Jakich narzędzi i sprzętu potrzebuję w moim zestawie narzędzi?

diy equipment guide home home improvement smart home toolbox

Dowiedz się więcej o narzędziach i sprzęcie, których będziesz potrzebować w swoim zestawie narzędzi.

Different Equipment Tools

Co zawiera mój zestaw narzędzi?

Każdy podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać kilka śrubokrętów i gwoździ. Wysokiej jakości narzędzia powinny być przechowywane w suchym miejscu i będą służyć przez całe życie. Nie trać panowania nad sobą i używaj dowolnego dostępnego sprzętu do wykonania zadania; w ten sposób dochodzi do wypadków i uszkodzenia mienia. Śrubokręt to przyrząd ręczny, który wymaga uwagi. Płaskie końcówki śrubokrętów służą do wkręcania śrub z pojedynczym symetrycznym rowkiem wyciętym w poprzek łba. Najpierw upewnij się, że masz podstawowy młotek pazurowy z zakrzywioną twarzą i uderzającą twarzą po jednej stronie oraz pazurem do usuwania gwoździ po drugiej. Zestaw do gwoździ to narzędzie używane do wbijania gwoździa w drewno bez szkody dla wykończenia. Pręty do podważania są często używane do wyjmowania gwoździ, podnoszenia podłogi i oddzielania przedmiotów. Ściągacze gwoździ dla kotów mogą być użyteczną alternatywą dla młotków pazurowych. Nie wymaga podłogi, ale schody; w przeciwnym razie jest to osobisty wybór.

Łom to narzędzie z kutej stali stopowej, zwykle z jednym lub wieloma tępymi końcami. Noże użytkowe są często używane do wykonywania takich rzeczy, jak cięcie powrozów, cięcie/skrobanie skór, zabijanie zwierząt, czyszczenie rybich łusek i kształtowanie drewna. Twardość diamentów pozwala im przecinać twardsze materiały. Mniejsze mięsa i warzywa można kroić na mniejsze kawałki za pomocą noży uniwersalnych. Ostrze noża użytkowego jest grubsze i bardziej wytrzymałe niż żyletka. Nożyce mechaniczne: Przyrząd elektryczny lub pneumatyczny używany do usuwania dużych ilości blachy. Nożyce do metalu są czasami określane jako nożyce do blachy i nożyce lotnicze. Klucz to narzędzie używane do chwytania, mocowania, skręcania, dokręcania i zwalniania. Klucz to narzędzie używane do przytrzymywania, obracania lub skręcania. Klucze nastawne mają główki ze szczękami, które można regulować obracając koło śrubowe.

Klucz nasadowy z grzechotką upraszcza i przyspiesza proces luzowania i dokręcania śrub. Mogą być potrzebne różne klucze. Klucz nasadowy to narzędzie ręczne z mechanizmem zapadkowym wbudowanym w głowicę narzędzia. Kwadratowa wypustka służy jako kołek łączący do różnych gniazd. W razie potrzeby do poluzowania lub dokręcenia nakrętek można użyć grzechotki. Klucze płasko-oczkowe mają po jednej stronie klucze płaskie, a po drugiej klucze oczkowe. Tak jak na co dzień monterzy elektrycy, monterzy elektrycy używają szczypiec do montowania przewodów. Igłowe szczypce mają spiczastą końcówkę, która jest przydatna do chwytania małych przedmiotów, takich jak drut, lub uzyskiwania dostępu do trudno dostępnych przedmiotów. Skrobaki służą do usuwania szkła z okien z pojedynczą szybą. Podczas pracy z kitem wokół krawędzi każdej tafli szkła używa się szpachli.

Zaleca się używanie szpachelki, gdy wymagane są złożone aplikacje. Może być używany jako skrobak do farb, ale może być również używany do nakładania szpachli do drewna, mieszanek do taśm do suchej zabudowy i innych materiałów. Nóż do masła, mieszadło do farb lub linijka wystarczą, jeśli nie masz innych narzędzi. Zawsze miej w przyborniku wysokiej jakości zestaw narzędzi pomiarowych. Narzędzia używane do mierzenia lub oceny rzeczy można nazwać narzędziami pomiarowymi. To przysłowie dotyczy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Elastyczna linijka służy do pomiaru długości kawałka taśmy.

Większość regularnych prac konserwacyjnych i napraw, które będziesz wykonywać w domu, wymaga użycia tylko kilku podstawowych narzędzi. Jeśli skompletujesz zestaw zawierający te niezbędne elementy, będziesz przygotowany do podjęcia praktycznie każdego zadania, z wyjątkiem najbardziej specjalistycznych. Zainwestuj w wysokiej jakości narzędzia i przechowuj je w suchym miejscu, a przetrwają całe życie. Trzymaj je wszystkie razem, aby zawsze wiedzieć, gdzie je umieściłeś. Zachowaj spokój, gdy masz ochotę użyć dowolnego dostępnego narzędzia, aby ukończyć pracę przed tobą; w ten sposób ludzie doznają obrażeń, a przedmioty ulegają zniszczeniu. Na przykład śrubokręt nie jest przeznaczony do usuwania gwoździ.Skorzystaj z najodpowiedniejszego narzędzia do zadania

Czym są narzędzia do podważania i jak działają?

Dzięki szerokiej, płaskiej końcówce w kształcie śrubokręta, która rozszerza się jak klin, służy do odrywania elementów z tworzywa sztucznego pasowanych na wcisk bez powodowania szkód w procesie oddzielania elementów. Śrubokręt, klucze, nóż lub cokolwiek innego, o czym akurat masz, powinno zostać zastąpione tym narzędziem zamiast innymi.

Wkrętaki 

Każdy podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać kilka narzędzi do wkręcania śrub lub gwoździ, a także sprzęt do ich wyjmowania, gdy wymaga tego sytuacja. Wkrętaki ręczne są dostępne z różnymi rodzajami końcówek, które są przeznaczone do łączenia się z rowkami w łbie śruby i dokręcania śruby. Do tego projektu wymagane będą wkrętaki płaskie (znane również jako wkrętaki standardowe lub płaskie) oraz wkrętaki krzyżakowe. Głowica Phillips ma końcówkę w kształcie krzyża na końcu śrubokręta. Płaska główka to dokładnie to, co brzmi: ostrze, które jest płaskie lub proste, jak sama nazwa wskazuje. Ze względu na szeroką gamę dostępnych rozmiarów wymagane będą co najmniej dwa wkrętaki płaskie i dwa wkrętaki krzyżakowe.

 • 1/8 końcówki płaska
 • 3/16 końcówka płaska
 • #0 Głowa Phillipsa
 • #2 Głowa Phillipsa

Tylko cztery wkrętaki umożliwią pracę z różnymi rozmiarami śrub, ale zakup zestawu co najmniej 10 wkrętaków zapewni dobry wybór typów końcówek, rozmiarów końcówek, długości trzonków i stylów uchwytów, aby umożliwić wkręcaj śruby o różnych rozmiarach w trudno dostępnych miejscach. Czasami końcówki śrubokrętów są magnetyczne, co znacznie ułatwia utrzymanie śruby na miejscu podczas wkręcania. Istnieją śrubokręty, które łączą funkcjonalność dwóch narzędzi w jednym. Należą do nich śrubokręty, które mają uchwyt z dołączonym metalowym trzonkiem, który ma główkę Phillipsa na jednym końcu i ostrze z rowkiem na drugim; jeśli chcesz użyć końcówki, która nie jest odsłonięta, po prostu wyciągnij trzon i odwróć go przed ponownym włożeniem do uchwytu. Podobny pomysł można znaleźć w śrubokręcie wielobitowym. Więc w jakim kierunku zamierzasz iść? Po prostu przypomnij sobie następujące mnemoniczne urządzenie: Lefty jest luźny, a Righty jest ciasny.

Do czego służy śrubokręt?

W przypadku toczenia śrub z rowkami, które są zwykle wykonane ze stali, śrubokręt jest narzędziem ręcznym, z którym należy obchodzić się ostrożnie. Standardowe wkrętaki z końcówkami płaskimi, dostępne w różnych rozmiarach, są używane do wkręcania śrub, które mają pojedynczą prostą szczelinę o średnicy wyciętej w poprzek łba. Ktoś opisze śrubokręt jako narzędzie do odkręcania i dokręcania śrub lub jako napój przygotowany z soku pomarańczowego i wódki, jeśli poprosisz go o zdefiniowanie. Każde narzędzie, które ma jeden płaski koniec, który pasuje do szczeliny w śrubie, może być sklasyfikowane jako śrubokręt, jeśli chodzi o mocowanie czegokolwiek śrubami. Weźmy na przykład śrubokręt, który jest popularnym napojem, który można zamówić w barze. Wkrętak to narzędzie używane do wkręcania śrub w różnych zastosowaniach. Na marginesie, wiele zadań, które wcześniej wykonywano za pomocą ręcznych wkrętaków, jest teraz prostszych do wykonania za pomocą wiertarki elektrycznej lub specjalistycznej wkrętarki. Podczas pracy z tymi elektronarzędziami upewnij się, że masz pod ręką różne końcówki do wkrętarki. Wraz z bitami z rowkiem i łbem krzyżakowym dostępnych jest wiele wyspecjalizowanych kształtów do wkręcania śrub z łbem kwadratowym lub w kształcie gwiazdy, a także wiele innych rozmiarów i form.

Młotki

Upewnij się, że masz co najmniej podstawowy młotek pazurowy, który jest klasycznym młotkiem z zakrzywionym czołem, który ma uderzającą powierzchnię z jednej strony i pazur do usuwania gwoździ z drugiej.Młotki pazurowe są dostępne w różnych rozmiarach, które wyróżnia ciężar głowy. Młotek pazurowy o wadze 16 uncji to doskonała opcja do zestawu narzędzi startowych. W miarę powiększania się kolekcji narzędzi możesz chcieć dodać więcej młotków, takich jak:

 • Młotek do obramowania jest podobny do młotka pazurowego, z tą różnicą, że pazur na głowie ma mniejszą krzywiznę niż pazur młotka pazurowego. Jest to narzędzie, którego używasz podczas wykonywania większych prac budowlanych lub dekarskich.
 • Młotek murarski to narzędzie, które przypomina mały młot kowalski i służy do wbijania palików i pękania cegieł lub murów w budownictwie.
 • Młotek do pinezek to mały, lekki młotek używany do wbijania pinezek lub wieszaków na obrazy.

Do czego służy ten młotek?

Typowe zastosowania obejmują ogólne stolarstwo, kadrowanie, ciągnięcie gwoździ, budowę szafek, montaż mebli, tapicerowanie i wykańczanie, nitowanie, gięcie lub kształtowanie metali, uderzające wiertła do kamienia i dłuta stalowe i tak dalej. Młotki są wykonane zgodnie z funkcją, do której są przeznaczone. Jeśli chodzi o narzędzia ręczne, najpowszechniejszym rodzajem jest młotek, który składa się z obciążonej „głowy” przymocowanej do długiej rączki, którą porusza się w celu uderzenia w ograniczony obszar przedmiotu. Może to być używane do różnych zadań, takich jak wbijanie gwoździ w drewno, kształtowanie metalu lub kruszenie skał.

Zestaw do paznokci

Zestaw do gwoździ to narzędzie, które pozwala wbić gwóźdź w drewno pod powierzchnią bez uszkadzania wykończenia. Jeśli masz drewniane podłogi lub schody, jest to koniecznością, ale poza tym jest to osobista preferencja. Jest to narzędzie, które służy do wykańczania gwoździ lub gwoździ osłonowych, a nie do gwoździ ramowych (zwykłych), które mają płaskie główki na końcu gwoździa. W obróbce drewna zestaw do gwoździ, czasami znany jako przebijak do gwoździ, jest narzędziem ręcznym używanym do wbijania odsłoniętej główki gwoździa lub szpilki w powierzchnię kawałka drewna, na przykład podczas montażu listew ozdobnych lub mocowania drewna podłogi.

Do czego służy zestaw do paznokci?

Zestawy gwoździ to krótkie, stożkowe pręty ze stali, które są używane w połączeniu z młotkiem do mocowania gwoździ na miejscu. Korzystając z nich, możesz wykonać kilka ostatnich uderzeń w odsłonięte główki gwoździ wykończeniowych, pozwalając im zatopić się pod powierzchnią bez powodowania dodatkowych uszkodzeń otaczającego drewna. Zestawy do gwoździ są często określane jako narzędzia do przebijania gwoździ, co jest innym terminem na zestawy do gwoździ.

Podważki 

Jeśli chodzi o wyciąganie gwoździ i innych elementów złącznych, przydatne są młotki pazurowe, ale powinieneś również mieć pod ręką co najmniej jeden pręt do podważania. Oprócz jednego prostego końca z rozwidloną końcówką, najlepsze pręty do podważania ogólnego przeznaczenia mają również jeden koniec z zakrzywionym pazurem na drugim końcu. Pręty do podważania są używane do różnych zadań, takich jak wyciąganie gwoździ, podnoszenie podłóg i rozsuwanie przedmiotów. Dostępne są różne długości, z dłuższą rączką, która pozwala na zastosowanie większej dźwigni i siły niż krótszy uchwyt. Pomocną alternatywą mogą być pręty do podważania o różnych długościach, takie jak kocia łapa lub ściągacz do gwoździ. Posiada ostre jak brzytwa pazury, które są pomocne przy wbijaniu się w spód główki paznokcia, aby uzyskać dostęp. Łom, zwany również łomem, łomem lub łomem, łomem lub, w rzadkich przypadkach, łomem lub łomem, jest narzędziem często używanym w Wielkiej Brytanii i Australii. Czasami określany jest jako dżem lub gęsia szyja.

Czego mogę użyć zamiast drążka do podważania, aby wykonać pracę?

Zwykły młotek pazurowy jest prawie tak samo skuteczny jak łom, jeśli chodzi o wyciąganie gwoździ.Najważniejszą różnicą jest to, że łom może być używany w połączeniu z młotkiem, podczas gdy młotek pazurowy nie ma pięty do uderzania i można go uderzyć młotkiem tylko wtedy, gdy masz dwa z nich! Pręt do podważania to narzędzie, które jest zwykle zbudowane z kutej stali stopowej i ma jeden lub więcej końców, które są spłaszczone, szponiaste lub spiczaste


Narzędzia skrawające

Właściciel domu nie potrzebuje już dużej liczby pił ręcznych w swoim warsztacie domowym, ponieważ wiele z tych zadań zostało przejętych przez ręczne elektronarzędzia, z których wiele jest zasilanych bateryjnie. Mimo to istnieje kilka ręcznych narzędzi do cięcia, które są bardzo potrzebne do trzymania w domu. Jeśli szukasz narzędzia tnącego lub noża w kontekście obróbki, jest to dowolne narzędzie, które służy do usuwania materiału z przedmiotu obrabianego poprzez deformację przedmiotu przez ścinanie. Oprzyrządowanie do cięcia można wykonać jednym punktem lub wieloma punktami.

Czym dokładnie są narzędzia skrawające?

Narzędzie tnące to ostre narzędzie, które jest umieszczane w obrabiarce i służy do cięcia materiałów o ostrej krawędzi. Narzędzia tnące do tokarek i frezarek wyróżniają się konstrukcją. Diamenty są czasami używane jako narzędzia tnące ze względu na ich twardość, która umożliwia przecinanie trudniejszych materiałów. Przykładami są narzędzia tokarskie, narzędzia do wytaczania, frezy do much, narzędzia do dłutowania i inne podobne narzędzia. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzia do cięcia dwupunktowego mają dwa ostrza tnące, które współpracują ze sobą, aby ciąć materiał w tym samym czasie podczas każdego przejścia cięcia. Jednym z przykładów jest wiercenie (zwykłe wiertło do metalu, które ma tylko dwa rowki).

 Nóż użytkowy   

Nóż uniwersalny przydaje się do przecinania różnych materiałów, w tym płyt kartonowo-gipsowych i kartonu. Wymiana ostrza jest konieczna za każdym razem, gdy staje się nudne — chyba że pracujesz z jednorazowym nożem do kartonów, w którym to przypadku możesz po prostu odrywać go od końca, aby odsłonić nową krawędź tnącą. Ogólnie rzecz biorąc, nóż uniwersalny to każdy rodzaj noża, który jest używany do szerokich prac ręcznych. Początkowo były to noże o stałym ostrzu z mocnymi krawędziami tnącymi, które były używane do ciężkiej pracy, takiej jak cięcie powrozów, cięcie/skrobanie skór, ubój zwierząt, czyszczenie rybich łusek i kształtowanie drewna.

Do czego służy nóż uniwersalny?

Jaki jest cel noża uniwersalnego? Nóż uniwersalny przydaje się do krojenia mniejszych mięs i warzyw, takich jak szalotka, na mniejsze kawałki. Wiele jego cech jest podobnych do noża szefa kuchni, ale może być szczególnie pomocny w przypadku mniejszych artykułów spożywczych, ponieważ nóż uniwersalny pozwala na dokładniejsze operacje krojenia. Istnieje wiele różnych narzędzi, które są używane w prawie wszystkich zawodach budowlanych. Nóż uniwersalny znajduje się na szczycie naszej listy must-have. Nazywa się go również nożem do golenia i jakże użytecznym narzędziem. W przeciwieństwie do żyletki, która jest ultracienka i bardzo ostra, ostrze noża użytkowego jest mocniejsze i trwalsze; jest przeznaczony do obsługi ciężkich zadań związanych z cięciem.

Nożyce do metalu

Narzędzia te są sprzedawane pod różnymi nazwami, w tym nożycami do cięcia blachy i nożycami lotniczymi, i mają szeroki zakres zastosowań w warsztacie domowym. Są przeznaczone do cięcia blach, ale mogą być również wykorzystywane do wielu innych zadań, takich jak cięcie drutu, cięcie okien i wiele innych zadań. Mówiąc ogólnie, nożyce mechaniczne to narzędzie ręczne, które jest napędzane elektrycznie lub pneumatycznie i służy do wycinania ogromnych ilości blachy. W szczególności są przeznaczone do cięcia linii prostych.

Co to są metalowe nożyce ręczne i jak działają?

Ogólnie rzecz biorąc, nożyce mechaniczne to narzędzie ręczne, które jest napędzane elektrycznie lub pneumatycznie i służy do wycinania ogromnych ilości blachy.Są przeznaczone do cięcia prostych i krzywych o dość dużych promieniach. Mają przewagę nad piłą taśmową, ponieważ nie ma ograniczeń co do wielkości cięcia. Większe modele są w stanie ciąć blachę o grubości do 12 gabarytów. Jest to technika dzielenia blachy na dwie lub więcej części poprzez cięcie wzdłuż linii, co zwykle odbywa się poprzez gięcie blachy. Najczęściej wykorzystywana jest do wycinania form prostokątnych, choć może być również wykorzystywana do tworzenia elementów o różnych kształtach.

Klucze

Narzędzia chwytające mają różne kształty i rozmiary i służą do utrzymywania obiektów w miejscu, aby zapewnić moment obrotowy lub zapobiec ich obracaniu. Odkręcanie lub usuwanie nakrętki lub śruby za pomocą klucza lub klucza zapewnia przyczepność i przewagę mechaniczną podczas przykładania momentu obrotowego do obracających się obiektów — zwykle obracających się elementów złącznych, takich jak nakrętki i śruby — lub w celu zapobiegania ich obracaniu się. Słowo „klucz” jest często używane w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii.

Do czego służy klucz?

Klucze są dostępne w różnych formach i rozmiarach i są używane do różnych zadań, w tym chwytania, mocowania, skręcania, dokręcania i luzowania przedmiotów, takich jak rury, łączniki rur, nakrętki i śruby , pośród innych. Klucz jest opisywany jako akt skręcania lub szarpania z dużą siłą. Schodzenie z krawężnika i skręcanie kostki to jeden z przykładów trudnej sytuacji. Ogólnie rzecz biorąc, klucz jest definiowany jako narzędzie posiadające szczęki, które służą do przytrzymywania, obracania lub skręcania. Jako przykład kluczem jest wszystko, czego można użyć do poluzowania i odkręcenia śruby.

Klucz nastawny

Klucz nastawny, najczęściej używany w branży hydraulicznej, ma głowicę ze szczękami, które można regulować, obracając koło śrubowe. Pojedynczy klucz o długości od 10 do 14 cali to absolutne minimum; niemniej jednak możesz potrzebować również większych i mniejszych kluczy. W podstawowym zestawie narzędzi jest to jeden z najbardziej elastycznych i ważnych elementów, które należy mieć pod ręką. Za pomocą klucza nastawnego lub klucza nastawnego można użyć pojedynczego łba elementu mocującego do mocowania kilku różnych rozmiarów łba elementu mocującego, w przeciwieństwie do używania pojedynczego łba elementu mocującego do mocowania jednego rodzaju łba elementu mocującego, jak w przypadku typowego klucza stałego.

Do czego służy klucz nastawny?

Za pomocą regulowanego klucza do rur, znanego również jako klucz Stillson, możesz chwytać lub obracać rury lub okrągłe pręty. Ten klucz ma ząbkowane szczęki, z których jedna obraca się na rękojeści, co umożliwia chwytanie pracy silnym ruchem chwytającym. Odkręcanie lub dokręcanie nakrętki lub śruby za pomocą klucza nastawnego (znanego również jako klucz nastawny lub nastawny półksiężyc) jest łatwą i skuteczną metodą wykonania tego zadania. Dodatkowo posiada regulowaną „szczękę” (część, w którą wkładana jest nakrętka lub śruba).

Klucz nasadowy/grzechotkowy
Zastosowanie klucza nasadowego z grzechotką sprawia, że ​​proces odkręcania i dokręcania śrub jest bardzo prosty i szybki. Na jednym końcu narzędzia znajduje się uchwyt, który jest połączony z mechanizmem zapadkowym. Do zapadki wkłada się różne nasadki, z których każde pasuje do śrub i śrub o innym rozmiarze. Następnie można dokręcić lub poluzować nakrętki i śruby, obracając korbką. Twój podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać klucz zapadkowy i mały zestaw nasadek jako absolutne minimum. Klucz nasadowy to rodzaj klucza, który służy do obracania łącznika, który zwykle ma kształt nakrętki lub śruby, poprzez włożenie go do gniazda. Klucz nasadowy z grzechotką, często nazywany grzechotką, jest obecnie najczęściej używanym rodzajem klucza nasadowego.

Do czego służy klucz zapadkowy?

Możliwe jest jednoczesne użycie klucza nasadowego i grzechotki, co eliminuje konieczność ciągłej regulacji położenia narzędzia względem łącznika.Jest to szczególnie przydatne, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby obrócić narzędzie po pełnym okręgu. Może to przyspieszyć pracę. Klucz nasadowy to narzędzie ręczne, które ma mechanizm zapadkowy wbudowany w głowicę narzędzia. Napęd, który jest kwadratową wypustką, służy do łączenia elementu zapadkowego z różnymi gniazdami w mechanizmie zapadkowym. Grzechotkę można regulować, aby poluzować lub dokręcić nakrętkę w zależności od sytuacji. Podczas obracania uchwytu klucza grzechotka utrzymuje gniazdo w odpowiedniej pozycji, podczas gdy obracasz uchwyt klucza.

Klucze płasko-oczkowe

Klucze płasko-oczkowe są wyposażone w klucz płaski z jednej strony i klucz oczkowy z drugiej strony klucza. Są one dostępne w różnych rozmiarach, z których każdy jest zaprojektowany tak, aby pasował do określonego rozmiaru śruby, więc będziesz potrzebować zestawu tych kluczy w różnych rozmiarach. Klucze są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i są używane do różnych zadań, w tym między innymi chwytania, mocowania, skręcania, dokręcania i luzowania przedmiotów, takich jak rury, łączniki rurowe, nakrętki i śruby. Istnieją dwa główne typy kluczy: sześciokątny i półksiężyc. Klucze do rur są używane w branży hydraulicznej do chwytania obiektów, które są okrągłe (cylindryczne).

Jaką dokładnie funkcję pełni klucz płasko-oczkowy?

Klucz płasko-oczkowy składa się z dwóch końcówek, z których każdy wykonuje określone zadanie. Alternatywnie, jeden koniec może być otwarty, a drugi zamknięty, jeden koniec może być przesunięty, a drugi prosty, lub oba końce mogą mieć nieco różne średnice względem siebie. Nastawny. Klucz nastawny może być używany do szerokiej gamy rozmiarów elementów złącznych ze względu na jego wszechstronność. Numer na kluczu, niezależnie od tego, czy wynosi 14 mm czy 5/8, odnosi się do odległości między szczękami na otwartym końcu, co odpowiada odległości między równoległymi powierzchniami na łbie łącznika. 14mm to odległość między szczękami na otwartym końcu. Porada ze sklepu: może się przydać przy szybkich pomiarach przybliżonych.

Szczypce 

Para szczypiec to coś, co wszyscy znają, ale możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, ile jest ich różnych rodzajów lub jak ważne jest ich posiadanie. Jeśli chodzi o dokręcanie i luzowanie nakrętek i śrub, szczypce pełnią tę samą funkcję, co wiele innych kluczy. Mogą być jednak również używane do chwytania i trzymania przedmiotów. Szczypce to narzędzie ręczne, które służy do bezpiecznego mocowania przedmiotów. Mówi się, że wyewoluowały z szczypiec, które były używane do manipulowania rozgrzanym metalem w Europie epoki brązu. Mogą być również używane do gięcia i ściskania szerokiej gamy różnych rodzajów materiałów.

Do czego służą szczypce?

Jakie są najczęściej używane szczypce i przecinaki do drutu? Szczypce są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach oraz mają szeroki zakres zastosowań. Niektóre są przeznaczone do chwytania wszystkiego, co okrągłe, na przykład rury lub pręta, podczas gdy inne służą do skręcania drutów, a jeszcze inne są przeznaczone do różnych czynności, takich jak cięcie drutu i gięcie drutu. Prawie każda skrzynka narzędziowa ma przynajmniej jeden zestaw tych przydatnych instrumentów, ale skąd wzięły się one pod tak niezwykłą nazwę? Szczypce liniowe są tak nazywane, ponieważ są używane przez elektromonterów w ich codziennej pracy. Wraz z pojawieniem się telegrafu w latach czterdziestych XIX wieku po raz pierwszy ustanowiono stanowisko elektromontera. Szczypce igłowe mają szpiczastą końcówkę, która pomaga chwytać małe przedmioty, takie jak drut, lub sięgać do przedmiotów trudno dostępnych w ciasnych miejscach. Jeśli zamierzasz wykonywać jakiekolwiek naprawy drutu, szczypce z wąskimi końcówkami są niezbędnym narzędziem, które musisz mieć pod ręką. Kiedy używasz szczypiec ślizgowych (znanych również jako zamki kanałowe), punkt podparcia narzędzia obraca się, co pozwala na większe lub mniejsze rozszerzenie szczęki, w zależności od rozmiaru chwytanego przedmiotu.Dla większości właścicieli domów korzystne jest posiadanie dwóch zestawów tych szczypiec. Szczypce blokujące wyróżniają się unikalnym uchwytem, ​​który umożliwia zabezpieczenie szczypiec w pozycji chwytu, gdy nie są używane. Kiedy pracujesz sam i potrzebujesz wolnych rąk, może to być bardzo przydatne.

Noże i skrobaki

Mimo że nie przyciągają wzroku, dwa lub trzy szpachelki i noże do ścian są absolutnie niezbędne w każdym podstawowym zestawie do majsterkowania. Szpachelka to specjalistyczne narzędzie, które służy do szklenia okien z pojedynczymi szybami. Służy do nakładania szpachli wokół krawędzi każdej tafli szkła podczas montażu okna. Wprawny glazurnik nakłada szpachlę ręcznie, a po wyschnięciu wygładza ją nożem. Nowoczesne szyby izolacyjne mogą wykorzystywać różne metody mocowania szyby do ramy okiennej.

Do czego służy skrobak?

Skrobaki to narzędzia używane do przenoszenia lub usuwania brudu, żwiru lub innych materiałów z powierzchni ziemi. Przyrząd używany w kuchni, który jest wykonany z metalu, plastiku (takiego jak polietylen, nylon lub polipropylen), drewna, gumy lub gumy silikonowej, nazywany jest skrobakiem kuchennym. W rzeczywistości jeden rodzaj skrobaka jest często zamieniany z drugim lub za pomocą szpatułki (stąd skrobaki są czasami określane jako szpatułki) dla niektórych z wielu zastosowań opisanych powyżej. Szpachla jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi ręcznych, które możesz mieć w swoim arsenale ze względu na wiele zastosowań. Może być używany jako skrobak w taki sam sposób, jak skrobak do farb, ale może być również używany do nakładania szpachli do drewna, mieszanek do taśm do suchej zabudowy i wielu innych materiałów.

Szpachelka
Szpachelka jest narzędziem wybieranym do zadań, które wymagają nakładania i rozprowadzania mas, takich jak wypełnianie dziur szpaklem lub wypełniaczem do drewna. Jeśli nie masz żadnych innych narzędzi, może służyć również jako prowizoryczny skrobak do farby. Szpachle są dostępne w różnych szerokościach; ta o szerokości 1 1/4 cala lub 1 1/2 cala sprawdzi się w szerokim zakresie zastosowań. Jeśli masz dużo pasty do nałożenia, wybierz większą. Dobrze jest mieć pod ręką dwa lub trzy szpachelki; to jeden z tych przedmiotów, które zawsze znikają, kiedy tylko tego potrzebujesz. Przy szkleniu okien jednoszybowych szpachlówka służy do nakładania szpachli wokół krawędzi każdej tafli szkła. Wprawny glazurz nałoży szpachlę ręcznie i wygładzi ją nożem. W nowoczesnych szybach zespolonych można zastosować inne metody mocowania szyby do ramy okiennej.

Nie mam szpachelki, więc co mogę zrobić?

Jeśli nie masz szpachelki, wystarczy dowolny przedmiot o płaskich krawędziach z co najmniej jedną gładką stroną – wystarczy nóż do masła, mieszadło do farb, a nawet linijka. Spackle knife (czasami znany jako „putty knife” w amerykańskim angielskim) to narzędzie używane w branży budowlanej do skrobania powierzchni i rozprowadzania materiałów, takich jak tynk. Lepiej wykonane szpachle ze stalowymi ostrzami służą do rozprowadzania i mają cechę zwaną „pustą ziemią”. Kiedy nakładasz taśmę malarską wokół listwy przypodłogowej przed malowaniem ściany, szpachle mogą być również użyte do stworzenia czystej krawędzi farby.

Nóż do deski ściennej
Nóż do deski ściennej to kolejny instrument, którego ostrze jest elastyczne i nieostre. Przy wykonywaniu prostych napraw ścian za pomocą tynku szpachlowego lub masy gipsowo-kartonowej jest to konieczne. Może być jednak również używany do wielu innych zadań, takich jak zeskrobywanie farby lub pełnienie roli tarczy malarskiej podczas malowania stolarki lub innych powierzchni. Jest dostępny w różnych szerokościach. Nóż 6-calowy to doskonała, uniwersalna opcja, ale dodanie noża 8- lub 12-calowego to również sprytny pomysł.

Co to jest nóż do suchej zabudowy i jak działa?

Nóż do tapetowania, znany również jako nóż do płyt gipsowo-kartonowych, to narzędzie do suchej zabudowy z szerokim ostrzem, które służy do rozprowadzania masy szpachlowej, zwanej czasem „błotem”. Jeśli instalujesz nową płytę gipsowo-kartonową, możesz użyj go do rozprowadzenia błota na wgłębieniach gwoździ i śrub. Może być również używany do ukrywania szwów, gdy używasz do ich pokrycia papierem lub taśmą do płyt kartonowo-gipsowych z włókna szklanego.
Narzędzie wielofunkcyjne z 7 funkcjami (lub 5 funkcjami).

Kiedy właściciele domów po raz pierwszy wprowadzają się do nowego domu, nie są zaznajomieni z tym dziwnie zwanym przedmiotem, ale wkrótce staje się jednym z ich ulubionych narzędzi, które mają pod ręką. To narzędzie, które ma wygląd zdeformowanej szpachli, jest wykonane w taki sposób, że może być używane jako skrobak do farby, szpachelka, otwieracz do puszek po farbie, młotek, śrubokręt, łom, pudełko otwieracz i inne rzeczy.

Przyrządy do pomiaru

Stare przysłowie stolarskie „Zmierz dwa razy, raz wytnij” odnosi się zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich stolarzy. W zestawie narzędzi zawsze powinna znajdować się para doskonałych przyrządów pomiarowych. Przyrząd pomiarowy to urządzenie, które służy do pomiaru ilości wielkości fizycznej. Pomiar to praktyka gromadzenia i porównywania fizycznych wielkości obiektów i zdarzeń ze świata rzeczywistego w naukach fizycznych, zapewnianiu jakości i inżynierii. Jest również znany jako analiza ilościowa.

Jakie znaczenie mają przyrządy pomiarowe?

Narzędzia pomiarowe to urządzenia używane przez naukowców i praktyków do pomocy w ocenie lub ocenie badanych, klientów lub pacjentów. Skale, wskaźniki, ankiety, wywiady i nieformalne obserwacje to przykłady metod pomiarowych, które należy wziąć pod uwagę.
Taśma miernicza

Miarka to narzędzie używane do mierzenia długości kawałka taśmy. Miarka to elastyczna linijka, którą można złożyć i przechowywać w pojemniku. Są dostępne w różnych długościach; 16 stóp lub więcej jest idealny do użytku w domu. Kupując taśmę mierniczą, upewnij się, że wybierasz instrument wysokiej jakości. Poszukaj takiego, który ma powlekane ostrze, ponieważ pomoże to uniknąć złamania i rdzewienia. Funkcja „stand-out” umożliwia zablokowanie ostrza w pozycji otwartej, co pozwala na pracę bez konieczności używania rąk do cięcia. Zachowaj ostrożność podczas korzystania z elektronicznych przyrządów pomiarowych, które mogą być przydatne do obliczania większych odległości, ale nie zawsze są wystarczająco dokładne do precyzyjnych pomiarów. Urządzenia te działają poprzez emisję elektrycznej wiązki laserowej, która jest następnie „odczytywana” przez czujnik wbudowany w narzędzie. Pomimo faktu, że elektroniczne „taśmy miernicze” mogą być znacznie droższe, często są mniej dokładne niż zwykłe, staromodne, ręczne taśmy miernicze. Jedną z korzyści jest jednak to, że niektóre z tych narzędzi mogą być wyposażone we wbudowane kalkulatory.

Pod względem pomiaru, jaka jest różnica między zwykłą taśmą mierniczą a taśmą mierniczą.

Taśma miernicza to zwykle elastyczna taśma używana do mierzenia długości, zwykle od 2 metrów lub jardów do 100 stóp lub 30 metrów. Taśma miernicza, często nazywana taśmą mierniczą, to elastyczna linijka służąca do mierzenia odległości. Wykonany jest ze wstęgi tkaniny, plastiku, włókna szklanego lub metalowego paska z liniowymi znakami pomiarowymi po jednej stronie i bez oznaczeń po drugiej.

Poziom

Istnieje wiele różnych rozmiarów poziomów, ale wszystkie są używane do oceny, czy przedmiot lub powierzchnia jest pozioma (poziom), czy dokładnie pionowa (pion). Większość konwencjonalnych niwelatorów składa się ze szklanych fiolek, w których „odczytywany” jest bańka unosząca się w cieczy w celu ustalenia orientacji niwelatora w stosunku do poziomej i pionowej osi Ziemi. Istnieją jednak inne poziomy, które działają w oparciu o czujniki elektryczne.Poziomnica, która zwykle ma długość od 6 do 9 cali, powinna znajdować się co najmniej na liście niezbędnych rzeczy. Może pomóc w upewnieniu się, że przedmioty, takie jak podłoga, są dokładnie wypoziomowane. Narzędzie może być również używane jako linijka do tworzenia krótkich, prostych linii i zapewniania prostego zawieszenia grafiki. Aby zrobić kolejny krok w górę, możesz zainwestować w poziom 2 lub 4 stóp, który będzie bardziej przydatny, jeśli wykonujesz prace z ramą.

Wyszukiwarka kołków

Wyszukiwarka kołków to narzędzie używane do lokalizowania kołków ramy, które są ukryte pod powierzchnią płyty gipsowo-kartonowej. Kiedy musisz przymocować duże przedmioty, takie jak lustra lub telewizory, bezpośrednio do kołków, wiedza o tym, gdzie się znajdują, może być bardzo pomocna. Wyszukiwarki kołków są dostępne w dwóch różnych stylach: wykorzystujące magnesy do wykrywania obecności gwoździ w elementach ramy oraz takie, które wykrywają obecność kołków poprzez wykrywanie gęstości drewna pod powierzchnią ściany. Te przyrządy wykrywające gęstość są droższe, ale są również znacznie dokładniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika.

Narzędzia do okablowania

Podstawowe naprawy elektryczne wymagają tylko ograniczonej liczby narzędzi, które są następujące: Narzędzie do składania rzeczy. To narzędzie może być używane do zdejmowania izolacji z przewodów, cięcia kabli i zaciskania połączeń, aby wymienić tylko kilka zastosowań. Jest to najistotniejsze narzędzie do okablowania i powinno znaleźć się w skrzynce narzędziowej każdego początkującego. Tester napięcia, który nie wymaga dotyku. Ten zasilany bateryjnie gadżet szybko ćwierka (lub wykorzystuje migające światło neonu), aby wskazać, czy prąd przepływa przez gniazdko lub urządzenie elektryczne w Twoim domu. Zapewnienie wyłączenia zasilania przed naprawą lub wymianą ma kluczowe znaczenie w całym procesie testowania. Tester gniazd to mały, prosty przyrząd, który może pomóc w diagnozowaniu typowych problemów z okablowaniem w gniazdkach w domu.

Sprzęt ochronny 

Aby odpowiedzieć na powiedzenie „najpierw bezpieczeństwo”, należy pamiętać, że nie będziesz potrzebować ochrony przy każdej wykonywanej czynności; niemniej jednak istnieją pewne zadania, które wymagają użycia sprzętu zabezpieczającego. Niezależnie od tego, czy wykonane są ze skóry, czy z lateksu, rękawice ogrodnicze są doskonałą inwestycją, która pozwala chronić ręce przed brudem i zadrapaniami podczas pracy w ogrodzie, a także zapobiega przedostawaniu się chemikaliów na skórę i dostaniu się do oczu. Jednorazowe rękawiczki mogą się przydać przez cały czas. Powinieneś mieć zawsze pod ręką kilka par rękawiczek w różnych stylach, na wypadek, gdyby coś się stało. Środki ochrony oczu, takie jak gogle i okulary ochronne, chronią oczy przed latającymi odłamkami. Osłony na twarz zapewniają jeszcze lepszą ochronę, ponieważ są wykonane z przezroczystej plastikowej bariery, która zakrywa całą twarz. Ochrona dróg oddechowych, taka jak maski przeciwpyłowe i maski oddechowe, chronią Twoje płuca. Pomimo tego, że maski przeciwpyłowe zapobiegają wdychaniu nieszkodliwych cząstek, takich jak brud, trociny i drobne ścinki wzbijane podczas koszenia, są nieskuteczne w przypadku szkodliwych gazów i pleśni. Potrzebne będą do tego maski oddechowe, które odfiltrowują zanieczyszczenia między innymi za pomocą kanistrów, wkładów i filtrów. Zalecana jest ochrona słuchu. Chociaż utrata słuchu jest nieodwracalna, można jej uniknąć. Dostępnych jest wiele zatyczek do uszu i nauszników do stosowania jako ochrona słuchu. Jednak chociaż nauszniki są wygodniejsze, zatyczki skuteczniej chronią bębenki uszne.

Niezbędne elektronarzędzia 

Większość podstawowych napraw i prac konserwacyjnych można wykonać za pomocą zwykłych narzędzi ręcznych, ale niewielka kolekcja elektronarzędzi jest dobrym dodatkiem do arsenału. Wszystkie ręczne elektronarzędzia są dostępne w wersjach przewodowych, które podłącza się do gniazdka ściennego, ale obecnie są one również dostępne w wersjach akumulatorowych, które zapewniają doskonałą obsługę i są wygodniejsze w użyciu.

Niezbędne elektronarzędzia

Większość prostych napraw i czynności konserwacyjnych można wykonać przy użyciu standardowych narzędzi ręcznych, ale skromna kolekcja elektronarzędzi jest przydatnym dodatkiem do zestawu narzędzi każdego właściciela domu. Mimo że wersje przewodowe, które można podłączyć do gniazdka ściennego, są nadal dostępne , te zasilane bateryjnie, które zapewniają doskonałą obsługę, a jednocześnie są łatwiejsze w użyciu, również stają się coraz bardziej popularne.

Wiertło

Niezbędne jest posiadanie wiertarki nie tylko do wiercenia otworów, ale także do wkręcania różnego rodzaju śrub. Wiertarka może być również używana z różnymi przystawkami, takimi jak szczotki druciane, bębny szlifierskie, osłony polerskie i wiele innych narzędzi. Wiele domów ma teraz wiele wierteł i mogą używać jednego lub dwóch z nich wyłącznie do wkręcania śrub; niektóre instrumenty są sprzedawane specjalnie w tym celu i są często określane jako „drill-drivers” (sterowniki). Wiertła o rozmiarach od 1/16 cala do 1/4 cala będą wymagane do większości prac domowych, chociaż są one dostępne w szerokiej gamie rozmiarów. Zamiast kupować wiertła pojedynczo, możesz otrzymać skrzynkę wierteł z tablicą. Gdy części się stępią, należy je wymienić. Ponadto istnieją specjalistyczne wiertła przeznaczone m.in. do wiercenia w płytkach metalowych i ceramicznych.

Wyrzynarka (znana również jako wyrzynarka)

Zaleca się, aby każde gospodarstwo domowe posiadało jakąś piłę mechaniczną, a wyrzynarka jest najbardziej elastycznym wyborem, ponieważ może ciąć prawie każdy materiał i tworzyć cięcia o prawie dowolnej formie. Kiedy połączysz przyzwoitą wyrzynarkę zasilaną akumulatorem z dużym asortymentem brzeszczotów, może się okazać, że jest to jedyna piła, jakiej kiedykolwiek potrzebujesz.

Pad Sander to rodzaj szlifierki.

Szlifierka mechaniczna znacznie ułatwi renowację blatu stołu lub naprawę drewnianego pokładu niż ręczne szlifowanie. Jeśli masz szlifierkę mechaniczną, będziesz w stanie znacznie szybciej i łatwiej wykończyć blat stołu lub odnowić drewniany pokład. Dzięki szlifierce ćwierćarkuszowej, która składa się z kwadratów papieru ściernego połączonych z dolną podkładką, która wibruje lub oscyluje w ciasny wzór, gdy silnik narzędzia obraca ją, większość właścicieli domów będzie w porządku. Jeśli potrzebujesz częstszego szlifowania, szlifierka mimośrodowa z pół-arkuszem lub nawet szlifierka taśmowa to doskonałe opcje zwiększające stopień.

Piła tarczowa (znana również jako wyrzynarka tarczowa)

To jedno z najpopularniejszych elektronarzędzi, jakie posiadają właściciele domów typu „zrób to sam” i jest to absolutnie niezbędny sprzęt, jeśli zamierzasz wykonywać poważne prace stolarskie lub budowlane we własnym domu. Jeśli nie, wyrzynarka poradzi sobie z większością Twoich wymagań dotyczących cięcia.

Akcesoria

Na koniec kilka rzeczy, z których niektóre w ogóle nie są narzędziami, warto mieć pod ręką, ponieważ będziesz ich używać regularnie i łatwo je znaleźć. Nawet jeśli Twoja skrzynka narzędziowa nie jest wystarczająco duża, aby je pomieścić, prędzej czy później będziesz ich potrzebować, więc trzymaj je w dogodnym miejscu, gdzie możesz je łatwo zdobyć. Pistolet do uszczelniania jest rodzajem pistoletu do uszczelniania. Uszczelki wokół okien i drzwi, a także wokół wanien i pryszniców należy wymieniać przynajmniej raz w roku, aby zapewnić odpowiednią konserwację domu. Przyzwoity pistolet do uszczelniania jest niezbędnym wyposażeniem każdego projektu majsterkowania. Dostępne są pędzle i wałki. Asortyment pędzli w różnych rozmiarach, uchwyty do wałków i kuwety do malowania powinny być przechowywane na półce nad stanowiskiem pracy lub zawieszone na tablicy perforowanej nad stołem warsztatowym. Używanie sprayu silikonowego smaru, aby zatrzymać skrzypiące zawiasy i wspomóc szuflady, które nie przesuwają się płynnie w sposób, w jaki powinny, jest dobrą inwestycją. Proszek grafitowy służy do smarowania zamków i przedłużania żywotności samych zamków.Po prostu włóż końcówkę rurki do dziurki od klucza i delikatnie ściśnij rurkę, aby wdmuchnąć niewielką ilość proszku do dziurki od klucza, jak pokazano. Następnie wprowadź i wyjmij klucz kilka razy, aby równomiernie rozprowadzić grafit na zamku i sworzniach swojego blokada.

Sprzęt w Twoim zestawie narzędzi?

 • Każdy podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać kilka śrubokrętów i gwoździ.
 • Narzędzia wysokiej jakości powinny być przechowywane w suchym miejscu, aby zapewnić ich trwałość.
 • Wkrętaki to narzędzia obsługiwane ręcznie, których należy używać ostrożnie.
 • Jest to podstawowy młotek pazurowy, mający zakrzywioną twarz i uderzającą powierzchnię z jednej strony oraz pazur do usuwania gwoździ z drugiej.
 • Zestaw gwoździ to narzędzie służące do wbijania gwoździa w drewno, bez szkody dla wykończenia.
 • Ściągacze gwoździ Cat mogą być używane jako alternatywa dla młotków pazurowych.
 • Nóż użytkowy to każdy rodzaj noża używany do prac fizycznych, takich jak cięcie powrozów, cięcie lub skrobanie skór, rzeź zwierząt, usuwanie rybich łusek i kształtowanie drewna.
 • Mniejsze mięsa i warzywa można kroić na mniejsze kawałki za pomocą noży użytkowych.
 • Podczas gdy żyletka jest ultracienka i ultraostra, ostrze noża użytkowego jest twardsze i bardziej wytrzymałe.
 • Nożyce, ręczne narzędzie zasilane energią elektryczną lub pneumatyczną, służy do zasadniczo „wykrawania” dużych ilości blachy.
 • Klucz nasadowy z grzechotką ułatwia i przyspiesza proces luzowania i dokręcania śrub.
 • Mogą być potrzebne różne klucze.
 • Klucz nasadowy to narzędzie ręczne z mechanizmem zapadkowym wbudowanym w głowicę narzędzia.
 • Kwadratowy element służy do połączenia elementu grzechotki z różnymi gniazdami.
 • Skrobaczki służą do usuwania szkła z okien z pojedynczą szybą.
 • Podczas pracy z kitem wokół krawędzi każdej tafli szkła, używany jest szpachelka.
 • Zaleca się używanie szpachelki, gdy wymagane są złożone aplikacje.
 • Jeżeli nie masz żadnego innego sprzętu, możesz użyć noża do masła, mieszadła do farb lub linijki.
 • Zawsze miej w przyborniku wysokiej jakości zestaw narzędzi pomiarowych.
 • Elastyczna linijka służy do mierzenia długości kawałka taśmy.

Napisane przez
BrookPad Team
   

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals