What Tools and Equipment Do I Need in My Toolbox?

Jakie narzędzia i sprzęt potrzebuję w moim zestawie narzędzi?

Dowiedz się więcej o narzędziach i sprzęcie, których potrzebujesz w swoim zestawie narzędzi.

Różne narzędzia sprzętu

Co zawiera mój zestaw narzędzi?

Każdy podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać kilka śrubokrętów i paznokci. Narzędzia wysokiej jakości powinny być przechowywane w suchym miejscu i będą trwać przez całe życie. Nie trać temperamentu i nie używaj dowolnego sprzętu do wykonania zadania; W ten sposób zdarzają się wypadki, a własność jest uszkodzona. Śrubokręt to ręcznie operowany instrument, który wymaga uwagi. Płaskie końcówki śrubokrętów służą do prowadzenia śrub o pojedynczym symetrycznym rowku przeciętym na ich głowach. Najpierw upewnij się, że masz podstawowy młot pazurowy z zakrzywioną twarzą i uderzającą twarz po jednej stronie i pazur do usuwania paznokci z drugiej. Zestaw paznokci jest narzędziem używanym do wbijania paznokcia w drewno bez uszkodzenia wykończenia. Pary są często używane do usuwania paznokci, podnoszenia podłogi i oddzielnych przedmiotów. Pullery paznokci CAT mogą być przydatną alternatywą dla młotów pazurów. Nie wymaga podłogi, ale schody; W przeciwnym razie jest to osobisty wybór.

Porę jest kutym stalowym instrumentem, zwykle z jednym lub z wieloma tępymi końcami. Noże użyteczności często używane są do robienia takich rzeczy, jak cięcie sznurka, cięcie/skrawanie skórki, zabijanie zwierząt, czyszczenie łusek rybnych i kształtowanie drewna. Twardość diamentów pozwala im przecinać bardziej twarde materiały. Mniejsze mięso i warzywa można pokroić na mniejsze kawałki za pomocą noży użytkowych. Blor noża użyteczności publicznej jest grubsze i bardziej wytrzymałe niż brzytwa. Ścinanie zasilania: instrument elektryczny lub pneumatyczny używany do wyeliminowania dużych ilości blachy. Metalowe nożyce są czasami określane jako cynowe snipy i nożyce samolotów. Klucz jest narzędziem używanym do chwytania, mocowania, skręcania, dokręcania i uwalniania. Klucz to narzędzie używane do trzymania, obracania lub skręcania. Regulowane klucze mają głowice z szczękami, które można regulować, obracając koło śrubowe.

Klucz gniazda zapadającego upraszcza i przyspiesza proces rozluźnienia i dokręcania śrub. Mogą być potrzebne różne klucze. Klucz gniazd to narzędzie ręczne z mechanizmem zapadkowania włączonym do głowy narzędzia. Square Nub służy jako kołysanie łączące dla różnych gniazd. W razie potrzeby może być używana zapadka do poluzowania lub dokręcania nakrętek. Kluczowe klucze mają kluczowe klucze po jednej stronie i klucze pudełkowe po drugiej stronie. Jak codziennie robią to liniowcy elektryczni, elektryczni liniowcy używają szczypców liniowych. Szczypce igłowskie mają spiczastą końcówkę, która jest przydatna do chwytania małych przedmiotów, takich jak drut lub dostęp do trudnych do dostępnych obiektów. Scopety służą do usuwania szkła z jednopłytowych okien. Podczas pracy z kitem wokół marginesów każdej paneli szkła wykorzystywana jest nóż kitowy.

LEWNIE jest użycie noża kuta, gdy wymagane są zastosowania złożone. Może być stosowany jako skrobak do farby, ale może być również stosowany do nakładania wypełniacza drewna, związków z taśmami kartonowo -gipsami i innymi materiałami. Nóż masło, mieszadło farby lub linijka zrobią to, jeśli nie masz żadnych innych narzędzi. Zawsze masz wysokiej jakości zestaw narzędzi pomiarowych w swoim zestawie narzędzi. Narzędzia używane do pomiaru lub oceny rzeczy można określić jako narzędzia pomiarowe. To przysłowie dotyczy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Do pomiaru długości taśmy stosuje się elastyczny linijka.

Większość regularnych konserwacji i napraw, które zrobisz w domu, będzie wymagała tylko kilku podstawowych narzędzi. Jeśli zebrasz zestaw zawierający te niezbędne elementy, będziesz przygotowany do podjęcia praktycznie dowolnego zadania, z wyjątkiem najbardziej specjalisty. Inwestuj w narzędzia wysokiej jakości i przechowuj je w suchym środowisku, a oni będą trwać całe życie. Trzymaj je wszystkie razem, aby zawsze dowiedzieć się, gdzie je umieściłeś. Zachowaj opanowanie, gdy jest pokusa, aby korzystać z dowolnego narzędzia, aby wykonać zadanie przed tobą; W ten sposób ludzie zostają ranni, a przedmioty zostają zniszczone. Na przykład śrubokręt nie ma być używany do usuwania paznokci. Skorzystaj z najbardziej odpowiedniego instrumentu do zadania.

Co to są narzędzia wścibskie i jak działają?

Z szerokim płaskim śrubokrętem, który rozszerza się jak klin, służy go do oddzielenia elementów plastikowych dopasowanych bez wyrządzania krzywdy w procesie oddzielenia komponentów. Śrutkodę, twoje klucze, nóż lub cokolwiek innego, co masz, należy je zastąpić tym narzędziem zamiast innych.

Śrubokręt

Każdy podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać kilka narzędzi do napędzania śrub lub paznokci, a także sprzęt do ich usuwania, gdy wymaga tego sytuacja. Śrutwiarki ręczne są dostępne z różnorodnymi typami końcówek, które mają na celu podłączenie do rowków w głowie śruby i dokręcenie śruby. Do tego projektu wymagane będą śrubokoparki płaskie (znane również jako śrubokrętwy standardowe lub szczelinowe) i śrubokręt w Phillips-Head. Phillips-Head ma krzyżową końcówkę na końcu śrubokręta. Płaska głowa to właśnie brzmi: ostrze, które jest płaskie lub proste, jak sama nazwa wskazuje. Ze względu na szeroką gamę dostępnych rozmiarów wymagana będzie co najmniej dwa płaskie śrubokręt i dwa śrubokręt z phillips z powodu szerokiej gamy rozmiarów.

 • 1/8 wskazówka płaska
 • 3/16 WISK FLAT-HEAD
 • #0 Phillips-Head
 • #2 Phillips-Head

Tylko cztery śrubokręty umożliwią pracę z różnymi rozmiarami śrub, ale zakup zestawu co najmniej 10 śrubokrętów zapewni dobry asortyment typów końcówek, rozmiary końcówek, długości wału i styl Różne rozmiary w trudnych do dostępnych miejscach. Czasami końcówki śrubokrętów są magnetyczne, co znacznie ułatwia utrzymanie śruby w pozycji podczas wkręcania. Istnieją śrubokręt, które łączą funkcjonalność dwóch narzędzi w jednym. Należą do nich śrubokręty, które mają uchwyt z przymocowanym walem metalowym, który ma głowicę Phillipsa na jednym końcu, a na drugim ostrze; Jeśli chcesz użyć końcówki, która nie jest odsłonięta, po prostu wyciągnij wałek i odwróć go przed ponownym wniesieniem go w uchwyt. Podobny pomysł można znaleźć w śrubokręcie multibit. Więc w jakim kierunku zamierzasz pójść? Po prostu przypomnij sobie następujące urządzenie mnemoniczne: Lefty jest luźne, podczas gdy prawy jest zaciskany.

Jaki jest cel śrubokręta?

Do obracania śrub za pomocą szczelinowych głowic, które są zwykle wykonane ze stali, śrubokręt to ręcznie operowane narzędzie, które należy obsługiwać ostrożnie. Standardowe śrubokręty z płaskimi końcówkami ostrzy, które są dostępne w różnych rozmiarach, służą do napędu śrub, które mają pojedynczy prosty gniazdo średnicy na głowach. Ktoś opisze śrubokręt jako narzędzie do rozluźnienia i dokręcania śrub lub napoju przygotowanego z soku pomarańczowego i wódki, jeśli poprosisz go o zdefiniowanie go. Każde narzędzie, które ma jeden płaski koniec, który pasuje do gniazda w śrubie, może być sklasyfikowane jako śrubokręt, jeśli chodzi o przymocowanie czegokolwiek śrubami. Biorąc przykład śrubokręta, który jest popularnym napojem, który można zamówić w barze. Śrubokrętny to narzędzie używane do obracania śrub w różnych zastosowaniach. Na marginesie, wiele zadań, które wcześniej zostały wykonane z ręcznymi śrubokręgami, jest teraz prostszych do wykonania z wiertarką zasilania lub wyspecjalizowanego śrubokręta zasilania. Pracując z tymi elektronarzędziami, upewnij się, że masz pod ręką różne bity sterownika. Wraz z bitami na szczelinę i phillips, dostępnych jest wiele wyspecjalizowanych kształtów do śrub z prędkością z kwadratowymi lub gwiazdami głowicami, a także różnorodnymi innymi rozmiarami i formami.

Hammers

Upewnij się, że masz przynajmniej podstawowy młot pazurowy, który jest klasycznym młotem z zakrzywioną twarzą, która ma uderzającą twarz z jednej strony i pazur do usuwania paznokci na drugiej. Młoty pazurów są dostępne w różnych rozmiarach, które wyróżniają się ciężarem głowy. Młot pazurowy ważący 16 uncji jest doskonałą opcją dla zestawu narzędzi startowego. W miarę rozwoju kolekcji narzędzi możesz dołączyć więcej młotów, takich jak następujące:

 • Młot kadrowy jest podobny do młotka pazurowego, z tym wyjątkiem, że pazur na głowie ma mniej krzywizny niż pazur na młotku pazurów. Wykonując duże prace budowlane lub dachowe, jest to narzędzie, którego używasz.
 • Mur Mur Młot to narzędzie przypominające mały młot snu i jest używany do jazdy stawki i pękającej cegły lub muru w branży budowlanej.
 • Młot halsowy to mały, lekki młot, który służy do wbijania halsów lub wieszaków z obrazkami.

Jaki jest cel tego młotka?

Typowe zastosowania obejmują ogólne stolarstwo, kadrowanie, ciągnięcie paznokci, konstrukcję szafki, montaż mebli, tapicerowanie i wykończenie, nitowanie, zginanie lub kształtowanie metali, uderzające ćwiczenia murowane i stalowe dłutych długich i tak dalej. Hammery są wykonane zgodnie z funkcją, dla której są przeznaczone. Jeśli chodzi o narzędzia ręczne, młotek składa się z ważonej „głowy” przymocowanej do długiego uchwytu, który jest skręcony w celu uzyskania wpływu na ograniczony region przedmiotu, jest najczęstszym rodzajem. Może to być stosowane do różnych zadań, takich jak wbijanie paznokci do drewna, kształtowanie metalu lub miażdżącej skały.

Zestaw paznokci

Zestaw paznokci to narzędzie, które pozwala wbić gwóźdź w drewno pod powierzchnią bez uszkodzenia wykończenia. Jeśli masz drewniane podłogi lub schody, jest to konieczne, ale poza tym jest to osobista preferencja. Jest to narzędzie używane do wykończenia paznokci lub paznokci, a nie ramy (wspólne) paznokcie, które mają płaskie głowy na końcu paznokcia. W obróbce drewna, zestaw paznokci, czasami znany jako uderzenie paznokcia, jest narzędziem ręcznym, które służy do wbicia odsłoniętej głowy paznokcia lub szpilki do powierzchni kawałka drewna, na przykład podczas instalowania formowania ozdobnego lub szablącego drewna twarzy posadzka.

Jaki jest cel zestawu paznokci?

Zestawy paznokci są krótkie, zwężane pręty stali, które są używane w połączeniu z młotkiem do zabezpieczenia paznokci na miejscu. Korzystając z nich, możesz zapewnić kilka ostatnich strajków odsłoniętymi głowami gwoździ wykończeniowych, pozwalając im zatonąć pod powierzchnię bez powodowania uszkodzenia ubocznego otaczającego drewna. Zestawy paznokci są często określane jako narzędzia do uderzeń paznokci, co jest kolejnym terminem dla zestawów paznokci.

Pry

Jeśli chodzi o ciągnięcie paznokci i innych elementów mocujących, młotki pazurów są przydatne, ale powinieneś mieć pod ręką przynajmniej jeden baton. Oprócz posiadania jednego prostego końca z rozwidloną końcówką, najlepsze ogólne słupki prania mają również jeden koniec z zakrzywionym pazurem na drugim końcu. Pary są używane do różnych zadań, takich jak wyciąganie paznokci, podnoszenie podłóg i wymuszanie obiektów. Dostępne są różne długości, z dłuższym uchwytem, ​​umożliwiającym zastosowanie większej dźwigni i siły niż krótszy uchwyt. Prety o różnych długościach, takich jak łapa kota lub ściągacz paznokci, mogą być stosowane jako pomocna alternatywa. Posiada pazury do brzytwy, które są pomocne w kopaniu w spód głów paznokci, aby uzyskać dostęp. Łuma, znana również jako batonik, prąd lub Prybar, Pinch-Bar lub, w rzadkich przypadkach, nagrody lub Prisebar, to narzędzie często używane w Wielkiej Brytanii i Australii. Czasami jest to określane jako Jemmy lub gęsień.

Czego mogę użyć zamiast podtrzymania, aby wykonać zadanie?

Zwykłe młot pazurowy jest prawie tak samo skuteczny jak podtrzymanie, jeśli chodzi o ciągnięcie paznokci. Najważniejsze rozróżnienie polega na tym, że pręt Pry może być używany w połączeniu z młotkiem, podczas gdy młot pazurowy nie ma pięty do uderzenia i można go uderzyć tylko młotkiem, jeśli masz dwa z nich! Pasek jest narzędziem, które jest zwykle konstruowane ze stali z kute stopą stopową i ma jedno lub więcej końców, które są spłaszczone, pazurowane lub spiczaste.


Narzędzia tnące

Właściciel domu nie potrzebuje już dużej liczby pił rąk w swoim warsztacie domowym, ponieważ wiele z tych zadań zostało przejęte przez ręczne elektronarzędzia, z których wiele jest zasilanych baterią. Mimo to istnieje kilka ręcznych instrumentów do cięcia, które są bardzo niezbędne do utrzymania domu. Jeśli szukasz narzędzia tnącego lub noża w kontekście obróbki, jest to każde narzędzie używane do usuwania materiału z elementu roboczego poprzez ścinanie odkształcającego element roboczy. Oprzyjowanie do cięcia można wykonać za pomocą jednego punktu lub wielu punktów.

Jakie dokładnie są narzędzia tnące?

Narzędzie tnące to spiczaste narzędzie, które jest umieszczone w maszynie i służy do cięcia materiałów ostrą krawędzią. Narzędzia tnące do tokarstw i frezowania są wyraźne w ich konstrukcji. Diamenty są czasami stosowane jako narzędzia tnące ze względu na ich twardość, co pozwala im przecinać trudniejsze materiały. Przykłady są narzędziami do obracania, nudne narzędzia, futry, narzędzia do rozkładania i inne podobne narzędzia. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzia do cięcia w podwójnym punkcie mają dwa łopatki, które współpracują, aby wyciąć materiał w tym samym czasie podczas każdej przepustki. Wiercenie jest jednym z takich przykładów (wspólne wiertło do cięcia metalu, które ma tylko dwa flety).

Nóż użyteczności

Nóż użyteczności przydatnych do przecinania różnych materiałów, w tym płyty gipsowo -kartonowej i kartonu. Zastąpienie ostrza jest konieczne za każdym razem, gdy staje się ono nudne - chyba że pracujesz z jednorazowym przecinkiem pudełkowym, w którym to przypadku możesz po prostu oderwać go od końca, aby odsłonić nową krawędź tnąca. Ogólnie rzecz biorąc, nóż użyteczności to każdy rodzaj noża, który jest wykorzystywany do szerokich zadań roboczych. Były to początkowo noże z mocnymi krawędziami tnącymi, które były używane do ciężkiej porodu, takie jak cięcie, skrawanie/skrawanie skórki, ubój zwierząt, czyszczenie łusek rybnych i kształtowanie drewna.

Jaki jest cel noża użyteczności?

Jaki jest cel noża użyteczności? Nóż użyteczności jest przydatny do wycinania mniejszych mięs i warzyw, takich jak szalotki, na mniejsze kawałki. Wiele z jego cech jest podobnych do cech noża szefa kuchni, ale może być szczególnie pomocne w przypadku mniejszych artykułów spożywczych, ponieważ nóż narzędzi pozwala na dokładniejsze operacje cięcia. Istnieje wiele narzędzi, które są używane w prawie wszystkich zawodach budowlanych. Nóż użyteczności znajduje się na szczycie naszej listy obowiązków. Jest również określany jako nóż brzytwy i jaki jest przydatny instrument. W przeciwieństwie do ostrza brzytwy, które jest bardzo cienkie i ultra ostre, ostrze noża użytowości jest silniejsze i bardziej trwałe; Został zaprojektowany do obsługi ciężkich zadań cięcia.

Metalowe nożyce

Narzędzia te są sprzedawane przez różne nazwy, w tym Tin Snip S i _viation, i mają szeroki zakres aplikacji w warsztatach domowych. Są one przeznaczone do cięcia blachy, ale mogą być również używane do różnych innych zadań, takich jak cięcie drutu, wycinanie okien i różne inne zadania. Ogólnie rzecz biorąc, ścinanie zasilania jest narzędziem ręcznym napędzanym elektrycznością lub pneumatyką i jest używane do puste ogromne ilości blachy. W szczególności mają one wyciąć proste linie.

Co to są metalowe nożyce i jak działają?

Ogólnie rzecz biorąc, ścinanie zasilania jest narzędziem ręcznym napędzanym elektrycznością lub pneumatyką i jest używane do puste ogromne ilości blachy. Są przeznaczone do wycinania prostych linii i krzywych o dość dużych promieniach. Mają korzyści z powodu pasma bandowego, ponieważ nie ma ograniczeń dla wielkości cięcia. Większe modele są zdolne do wycinania blachy do 12. Jest to technika podziału blachy na dwa lub więcej kawałków poprzez przecinanie linii, która zwykle odbywa się przez zginanie blachy. Najczęściej stosuje się do cięcia prostokątnych form, chociaż można go również użyć do tworzenia różnych kształtów.

Klucze

Narzędzia do chwytania występują w różnych kształtach i rozmiarach, które są używane do utrzymywania obiektów na miejscu, aby zapewnić moment obrotowy, albo zapobiec ich obracaniu. Odkręcenie lub usuwanie nakrętki lub śruby za pomocą klucza lub klucza zapewnia przyczepność i przewagę mechaniczną podczas nakładania momentu obrotowego do obracania obiektów - zwykle obracającego się elementów mocujących, takich jak nakrętki i śruby - lub zapobiec ich obróceniu. Słowo „Kanner” jest często używane w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii.

Jaki jest cel klucza?

Klucze są dostępne w różnych formach i rozmiarach i są używane między innymi do różnych zadań, w tym chwytania, mocowania, skręcania, dokręcania i rozluźnienia, takich jak rury, wyposażenie rur, nakrętki i śruby. Klucz jest opisywany jako akt skręcania lub szarpania z wielką mocą. Zejście krawężnika i skręcanie kostki jest jednym z przykładów sytuacji wąsującej. Ogólnie rzecz biorąc, klucz definiuje się jako narzędzie mającym szczęki używane do trzymania, obracania lub skręcania. Klucz to wszystko, co byłoby użyte do poluzowania i odkręcenia śruby, jako przykład.

Klucz nastawny

Regulowany klucz, który jest najczęściej używany w branży hydraulicznej, ma głowę ze szczękami, którą można regulować, obracając koło śrubowe. Pojedynczy klucz o długości od 10 do 14 cali jest absolutnym minimum; Niemniej jednak możesz być również potrzebny większych i mniejszych kluczy. W fundamentalnym zestawie narzędzi jest to jeden z najbardziej elastycznych i ważnych przedmiotów, które mają pod ręką. Dzięki regulowanemu kluczowi lub regulowanemu kluczowi możesz użyć pojedynczej głowicy złączowej, aby zabezpieczyć kilka różnych rozmiarów główek, w przeciwieństwie do używania pojedynczej głowicy złączowej, aby zabezpieczyć pojedynczy rodzaj głowicy mocowej, jak w przypadku typowego stałego klucza.

Jaki jest cel regulowanego klucza?

Za pomocą regulowanego klucza do rur, znanego również jako klucze Stillsona, możesz chwycić lub obracać rury lub okrągłe pręty. Ten klucz ma ząbkowane szczęki, z których jedna obraca się na uchwycie, co pozwala uchwycić pracę potężnym ruchem chwytania. Odkręcenie lub dokręcenie nakrętki lub śruby za pomocą regulowanego klucza (znanego również jako regulowany klucz lub regulowany półksiężyc) jest łatwą i skuteczną metodą tego działania. Ponadto ma „szczękę” o regulowanej wielkości (część, do której wstawiono nakrętkę lub śrubę).

Klucze zapadkowe/gniazda
Zastosowanie klucza do gniazda zapadającego sprawia, że ​​proces rozluźnienia i dokręcania śrub jest bardzo prosty i szybki. Na jednym końcu narzędzia znajduje się uchwyt, który jest podłączony do mechanizmu zapadkowego. Wkładasz różne gniazda do zapadki, z których każda pasuje do innego rozmiaru śrub i śrub. Twój podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać klucz zapadkowy i mały zestaw gniazd jako minimum. Klucz do gniazda jest rodzajem klucza, który służy do wirowania złącza, który zwykle ma kształt nakrętki lub śruby, poprzez wkładanie go do gniazda. Klucz do gniazda zapadkowego, często znany jako zapadka, jest najczęstszym rodzajem klucza do gniazda.

Jaki jest cel klucza zapadkowego?

Możliwe jest jednocześnie użycie klucza do gniazda i zapadki, co eliminuje potrzebę ciągłego dostosowywania pozycji narzędzia w stosunku do łącznika. Jest to szczególnie przydatne, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby zakręcić narzędzie w pełnym okręgu. To może uczynić pracę szybciej. Klucz do gniazda to narzędzie ręczne, które ma mechanizm zapadkowy wbudowany w głowę narzędzia. Napęd, który jest kwadratową nub, służy do łączenia komponentu zapadkowego do różnych gniazd w mechanizmie zapadkowania. Zapadek można dostosować do poluzowania lub dokręcenia nakrętki w zależności od sytuacji. Podczas wirowania uchwytu klucza zapadka trzyma gniazdo w pozycji podczas obracania uchwytu klucza.

Kluczowe klucze

Kluczowe klucze są zaprojektowane tak, aby z jednej strony zawierały klucz otwarty i klucz pudełkowy po drugiej stronie klucza. Są one dostępne w różnych rozmiarach, z których każdy został zaprojektowany tak, aby pasował do określonego rozmiaru śruby, więc potrzebujesz zestawu tych kluczy w różnych rozmiarach. Klucze są dostępne w różnych formach i rozmiarach i są używane między innymi do różnych zadań, w tym chwytania, mocowania, skręcania, dokręcania i rozluźnienia, takich jak rury, wyposażenie rur, nakrętki i śruby. Istnieją dwa główne rodzaje kluczy: sześciokąt i półksiężyc. Klucze rurowe są używane w przemyśle hydraulicznym do chwytania obiektów okrągłych (cylindrycznych).

Więc jaka jest funkcja klucza kombinacji?

Klucz kombinacyjny składa się z dwóch końców, w których każdy wykonuje określoną pracę. Alternatywnie, jeden koniec może być otwarty, a drugi zamknięty, jeden koniec może być przesunięty, a drugi prosty lub dwa końce mogą mieć nieco różne średnice od siebie. Nastawny. Regulowany klucz może być stosowany w szerokim zakresie rozmiarów łączników ze względu na jego wszechstronność. Liczba klucza, niezależnie od tego, czy wynosi on 14 mm, czy 5/8, odnosi się do odległości między szczękami na otwartym końcu, co odpowiada odległości między równoległymi mieszkańami na głowie łącznika. 14 mm to odległość między szczękami na otwartym końcu. Porada sklepu: może to być przydatne do szybkich przybliżonych pomiarów.

Szczypce

Para szczypiec jest czymś, co wszyscy znają, ale możesz nie być świadomy tego, ile różnych jest lub jak istotne jest ich różnorodne. Jeśli chodzi o dokręcanie i rozluźnienie nakrętek i śrub, szczypce pełnią tę samą funkcję jak wiele innych kluczy. Mogą być jednak również używane do chwytania i trzymania obiektów. Szczypce to narzędzie ręczne, które służy do bezpiecznego utrzymywania rzeczy na miejscu. Mówi się, że ewoluowali z szczypiec, które były używane do radzenia sobie z podgrzewanym metalem w epoce brązu w Europie. Mogą być również używane do zginania i kompresji szerokiej różnorodności różnych rodzajów materiałów.

Jaki jest cel szczypiec?

Jakie są niektóre z najczęściej używanych szczypców i przecinających drut? Szczypce są dostępne w różnych formach i rozmiarach i mają szeroki zakres zastosowań. Niektóre są przeznaczone do chwytania wszystkiego okrągłego, takiego jak rura lub pręta, podczas gdy inne są używane do skręcania przewodów, a jeszcze inne mają być używane do różnych czynności, takich jak wycinanie przewodu i drut zginający. Prawie każdy zestaw narzędzi ma co najmniej jeden zestaw tych przydatnych instrumentów, ale jak stały się one znane pod tak niezwykłą nazwą? Szkiełki liniowe są tak zwane, ponieważ są używane przez liniowców elektrycznych w ich codziennej pracy. Wraz z nadejściem telegrafu w latach 40. XIX wieku po raz pierwszy ustanowiono pozycję linii elektrycznych. Szczypce igłowskie mają spiczastą końcówkę, która jest pomocna w chwytaniu małych obiektów, takich jak drut lub dotarcie do obiektów, które są trudne do osiągnięcia w ograniczonych miejscach. Jeśli zamierzasz wykonać jakieś naprawy drutu, szczypce igłowskie są niezbędnym instrumentem do posiadania pod ręką. Gdy używasz szczypców z sumienia (znanym również jako blokady kanałowe), Fulcrum narzędzia obraca się, umożliwiając rozszerzenie otwierania szczęki większego lub mniejszego, w zależności od rozmiaru chwytanego przedmiotu. Większość właścicieli domów uznaje pod ręką dwa zestawy tych szczypiec. Szczypce blokujące wyróżniają się unikalnym uchwytem, ​​który umożliwia zabezpieczenie szczypców w pozycji chwytania, gdy nie jest używany. Kiedy pracujesz sam i potrzebujesz obu rąk, aby być wolnym, może to być bardzo przydatne.

Noże i scalki

Mimo że nie są zbyt przyciągające wzrok, dwa lub trzy noże kit i noże na tablicy są absolutnie konieczne w każdym podstawowym zestawie majsterkowiczów. Nóż witkowy to wyspecjalizowany instrument, który jest używany podczas szkleniowych okien. Jest używany do pracy wokół krawędzi każdej paneli szkła podczas instalowania okna. Wykwalifikowany klezer nakłada kitcz ręcznie i wygładzi go nożem po wyschnięciu. Nowoczesne izolowane szkliwa może wykorzystywać różne metody przymocowania szkła do ramy okiennej.

Jaki jest cel skrobaka?

Scopery to narzędzia używane do poruszania się lub usuwania brudu, żwiru lub innych materiałów z powierzchni ziemi. Instrument użyty w kuchni zbudowany z metalu, plastiku (taki jak polietylen, nylon lub polipropylen), drewno, guma lub silikonowa guma nazywana jest skrobakiem kuchennym. W rzeczywistości jeden rodzaj skrobaka jest często zamienny z innym lub szpatułką (zatem skrobaki są czasami określane jako platulki) dla niektórych z wielu aplikacji opisanych powyżej. Nóż putty jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi ręcznych, jakie możesz mieć w swoim arsenale ze względu na wiele jego zastosowań. Może być stosowany jako skrobak w taki sam sposób, jak septura farby, ale można go również zastosować do nakładania wypełniacza drewna, związków z taśmami gipsowo -kartonowymi i różnorodnymi innymi materiałami.

Nóż putty
Nóż putte jest instrumentem z wyboru dla zadań, które wymagają zastosowania i dystrybucji związków, takich jak napełnianie otworów za pomocą wypełniacza spackle lub drewna. Jeśli nie masz żadnych innych narzędzi, może być również używany jako prowizoryczny skrobak do farby. Noże pultowe są dostępne w wielu szerokościach; Taki, który ma szerokość 1 1/4 cala lub 1 1/2 cala, będzie działać dla szerokiej gamy zastosowań. Jeśli masz dużo związku do zastosowania, wybierz większy. Dobrze jest mieć pod ręką dwa lub trzy noże wita; Jest to jeden z tych przedmiotów, które zawsze wydaje się znikać tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz. Podczas oszklonych oknów okien, nóż kitowy jest używany do pracy wokół marginesu każdej paneli szkła. Wykwalifikowany klezer nakłada kitcz ręcznie i wygładzi go nożem. Inne metody przymocowania szkła do ramy okiennej mogą być stosowane w nowoczesnym izolowanym oszkleniu.

Nie mam noża kuta, więc co mogę zrobić?

Jeśli nie masz noża czenit, wystarczy jakkolwiek płaski obiekt z co najmniej jedną gładką stroną - wystarczy nóż maślany, mieszadło farby, a nawet linijka. Nóż spackle (czasami znany jako „nóż kitowy” w amerykańskim angielskim) to narzędzie używane w branży budowlanej do skrobania powierzchni i materiałów rozprzestrzeniających się, takich jak tynk. Lepiej wykonane noże ze stalowymi ostrzami są wykorzystywane do rozprzestrzeniania się i mają charakterystykę znaną jako „pusty grunt”. Kiedy kładisz taśmę malarzy wokół tablicy podstawowej przed pomalowaniem ściany, noże kitty mogą być również użyte do stworzenia czystej krawędzi farby.

Nóż na tablicy
Nóż na tablicy to kolejny instrument, który ma ostrze, które jest elastyczne i nie ostre. Wykonując proste naprawy ścian za pomocą plastra lub związków z płyt kartonowo -gipsowej, jest to konieczne. Można go jednak również używać do wielu innych zadań, takich jak skrobanie farby lub działanie jako tarcza malarska podczas malowania stolarki lub innych powierzchni. Jest dostępny w różnych szerokościach. 6-calowy nóż to doskonała, uniwersalna opcja, ale dodanie noża 8 lub 12-calowego jest również inteligentnym pomysłem.

Co to jest nóż do płyt gipsowo -kartonowych i jak to działa?

Nóż z tapingiem, znany również jako nóż stawny, jest narzędziem do płyty kartonowo -gipsowej z szerokim ostrzem, które jest używane do rozmieszczenia związku stawowego, które jest czasami znane jako „błoto”. Jeśli instalujesz nową płytę kartonowo -gipsową, możesz użyć go do rozłożenia błota na paznokcie i śrubie wkładek. Można go również używać do ukrywania szwów, gdy użyjesz papieru lub taśmy siplaskiej z włókna szklanego do ich pokrycia.
Narzędzie wielofunkcyjne z 7 funkcjami (lub 5 funkcji).

Kiedy właściciele domów po raz pierwszy przeprowadzają się do nowego domu, nie znają tego dziwnie nazywanego przedmiotem, ale wkrótce staje się jednym z ich ulubionych narzędzi, które można mieć pod ręką. To narzędzie, które ma wygląd zdeformowanego noża kit, jest kształtowane w taki sposób, że może być używane jako skrobak do farby, nóż kit, otwieracz do farby, młot, śrubokręta, pręt, pudełko, pudełko otwieracz i inne rzeczy.

Instrumenty do pomiaru

Przysłowie starego stolarki „mierz dwa razy, krój raz” jest prawdziwe zarówno dla profesjonalnych, jak i amatorskich stolarzy. Para doskonałych instrumentów pomiarowych powinna być przechowywana przez cały czas w zestawie narzędzi. Przyrząd pomiarowy to urządzenie używane do pomiaru ilości fizycznej. Pomiar to praktyka zbierania i porównywania fizycznych ilości przedmiotów i zdarzeń w dziedzinie fizycznej w naukach fizycznych, zapewnieniu jakości i inżynierii. Jest również znany jako analiza ilościowa.

Jakie jest znaczenie instrumentów pomiarowych?

Narzędzia pomiarowe to urządzenia, z których naukowcy i praktycy używają, aby pomóc w ocenie lub ocenie pacjentów, klientów lub pacjentów. Skale, wskaźniki, ankiety, wywiady i nieformalne obserwacje są przykładami metod pomiaru do rozważenia.
Miara taśmy

Miara taśmy jest narzędziem używanym do pomiaru długości kawałka taśmy. Miara taśmy jest elastycznym linijką, którą można złożyć i przechowywać w pojemniku. Są one dostępne w różnych długościach; 16 stóp lub dłużej jest idealny do użytku w domu. Kupując miarę taśmy, upewnij się, że wybierzesz instrument wysokiej jakości. Poszukaj takiego, który ma powlekane ostrze, ponieważ pomoże to uniknąć pęknięcia i rdzewień. Funkcja „wyróżniająca się” pozwoli ci zablokować ostrze w otwartej pozycji, umożliwiając działanie bez konieczności wycinania rąk. Bądź ostrożny podczas stosowania elektronicznych przyrządów pomiarowych, które mogą być przydatne do obliczania dłuższych odległości, ale nie zawsze są wystarczająco dokładne do precyzyjnych pomiarów. Urządzenia te działają, emitując elektryczną wiązkę laserową, która jest następnie „odczytywana” przez czujnik wbudowany w narzędzie. Pomimo faktu, że elektroniczne „pomiary taśmy” mogą być znacznie droższe, często są mniej dokładne niż zwykła staromodna miernik manualna. Jedną z korzyści jest jednak to, że niektóre z tych narzędzi mogą być wyposażone w wbudowane kalkulatory.

Pod względem pomiaru, jaka jest różnica między zwykłą taśmą pomiarową a miarą taśmy.

Taśma pomiarowa to zwykle elastyczna taśma, która jest używana do pomiaru długości, zwykle między 2 metrami lub metrami do 100 stóp lub 30 metrów. Taśma pomiarowa, często znana jako miara taśmy, jest elastycznym linijką, która jest używana do pomiaru odległości. Jest wykonany z wstążki z tkaniny, plastikowego, włóknistego lub metalowego paska ze znakami liniowymi z jednej strony i bez oznakowania z drugiej.

Poziom

Istnieje wiele różnych rozmiarów poziomów, ale wszystkie są używane do oceny, czy element lub powierzchnia jest pozioma (poziom), czy dokładnie pionowo (pionowy). Większość konwencjonalnych poziomów jest wykonana z szklanych fiolek, w których bąbelek unoszący się w cieczy jest „odczytany” w celu ustalenia orientacji poziomu w odniesieniu do poziomych i pionowych osi Ziemi. Istnieją jednak inne poziomy, które działają na podstawie czujników elektrycznych. Poziom kieszeni, który zwykle ma od 6 do 9 cali długości, powinien znajdować się na liście niezbędnych rzeczy. Może pomóc w upewnieniu się, że przedmioty takie jak podłogi są ustawione dokładnie na poziomie. Narzędzie może być również używane jako linijka do tworzenia krótkich, prostych linii i do upewnienia się, że grafika jest zawieszona prosto. Aby zrobić kolejny krok, możesz zainwestować na poziom 2 lub 4 stóp, co będzie bardziej przydatne, jeśli wykonujesz prace ramowe.

Stud -Finder

Wyszukiwarka kołków to narzędzie używane do lokalizacji kołków ramowych, które są ukryte pod powierzchnią płyt kartonowo -gipsowych. Kiedy musisz dołączyć duże obiekty, takie jak lustra lub telewizory bezpośrednio do stadn, wiedza o tym, gdzie są, może być bardzo pomocne. Odszkodowniki stadnin są dostępne w dwóch różnych stylach: tych, które wykorzystują magnesy do wykrywania obecności paznokci u członków kadrowania, oraz te, które wykrywają obecność kołków poprzez wykrywanie gęstości drewna pod powierzchnią ściany. Te instrumenty wykrywające gęstość są bardziej kosztowne, ale są również znacznie dokładniejsze i przyjazne dla użytkownika.

Narzędzia do okablowania

Podstawowe naprawy elektryczne wymagają tylko ograniczonej liczby narzędzi, które są następujące: narzędzie do łączenia rzeczy. To narzędzie może być używane do rozebrania przewodów, wycinania połączeń kablowych i zacisków, aby wymienić kilka aplikacji. Jest to najważniejsze narzędzie okablowania i powinno być zawarte w narzędzi każdego początkującego. Tester napięcia, który nie wymaga dotyku. Ten gadżet z baterii szybko (lub wykorzystuje migające neonowe światło), aby wskazać, czy w domu przepływa energia elektryczna, czy urządzenie elektryczne. Wykonanie, że moc została wyłączona przed dokonaniem napraw lub wymiany, ma kluczowe znaczenie w całym procesie testowym. Tester pojemnika jest małym, prostym instrumentem, który może pomóc w diagnozowaniu typowych problemów z okablowaniem w gniazdach w domu.

Wyposażenie ochronne

Aby odpowiedzieć na powiedzenie „najpierw bezpieczeństwo”, ważne jest, aby pamiętać, że nie będziesz potrzebować ochrony dla każdego działania, które wykonujesz; Niemniej jednak istnieją pewne zadania wymagające korzystania z sprzętu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy wykonane ze skóry czy lateksu, rękawiczki ogrodnicze są doskonałą inwestycją w utrzymanie rąk od brudu i zadrapań podczas ogrodnictwa, a także do unikania chemikaliów przed wejściem na skórę i dostania się do oczu. Rękawiczki jednorazowe mogą zawsze przydać się. Należy przez cały czas trzymać wiele par rękawiczek w różnych stylach, na wypadek, gdyby wszystko się wydarzyło. Ochrona oczu, taka jak okulary i okulary bezpieczeństwa, chronią oczy przed latającymi resztkami. Tarcze twarzy zapewniają jeszcze większą ochronę, ponieważ są wykonane z przezroczystej plastikowej bariery, która obejmuje całą twarz. Ochrona oddychania, taka jak maski przeciwpyłowe i respiratory, chroni płuca. Pomimo faktu, że maski przeciwpyłowe uniemożliwiają wdychanie nieszkodliwych cząstek, takich jak brud, trociny i małe ścinki, gdy kosztujesz, są nieskuteczne w stosunku do szkodliwych gazów i pleśni. Będziesz potrzebował do tego respiratorów, które filtrują zanieczyszczenia za pomocą kanistrów, nabojów i filtrów. Zaleca się ochronę słuchu. Chociaż utrata słuchu jest nieodwracalna, można go uniknąć. Dostępne są różne zatyczki do uszu i mufki do uszu jako ochrona ucha. Jednak chociaż mufki są bardziej wygodne, wtyczki są bardziej skuteczne w ochronie bębnów dousznych.

Niezbędne elektryczne narzędzia

Większość podstawowych napraw i konserwacji można wykonać w porządku za pomocą zwykłych narzędzi ręcznych, ale niewielka kolekcja elektronarzędzi jest dobrym dodatkiem do arsenału. Wszystkie ręczne elektryczne narzędzia są dostępne w modelach przewodowych, które podłączają się do gniazdka ściennego, ale obecnie są również dostępne w modelach baterii, które oferują doskonałą obsługę i są wygodniejsze w użyciu.

Elektronarzędzia, które są absolutnie wymagane

Większość prostych zadań napraw i konserwacji można wykonać za pomocą standardowych narzędzi ręcznych, ale skromna kolekcja elektronarzędzi jest przydatnym dodatkiem do zestawu narzędzi każdego właściciela domu. Mimo że wersje przewodowe, które łączą się w gniazdku ściennym, są nadal dostępne, te, które zapewniają doskonałą obsługę, jednocześnie stają się coraz bardziej powszechne.

Wiertarka

Konieczne jest posiadanie wiertła zasilania nie tylko do wiercenia otworów, ale także do różnego rodzaju śrub. Wiertło można również stosować z różnorodnymi załącznikami, takimi jak szczotki z drutu, bębny, proszki do polerowania i różnorodne inne narzędzia. Wiele domów ma teraz wiele ćwiczeń i mogą używać jednego lub dwóch z nich wyłącznie do zadań związanych z napędem; Niektóre instrumenty są sprzedawane specjalnie w tym celu i często są określane jako „napęd wiertniczy” (napęd w wiertarkach). Wręczowe bity o wielkości od 1/16 cala do 1/4 cala będą wymagane dla większości obowiązków domowych, chociaż są one dostępne w różnych rozmiarach. Zamiast kupować wiertarki pojedynczo, możesz uzyskać przypadek wiertarki, która ma tablicę. Gdy części stają się matowe, należy je wymienić. Ponadto istnieją między innymi bity specjalne do wiercenia metalu i płytki ceramicznej.

Jig Saw (znana również jako układanka)

Zaleca się, aby każde gospodarstwo domowe miało jakąś piłę mocy, a piła przyrządu jest najbardziej elastycznym wyborem, ponieważ może wyciąć prawie każdy materiał i stworzyć cięcia prawie każdej formy. Kiedy połączysz przyzwoitą piłkę napędzaną baterią z dużym asortymentem ostrzy, może się okazać, że jest to jedyna widziała, jakiej kiedykolwiek potrzebujesz.

Pad Sander jest rodzajem szlifierki.

Szlifierka energetyczna sprawi, że znacznie łatwiej będzie udoskonalić top stołowy lub naprawić drewniany pokład niż ręcznie. Jeśli masz szlifierkę mocy, będziesz w stanie ukończyć top stołowy lub przywrócić drewniany pokład znacznie szybciej i łatwo. Z ćwierć arkuszową szlifierką, która składa się z kwadratów papieru ściernego podłączonego do dolnej podkładki, która wibruje lub oscyluje w szczelnym wzorze, gdy silnik narzędzia go obraca, większość właścicieli domów będzie w porządku. W przypadku, gdy potrzebujesz częstszego szlifowania, losowa szlifierka orbity na pół roku, a nawet szlifierka paska, są doskonałymi opcjami.

Piła okrągła (znana również jako okrągła układanka)

Jest to jedno z najpopularniejszych elektronarzędzi, które posiadają właściciele domów DIY, i jest to absolutnie niezbędny sprzęt, jeśli zamierzasz wykonywać poważne stolarstwo lub prace budowlane we własnym domu. Jeśli nie, SAW JIG może poradzić sobie z większością wymagań dotyczących cięcia.

Akcesoria

Wreszcie kilka rzeczy, z których niektóre nie są narzędziami, są przydatne, ponieważ używasz ich regularnie i łatwo je znaleźć. Nawet jeśli Twój zestaw narzędzi nie jest wystarczająco duży, aby je pomieścić, potrzebujesz ich prędzej czy później, więc zachowaj je w dogodnej lokalizacji, w której możesz je łatwo zdobyć. Pistolet Caulk to rodzaj kaulowania. Uszczelki uszczelniające wokół okien i drzwi, a także wokół wanny i pryszniców, należy wymieniać co najmniej raz w roku, aby upewnić się, że dom jest odpowiednio utrzymany. Przyzwoita pistolet do uszczelnienia jest niezbędnym sprzętem do każdego projektu doskonalenia domu. Dostępne są pędzle i rolki. Asortyment pędzli w różnych rozmiarach, rączkach wałków i tace malarskie powinny być trzymane na półce nad twoją stacją roboczą lub zawieszać się z Pegboardu nad stadionem warsztatowym. Używanie silikonowego sprayu smarowego, aby zatrzymać piskliwe zawiasy i wspomagaj szuflady, które nie przesuwają się płynnie, przesuwają się tak, jak powinny, jest dobrą inwestycją. Grafit proszek służy do smarowania zamków i przedłużenia życia samych zamków. Wystarczy włożyć końcówkę rurki do dziurki od klucza i delikatnie ściskaj rurkę, aby zaciągnąć niewielką ilość proszku do dziurki od klucza, jak pokazano. Następnie wprowadź i wycofaj swój klucz wiele razy, aby równomiernie rozłożyć grafit w zamka i szpilki zamka.

Sprzęt w Twoim zestawie narzędzi?

 • Każdy podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać kilka śrubokrętów i paznokci.
 • Wysokiej jakości narzędzia powinny być przechowywane w suchym miejscu, aby upewnić się, że przetrwają one przez całe życie.
 • Śrutwiarki to ręcznie operowane narzędzia, które należy użyć ostrożnie.
 • Jest to podstawowy młot pazurowy o zakrzywionej twarzy i uderzającej twarzy po jednej stronie i pazur do usuwania paznokci z drugiej.
 • Zestaw paznokci jest narzędziem używanym do wbijania paznokcia w drewno, bez szkody wykończenia.
 • Pullery paznokci CAT mogą być stosowane jako alternatywa dla młotów pazurów.
 • Nóż użyteczności to każdy rodzaj noża używanego do pracy fizycznej, takiej jak cięcie, cięcie lub skrawanie skórki, zwierzęta rzeźne, usuwanie łusek ryb i kształtowanie drewna.
 • Mniejsze mięso i warzywa można pokroić na mniejsze kawałki za pomocą noży użytkowych.
 • Podczas gdy ostrze brzytwy jest bardzo cienkie i ultra ostre, ostrze noża użyteczności jest trudniejsze i bardziej solidne.
 • Shear, narzędzie ręczne napędzane elektrycznością lub pneumatyką, jest używane do zasadniczo „pustych” dużych ilości blachy.
 • Klucz gniazda zapadającego upraszcza i przyspiesza proces rozluźnienia i dokręcania śrub.
 • Mogą być potrzebne różne klucze.
 • Klucz gniazd to narzędzie ręczne z mechanizmem zapadkowania włączonym do głowy narzędzia.
 • Kwadratowa nub służy do podłączenia komponentu zapadkowego do różnych gniazd.
 • Scopety służą do usuwania szkła z jednopłytowych okien.
 • Podczas pracy z kitem wokół marginesów każdej paneli szkła wykorzystywana jest nóż kitowy.
 • LEWNIE jest użycie noża kuta, gdy wymagane są zastosowania złożone.
 • Jeśli nie masz żadnego innego sprzętu, nóż maślany, mieszadło farby lub linijka.
 • Zawsze masz wysokiej jakości zestaw narzędzi pomiarowych w swoim zestawie narzędzi.
 • Do pomiaru długości taśmy stosuje się elastyczny linijka.

Scenariusz
BrookPad Zespół
   

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.