ale użycie kitu jest znacznie łatwiejsze. Pozostaw kit do wyschnięcia, następnie przeszlifuj, a następnie pomaluj. Najpierw włącz zepsuty kran, a potem działający. Po zakończeniu procedury utwardzania sprawdź, czy nie ma wycieków. Należy poczynić przygotowania, jeśli zamierzasz wyjechać na dłuższy czas.

Powinieneś opóźnić wszystkie rury na poddaszu, w piwnicy, w garażu lub w innych miejscach, w których są one narażone na ekstremalnie niskie temperatury. Czekanie tylko opóźnia początek zamarzania, co może spowodować tworzenie się lodu w rurach i zatrzymanie przepływu wody. Może być pęknięta rura, luźne połączenie lub spłuczka nieszczelna. Upewnij się, że główny zawór odcinający nie jest otwarty. Jeśli zawór był otwarty przez dłuższy czas, zablokowanie wznoszącego się głównego spowoduje brak przepływu.

Sprawdź, czy zbiornik zimnej wody na poddaszu nadal działa. W przewodzie doprowadzającym zimną spłuczkę lub zasobnik ciepłej wody znajduje się śluza powietrzna lub zatkanie. Bardzo ważne jest, aby być przygotowanym na najgorszą sytuację podczas próby odblokowania zlewu. chemikalia mogą rozpryskiwać się na skórze i powodować oparzenia chemiczne na powierzchni skóry. Używaj tłoka dopiero po całkowitym wypłukaniu zlewu z chemikaliów.

Nie używaj, jeśli obecne są inne chemikalia, takie jak wybielacz. Szybki unclogger udrażnia dreny do 20 metrów. Potrafi skutecznie i wydajnie usuwać zatkane włosy, nagromadzone mydło, papier, tłuszcz i resztki jedzenia. Aby usunąć blokadę, należy z wysokości nalać na patelnię wiadro ciepłej wody.

Dowiedz się, jak identyfikować, unikać i rozwiązywać najczęstsze problemy z hydrauliką.

Obecność wody w twoim domu może spowodować znaczne szkody, dlatego ważne jest, aby natychmiast zareagować, jeśli pojawi się problem z instalacją wodno-kanalizacyjną. Trzymaj w swoim zestawie narzędzi kilka podstawowych narzędzi naprawczych i materiałów eksploatacyjnych i dowiedz się, co robić w nagłych wypadkach, a będziesz w stanie zapobiec wymykaniu się większości problemów spod kontroli.

Jak wykonać trwałą naprawę uszkodzonej rury wodociągowej

Łącznik rozrywanej rury może być użyty do naprawy rozerwanej rury, jeśli uszkodzona część ma długość nie większą niż 40 do 50 mm (ale przed użyciem tej metody należy zawsze zapoznać się z zaleceniami producenta). Dodatkowo do wykonania zadania można użyć zestawu do naprawy rur wciskanych, który naprawia uszkodzoną rurę bez konieczności demontażu bieżącej instalacji rurowej lub elastycznego połączenia węża. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał zainstalować nowy kawałek rury.

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Zastosowanie plastikowych połączeń na wcisk na rurach miedzianych przerywa ciągłość systemu uziemienia w instalacji wodno-kanalizacyjnej. Za pomocą dwóch zacisków łączących połącz ze sobą dwie miedziane rury za pomocą jednożyłowego przewodu uziemiającego o przekroju 4 mm2.Spowoduje to przywrócenie połączenia elektrycznego

Zestaw naprawczy do rur ze złączkami na wcisk

Zestawy do naprawy rur pasowanych na wcisk są proste w użyciu i mogą być instalowane na rurach miedzianych lub plastikowych bez konieczności stosowania specjalnego sprzętu. Po usunięciu uszkodzonego odcinka wystarczy wcisnąć złączkę całkowicie na rurę (rury z tworzywa sztucznego wymagają najpierw wsunięcia w rurę wkładki, która jest dołączona do zestawu, aby zachować kształt rury), a następnie przekręć plastikową nakrętkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby zabezpieczyć złączkę na miejscu (pomoże to zachować kształt rury). Oprócz zestawu znajdują się szczegółowe instrukcje.

Będziesz potrzebować następujących materiałów eksploatacyjnych:

 • Obcinaki do rur, czasami nazywane krążkami do rur, służą do cięcia rur.
 • Miniaturowe piły do ​​metalu, często nazywane małymi piłami do metalu
 • Pilnik półokrągły wąski
 • Można użyć wełny stalowej lub szczotki do gratowania.
 • Klucz do rur lub szczypce do pomp wodnych
 • Klucz z zakresem regulacji
 • Złączki zaciskowe (proste), oliwki i nakrętki kołpakowe, 15 mm lub 22 mm Zestaw do naprawy rur wciskanych, odpowiedni do rur 15 mm lub 22 mm
 • Taśma PTFE 

Będziesz potrzebować następujących kroków dotyczących materiałów eksploatacyjnych:

 • Krok 1: Odetnij dopływ wody i całkowicie opróżnij rurę.
 • Po drugie, przetnij wzdłuż każdej strony uszkodzonej części za pomocą małego obcinaka do rur, a następnie wyjmij ten kawałek rury z systemu. Możliwe, że konieczne będzie zdjęcie rury z sąsiednich zacisków w celu obrócenia obcinaka wokół niej. Jeśli nie ma takiej możliwości, można użyć piły do ​​metalu.
 • Usunięcie zadziorów z obciętych końców za pomocą małego półokrągłego pilnika i wełny stalowej lub szczotki do usuwania zadziorów może usunąć farbę, nalot lub kamień, który nagromadził się na rurze miedzianej w kroku 3.
 • Zdejmij nakrętki kołpakowe i oliwki (metalowe pierścienie) z łącznika rurowego i włóż je do końców każdego wyciętego odcinka rury w kroku 4. Owiń taśmę PTFE wokół gwintów każdego złącza zaciskowego około pięć razy w Zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Woda będzie odpychana przez taśmę PTFE, która pomoże w stworzeniu wodoszczelnego uszczelnienia. Podczas nakładania taśmy PTFE na gwint, owinąć taśmę wokół gwintu na rurze w przeciwnym kierunku niż gwint na rurze, aby upewnić się, że nie rozplątuje się po dokręceniu nakrętki.
 • Ostatnim krokiem jest włożenie końców rur, które zostały przycięte do przerwanego połączenia rurowego. Używając klucza do rur lub szczypiec do pomp wodnych, przytrzymaj złączkę na miejscu podczas dokręcania nakrętek kluczem nastawnym.

Instrukcje, jak naprawić nieszczelne złącze rurowe

Naprawa nieszczelnego lutowanego połączenia rurowego wymaga pewnego doświadczenia, ale o wiele prostsze jest użycie szpachli naprawczej, która trwale zatrzyma wyciek i zaoszczędzi czas. Następnie po wyschnięciu szpachli można ją przeszlifować, wygładzić i pomalować.

Będziesz potrzebować następujących narzędzi: 

 • Szczotka druciana
 • Rękawice gumowe
 • Tkanina
 • Szpachlówka dla hydraulika

Kroki naprawy nieszczelnego połączenia rur są następujące:

 • Zacznij od odcięcia dopływu wody do uszkodzonej części rury i umożliwienia jej spłynięcia.
 • Po dokładnym osuszeniu rury ręcznikiem, użyj szczotki drucianej, aby zaznaczyć obszar, który wymaga naprawy. Krok 2
 • Krok 3: Używając gumowych rękawic do ochrony skóry, przekręć lub wytnij wystarczającą ilość dwuskładnikowej żywicy epoksydowej, aby zakończyć naprawę.
 • Użyj palców do pracy z substancją, aż do uzyskania jednolitego zabarwienia. Aby wykonać ten krok, musisz działać szybko, ponieważ masz tylko około 5 minut, zanim mieszanina zacznie się zestalać.
 • Za pomocą palców delikatnie dociśnij kit naprawczy wokół złącza, upewniając się, że jest wciśnięty w przestrzeń pomiędzy rurą a kształtką. Pracuj szybko, ponieważ kit szybko wysycha. Wygładź to tak bardzo, jak możesz, ale nie przesadzaj.
 • Krok 5: Podłącz ponownie dopływ wody i sprawdź szczelność po odczekaniu 24 godzin na zakończenie procesu utwardzania.

Instrukcje naprawy i śluzy

Po spuszczeniu i ponownym napełnieniu instalacji wodociągowej możliwe jest, że powietrze zostało uwięzione w rurach. Spowoduje to, że krany będą pryskać, a w niektórych przypadkach całkowicie odciąć dopływ. Wąż ogrodowy podłączony do kranu w kuchni, który jest pod ciśnieniem (lub do innego kranu, jeśli masz system bezpośredni), a drugi koniec do kranu, który sprawia problemy, może pomóc w usunięciu przeszkody. Najpierw włącz zepsuty kran, a następnie sprawny kran i pozostaw włączony przez kilka minut. Jeśli ciśnienie sieciowe nie wypycha powietrza z systemu, może być konieczne powtórzenie procedury kilka razy, aż powietrze zostanie usunięte. Wyłącz krany i pozostaw je w spokoju na kilka minut przed ponownym użyciem. Gdy krany znów działają prawidłowo, najpierw wyjmij wąż z najwyższego kranu, a następnie z najniższego kranu i tak dalej. Nie zapomnij całkowicie spuścić wody z węża przed przetransportowaniem go poza dom.

Wyłącz prąd i wodę.

Po pęknięciu rury, wycieku lub zalaniu, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest jak najszybsze wyłączenie zasilania w skrzynce bezpieczników. Jak tylko wyciek zostanie naprawiony, a woda oczyszczona, sprawdź okoliczne gniazdka, przełączniki, rozety sufitowe i inny sprzęt elektryczny, aby upewnić się, że są suche. Jeśli woda dostała się do nich, nie włączaj ponownie zasilania, dopóki nie zostaną całkowicie wysuszone. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, bardzo ważne jest zapoznanie się z instalacją wodno-kanalizacyjną, w tym rozmieszczeniem zaworów, zwłaszcza głównego zaworu odcinającego, który umożliwia odcięcie dopływu wody w sytuacji awaryjnej lub wykonanie niezbędnej konserwacji. Dostępność zaworów należy sprawdzać co kilka miesięcy, aby upewnić się, że można je z łatwością otwierać i zamykać. Nałożenie niewielkiej ilości oleju penetrującego lub smaru na wałek zaworu może pomóc w jego uwolnieniu. Nigdy nie pozostawiaj zaworu całkowicie otwartego, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo jego zakleszczenia, uniemożliwiając zamknięcie go, gdy jest to absolutnie konieczne. Zamiast tego przekręć zawór o ćwierć do pół obrotu do pozycji zamkniętej.

 • Wyłącz zasilanie, aż woda całkowicie zniknie.
 • W sytuacji awaryjnej lub w celu dokonania naprawy należy wiedzieć, gdzie znajduje się główny zawór odcinający.
 • Aby zagwarantować łatwość użytkowania zaworu, należy go regularnie sprawdzać.

Jak naprawić pękniętą rurę wodną

Zastosowanie zacisku do naprawy rur jest najszybszą i najskuteczniejszą metodą zatrzymania wycieku wody z pękniętej rury, ponieważ nie wymaga wcześniejszego opróżnienia linii. Inne są po prostu zaciskane na obszarze pękania, podczas gdy inne są przykręcane do obszaru pękania. Z drugiej strony obejmy naprawcze należy traktować tylko jako rozwiązanie tymczasowe. Inną alternatywą jest użycie samowtapiającej się taśmy naprawczej, aby w krótkim czasie stworzyć wodoszczelne uszczelnienie. Oto wszystko, czego potrzebujesz i jak to wszystko połączyć. Będziesz potrzebować następujących materiałów eksploatacyjnych:

 • Samowulkanizująca taśma naprawcza
 • Nożyczki

Jak naprawić uszkodzone stopnie rury wodnej:

 • Krok 1: Wyczyść rurę po obu stronach uszkodzonego obszaru czystą szmatką, aby usunąć olej lub brud.
 • Krok 2: Odetnij około 20 cm taśmy nożyczkami po jej rozwinięciu.Zdejmij podkład z taśmy i wyrzuć go Bardzo ważne jest, aby po usunięciu taśmy podkładowej działać szybko, w przeciwnym razie taśma nie będzie prawidłowo przylegać do siebie.
 • Krok 3: Rozciągnij odciętą taśmę około dwukrotnie w stosunku do pierwotnej długości. Owiń taśmę mocno wokół rury, zaczynając od około 30 mm do 40 mm od miejsca, w którym znajduje się otwór. Utrzymuj ciasne naciągnięcie taśmy, owijając ją wokół przedmiotu z 50-procentową zakładką, aby upewnić się, że taśma wiąże się ze sobą.
 • Krok 4: Po dotarciu do uszkodzonego kawałka rury pozostaw przerwę (w miejscu, w którym znajduje się otwór) i owinąć taśmę wokół rury po drugiej stronie otworu, aby ją zabezpieczyć. Kontynuuj owijanie mocno przez kolejne 30 mm do 40 mm po przeciwnej stronie uszkodzenia przed odwróceniem się i przejściem w drugą stronę z drugą warstwą taśmy. Tym razem zakryj otwór dłonią. Pamiętaj, aby zawsze utrzymywać na taśmie ciasne 50-procentowe zachodzenie na siebie podczas pracy z nią.
 • Krok 5 Kontynuuj poruszanie się tam iz powrotem, aż uszkodzony obszar zostanie w pełni naprawiony. Mocno dociśnij taśmę, gdy dojdziesz do jej końca, upewniając się, że łączy się z resztą jej długości.

Jak odblokować zatkaną rurę

Wszystkie rury na poddaszu, pod parterem, w garażu lub w innych miejscach, w których są narażone na bardzo niskie temperatury, powinny być opóźnione, aby zapobiec pękaniu i zamarzaniu. Z drugiej strony lagowanie po prostu opóźni początek zamrażania. Jeśli temperatura utrzymuje się poniżej zera przez dłuższy czas, może tworzyć się lód i utrudniać przepływ wody do kranów i innych wylotów. W najgorszym przypadku lód może faktycznie złamać rurę lub rozepchnąć złącze. W rezultacie, jeśli planujesz wyjechać na dłuższy okres w okresie zimowym, warto podjąć pewne kroki. Zmniejsz temperaturę na termostacie grzewczym do najniższego poziomu lub włącz „ustawienie mrozu”, jeśli go masz; to automatycznie włączy ogrzewanie, jeśli temperatura spadnie do punktu zamarzania. Alternatywnie można zamknąć główny zawór odcinający i całkowicie opróżnić system z wody. Suszarka do włosów może być używana do delikatnego podgrzania zamarzniętej rury, zaczynając od kranu lub zaworu i przesuwając się w dół, aż woda zacznie ponownie płynąć. Alternatywnie możesz namoczyć ręczniki do rąk w gorącej wodzie, wykręcić je do sucha i owinąć na rurze jako tymczasowy środek zaradczy. Ale cokolwiek robisz, unikaj używania lampy lutowniczej w domu, ponieważ otwarty ogień w domu może stwarzać poważne ryzyko pożaru. Dodatkowo, przykładanie zbyt dużej ilości ciepła do zamarzniętej rury za pomocą palnika może spowodować zagotowanie się wody w rurze i potencjalnie wybuch.

 • Ważne jest, aby opóźnić wszystkie rury na poddaszu, w piwnicy lub garażu, które są narażone na bardzo niskie temperatury.
 • Opóźnienie tylko odkłada początek zamrożenia.
 • Aby ustawić termostat na „mróz”, który włączy ogrzewanie, gdy temperatura spadnie poniżej zera.

Jak radzić sobie z wyciekami wody z cystern i zbiorników wykorzystywanych do przechowywania.

Cysterny i zbiorniki do przechowywania wody często znajdują się na strychu lub na drugim lub trzecim piętrze domu. Konsekwencją tego jest to, że jeśli pojawi się przeciek, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest woda tryskająca przez sufit. Musisz poruszać się szybko, w przeciwnym razie sufit może zawalić się wokół ciebie. Usuń prąd i wodę odpowiednio z głównego wyłącznika zasilania i głównego zaworu odcinającego, a następnie zamknij główne drzwi. Umieść pojemniki, aby zebrać wyciekającą wodę, a następnie odkręć wszystkie krany i spłucz wszystkie toalety w domu, aby wykonać zadanie. Gdy główny zawór odcinający jest zamknięty, rury i zbiornik na zimną wodę będą opróżniane i nie będą ponownie napełniane, gdy główny zawór odcinający jest zamknięty.Konieczne jest ustalenie, co powoduje wyciek, może to być uszkodzona rura lub luźne połączenie, lub sama spłuczka, która przecieka lub przelewa się z powodu problemów z zaworem kulowym lub przelewem. Jeśli wyciek pochodzi z zasobnik ciepłej wody, wyłącz kocioł i opróżnij zasobnik, podłączając wąż do kurka spustowego u podstawy zasobnika i wyprowadzając go do rynny zewnętrznej w celu spuszczenia wody. Dokonaj wszelkich napraw lub wymian, które są wymagane.

 • Poddasze i cysterny na drugim i trzecim piętrze są często widywane w domach.
 • Zawór odcinający jest zamknięty, więc rury i zbiornik na zimną wodę zostaną opróżnione.
 • Może być pęknięta rura, luźne połączenie lub sama spłuczka nieszczelna lub przepełniona.

Jak ustalić, dlaczego z kranu nie wypływa woda.

Gdy odkręcasz kran i nic się nie dzieje, czekanie może być bardzo irytujące. Oto, co możesz zrobić, aby ponownie aktywować zaopatrzenie w wodę. Krok 1: Włącz kran z zimną wodą w kuchni – lub jakikolwiek inny kran z zimną wodą w systemie bezpośrednim – i pozwól mu pracować przez kilka minut. Jeśli nie ma przepływu, sprawdź, czy główny zawór odcinający nie jest zamknięty. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z dostawcą wody. Krok 2: Jeśli działa dostawa zimnej wody z sieci, sprawdź zbiornik na zimną wodę na poddaszu. Czy jest pusty, sprawdź, czy zawór kulowy nie jest zablokowany. Zdemontuj i wyczyść zawór lub wymień go w razie potrzeby. Zablokowany wznoszący się przewód, który może być spowodowany zimą przez lód, spowoduje brak przepływu, gdy zawór będzie otwarty przez dłuższy czas. Krok 3 Jeśli cysterna na zimną wodę jest całkowicie napełniona, ale z baterii łazienkowych nie wypływa woda, najprawdopodobniej występuje śluza powietrzna lub niedrożność w linii zasilającej prowadzącej z cysterny zimnej lub zasobnika ciepłej wody.< /p>

 • Upewnij się, że główny zawór odcinający nie jest zatkany.
 • Powiadom nas, jeśli problem będzie się powtarzał.
 • Sprawdź, czy zbiornik na zimną wodę na strychu działa.

Co zrobić, jeśli zlew jest zatkany
Jeśli zlewozmywaki opróżniają się powoli lub całkowicie się zatrzymały, najprawdopodobniej gdzieś w przewodzie ściekowym jest zatkany, który należy usunąć . Gdy otwór korka spływa powoli, najczęściej jest to spowodowane nagromadzeniem oleju lub włókien, które zostały uwięzione pod siatką w otworze korka. Jeśli woda w ogóle nie spływa, oznacza to, że w rurze odpływowej jest pełna blokada i niedrożność. Poniższe sekcje przeprowadzą Cię przez różne podejścia, które możesz podjąć, aby spróbować rozwiązać problem.

Przede wszystkim bezpieczeństwo musi być priorytetem.

 • Substancje chemiczne mogą rozpryskiwać się na skórze i powodować chemiczne oparzenia na powierzchni skóry. Używanie tłoka powinno odbywać się dopiero po dokładnym wypłukaniu zlewu z chemikaliów.
 • Będziesz potrzebować następujących materiałów eksploatacyjnych:
 • Trzpień do zlewu
 • Ślimak do usuwania chodaków
 • Oczyszczacz odpływów na bazie środków chemicznych
 • Odblokowywanie odpływów
 • Rękawiczki gumowe, ściereczka, wazelina, wiadro, wybielacz
 • Wymagane są okulary ochronne.

Zanim zaczniesz odblokowywać, upewnij się, że masz plan tworzenia kopii zapasowych.

Odblokowanie zlewu może być uciążliwym zadaniem, dlatego ważne jest, aby być przygotowanym na najgorszy scenariusz. Załóż fartuch lub starą koszulę, gumowe rękawiczki i okulary ochronne, aby chronić swoją odzież.

 • Na początek usuń widoczne zabrudzenia ze zlewu, a następnie wyciągnij wyskakujący korek, który został w nim zainstalowany, jeśli zlew jest całkowicie zatkany. Napełnij go do połowy wodą i włóż kubek z popychaczem do zlewu nad otwór korka, aby go zabezpieczyć.Wypełnij przelew mokrym ręcznikiem, aby ciśnienie nie wyparowało. Jeśli masz zlew 2-komorowy, zakryj ręcznikiem również pozostałe otwory zlewu, aby wytworzyć odpowiednie ciśnienie, aby tłok działał prawidłowo. Następnie przez 15 do 20 sekund energicznie wciskaj tłok w zbiorniku w górę iw dół. Wyjmij tłok i sprawdź, czy woda spływa. Możliwe, że będziesz musiał powtórzyć ten proces trzy lub cztery razy.
 • Krok 2 Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować użyć chemicznego roztworu do czyszczenia odpływów. Aby rozpocząć, nałóż niewielką warstwę wazeliny wokół krawędzi otworu korka, aby zapobiec jego uszkodzeniu. Ponieważ będzie to bardzo niebezpieczne, podczas pracy z nim zaleca się używanie rękawic i okularów ochronnych. Nie zaleca się stosowania w obszarach, w których mogą być obecne inne chemikalia, takie jak wybielacze, ponieważ może to spowodować emisję potencjalnie niebezpiecznych oparów.
 • Krok 3: Jeśli przeszkoda nie została usunięta, konieczne będzie usunięcie syfonu z systemu. Pod pułapką należy umieścić wiadro do zbierania rozlanych płynów. Usuń pułapkę i wlej zawartość do wiadra za pomocą śrubokręta. Napraw syfon, zwracając uwagę na wymianę wszelkich uszkodzonych podkładek i oringów. Upewnij się, że nie dokręcasz go zbyt mocno, ponieważ utrudni to cofnięcie w przyszłości. Jeśli to nie usunie przeszkody, należy użyć świdra spustowego do sondowania rury odpływowej.

Drain Unblocker, który działa natychmiast

Aby odblokować odpływy w odległości do 20 metrów, natychmiastowy środek do odblokowywania odpływów wykorzystuje gaz, który rozszerza się w kontakcie z wodą, tworząc potężne turbulencje, które oczyszczają odpływy do tej odległości raczej przez poruszenie niż ciśnienie. Wyeliminuje blokady spowodowane włosami, nagromadzonym mydłem, papierem, olejem i resztkami jedzenia w ułamku czasu potrzebnego na umycie rąk. Powinien być stosowany na zatkanych lub wolno płynących zlewach. Zawsze pamiętaj, aby przeczytać i postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu przed użyciem jakichkolwiek produktów..

Co zrobić, jeśli toaleta jest zatkana

Przeszkoda w mechanizmie spłukiwania powoduje, że spłukiwana woda wspina się prawie do krawędzi, a następnie bardzo powoli spływa. Najprawdopodobniej wylot miski jest zatkany, ale jeśli tak nie jest, może to oznaczać problem z głównym systemem odwadniającym. Potrzebne będą następujące materiały: • Ślimak spustowy • Wiadro • Wybielacz • Rękawice gumowe

 • Pierwszym krokiem jest próba zrzucenia wiadra ciepłej wody na patelnię z wysokości; ta metoda jest często skuteczna w usuwaniu małych przeszkód.
 • Krok 2: Umieść duży tłok toaletowy nad wyjściem miski i popchnij uchwyt kilka razy w górę iw dół, aby usunąć przeszkodę.
 • Krok 3: Jeśli to nie działa, spróbuj użyć świdra stworzonego specjalnie do toalety. Podczas obracania uchwytu sonda rozciąga się wokół zagięcia w kształcie litery U i obraca się, umożliwiając usunięcie przeszkody.
 • Należy używać rękawic ochronnych, należy przeczytać i przestrzegać instrukcji producenta. Nie zapomnij o prawidłowym oczyszczeniu ślimaka po każdym użyciu roztworem wybielacza.

Główne punkty dotyczące sposobu radzenia sobie z problemem hydraulicznym:

 • Wytrzyj rurę z obu stron, aby usunąć tłuszcz lub brud. Teraz przejdź do kroku 2. Rozdziel taśmę na około 20 cm kawałki.
 • Zdejmij podkład z taśmy.
 • Po usunięciu taśmy zabezpieczającej pracuj szybko, aby zapewnić dobrą przyczepność. Zwiększ długość taśmy o kolejny metr.
 • Przymocuj taśmę od 30 do 40 mm od otworu.
 • Pozostaw połowę taśmy nachodzącą na siebie, aby taśma mogła się przykleić. Zamknij szczelinę, owinąć taśmę wokół rury i przymocować ją do drugiej strony otworu.
 • Zestaw do naprawy rur wciskanych Zestawy do naprawy rur wciskanych są stosowane na rurach miedzianych lub plastikowych bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu
 • Dociśnij mocno złączkę do rury, a następnie przekręć plastikową nakrętkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby ją zamocować.
 • następujące materiały skrawki rur nazywane są obcinakami do rur młode piły do ​​metalu półokrągły pilnik Można użyć wełny stalowej lub szczotki do gratowania. Klucz nastawny Klucz nastawny Ściągacze, oliwki i nakrętki kołpakowe, 15 mm lub 22 mm Zestaw do naprawy rur wciskanych 22 mm Taśma PTFE Potrzebujesz: Wyłącz dopływ wody, a następnie oczyść rurę. Odetnij uszkodzoną część i usuń kawałek rury w układzie.
 • Naprawa nieszczelnego lutowanego połączenia rurowego wymaga pewnego doświadczenia, ale użycie szpachli naprawczej do prawidłowego uszczelnienia nieszczelności może zaoszczędzić czas.
 • Oto, czego będziesz potrzebować: Pokryte gumą szczotki druciane kit naprawczy dla hydraulika Etapy naprawy rury to: Zamknij uszkodzony kawałek rury i pozwól mu spłynąć. Po utwardzeniu rury użyj szczotki drucianej, aby naprawić uszkodzone miejsca.
 • Oczyść zatkaną rurę Ważne jest, aby opóźnić wszystkie rury na poddaszu, w piwnicy lub garażu, które są narażone na bardzo niskie temperatury.
 • Zwolnienie opóźni tylko początek zamrażania.
 • Jeśli zbiornik na wodę jest pełny i z kranów nie wypływa woda, najprawdopodobniej masz zablokowany przewód doprowadzający zimną wodę.
 • Instrukcje odblokowywania zlewu Rura odpływowa jest prawdopodobnie zatkana i wymaga czyszczenia.
 • Włókna lub smar pod siatką w otworze korka mogą powodować powolne opróżnianie otworu korka.
 • Gdy rura odpływowa jest całkowicie zablokowana, woda nie wypływa.
 • kontynuuj Aby to osiągnąć, możesz użyć chemicznego środka do czyszczenia rur.
 • Zastosuj wiadro do zbierania wycieków.
 • Załóż rękawiczki i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.
 • Zawsze czyść świder po każdym użyciu.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals