Wytrzeć lub lepiej umyć go bidetem toaletowym?

bidet seats for toilets hygiene improvement hygine japanese toilets smart toilet toilet bidet toilet paper wash or wipe

 Znajdź wszystko, co musisz wiedzieć o papierze toaletowym i przejdź do wycierania lub skorzystaj z bidetu toaletowego?

Would you like to clean up with a wipe or a wash?

Chcesz posprzątać chusteczką lub praniem?

Czy wytrzesz czy umyjesz?

Jest słoneczny poranny weekend i jedziesz swoim czerwonym błyszczącym samochodem, zatrzymujesz się na szybkie zakupy na targu. Po zakończeniu wracasz i widzisz nad samochodem stado ptaków. O nie, twój lakier samochodowy jest pomalowany białymi kroplami. Co za zbieg okoliczności, właśnie kupiłeś papierowy ręcznik; możesz to po prostu wytrzeć. Niezbyt dobry pomysł bez wody lub wilgoci będzie tylko większy bałagan i nie chcesz rozmazywać białej substancji na całym samochodzie. Zamiast tego decydujesz się go umyć. W domu masz smaczne jabłka, lekko odkurzone, wytrzyj papierowym ręcznikiem, nie tym razem chcesz je umyć. Po pracy w ogrodzie, posadzeniu nowego kwiatka i pobrudzeniu rąk, może czas na papier? Nie tym razem, chcesz to umyć. Jego czas na kolację, skrzydełka z kurczaka bawole były pyszne. Używasz ręcznika papierowego; usuwasz większość z rąk, ale nadal są trochę śmierdzące. Tak, zdecydowałeś się go umyć. A talerze, papierowy ręcznik ci nie pomogą. Poza tym chcesz go umyć.

 • Jest jasny i piękny sobotni poranek, a ty jedziesz swoim czerwonym, błyszczącym samochodem na targ, żeby załatwić krótkie zlecenie.
 • Tym razem chcesz go umyć.
 • Nadszedł czas na posiłek, a skrzydełka z kurczaka z bawolego były fantastyczne.

Czy lepiej jest myć zamiast używać papieru toaletowego?

Mycie pochwy jest również bardziej miękkie niż wycieranie suchym papierem toaletowym. Według Self, kobiety, które martwią się, że spray z bidetu zakłóci równowagę bakteryjną w okolicy pochwy, prawdopodobnie nie doświadczą tego, chyba że jest to strumień wody o dużej mocy; teoretycznie może strzelać do cewki moczowej lub szyjki macicy. Jeśli tak jest, nie używaj go. Z punktu widzenia ochrony środowiska pranie zużywa również mniej wody niż wycieranie. Według artykułu w Scientific American do wyprodukowania jednej rolki papieru toaletowego potrzeba 140 litrów wody. Z drugiej strony będziesz zużywać około 500 ml wody bidetowej.

 • Mycie jest również bardziej miękkie w okolicy pochwy niż wycieranie suchym papierem toaletowym.

A co z toaletą?

Teraz jesteś w toalecie, robota wykonana i myślisz, po co wycierać papierem? Przez cały dzień zdecydowałeś się go myć, a nie wycierać. Ale jak połączyć toaletę i móc ją umyć? Odpowiedź jest prosta: SplashLet! Szybkie zamówienie i teraz to masz. Możesz go również wyprać tutaj. Jest idealny, więc masz rozwiązanie na problemy z wycieraniem papieru. SplashLet oferował doskonały przepływ wody dla idealnego mycia i bidetu, zastępując potrzebę papieru toaletowego i podnosząc higienę na wyższy poziom. Delikatny przepływ napowietrzonej wody wyczyści wszystko, czego potrzebujesz do czyszczenia. Ptaszek zrobiony na twoim samochodzie, brud na rękach po ogrodnictwie, kurz na owocach, pyszny sos na rękach, po talerzach, zdecydowałeś, że lepiej go umyć. Teraz dzięki SplashLet możesz umyć się bezpośrednio w toalecie, za pomocą elektronicznej deski sedesowej bidetowej zaraz po zakończeniu. Lepiej go umyć.

 • Jest to idealne rozwiązanie, więc będziesz w stanie rozwiązać problemy związane z czyszczeniem papieru.
 • SplashLet zapewnił maksymalny przepływ wody dla bezbłędnego mycia i bidetu, eliminując potrzebę używania papieru toaletowego i podnosząc czystość na nowy poziom.
 • Wszystko, czego potrzebujesz do czyszczenia, to delikatna strużka napowietrzonej wody.

Czy nie ma papieru toaletowego?

Według ekspertów ds. zdrowia mycie jest preferowane niż wycieranie. Według ekspertów w dziedzinie zdrowia, mycie jest lepsze niż wycieranie. Jeśli nie możesz znaleźć papieru toaletowego w sklepie z powodu paniki, teraz jest dobra okazja, aby zacząć myć zamiast wycierać. Chociaż niewiele jest dowodów na to, czy procedura jest bardziej higieniczna – wycieranie lub czyszczenie – niektórzy eksperci zalecają to drugie. Rozważ użycie papieru toaletowego, który nie jest mokry.Pozostawiasz kał i resztki drobnoustrojów, ale jeśli używasz bidetu, myjesz go. W konsekwencji osoby, które myją lub używają bidetu, mają mniejsze ryzyko wystąpienia wysypki, bólu i podrażnień.

 • Według ekspertów ds. zdrowia mycie jest lepsze niż wycieranie.
 • Według ekspertów ds. zdrowia preferowane jest mycie niż wycieranie.

Nie jestem pewien, jaka jest różnica między praniem a wycieraniem?

Czyszczenie to szerokie wyrażenie, które odnosi się do każdej czynności, która polega na usuwaniu brudu ze wszystkiego, na przykład wycierania okularów ściereczką. Mycie to proces całkowitego zanurzania czegokolwiek w wodzie, na przykład podczas mycia rąk wodą z mydłem. Czyszczenie to pojęcie bardziej kompleksowe, które odnosi się do procesu usuwania brudu z czegokolwiek. Czyszczenie może również oznaczać eliminację obiektów, które nie znajdują się we właściwym miejscu. Mycie to metoda czyszczenia wykorzystująca wodę i polegająca na całkowitym zanurzeniu czegoś w niej. „Myjnia samochodowa” to miejsce, w którym możesz zabrać swój brudny samochód do umycia. Sprzątanie i czyszczenie mogą być używane zamiennie w odniesieniu do całkowitego czyszczenia bałaganu. Częściej używa się sformułowania „zrób pranie” lub „zrób pranie”. Sprzątanie ma również slangowe znaczenie: osiągnąć wielki zysk (dużo pieniędzy) w krótkim czasie. Sprzątanie ma również konotację finansową: odnosi się do spowodowania, że ​​ktoś straci lub zmarnuje wszystkie swoje pieniądze. Ktoś lub cokolwiek, co zostało zmyte, nie jest już skuteczne ani pomocne.

 • Czyszczenie to szerokie wyrażenie, które odnosi się do każdej czynności, która polega na usuwaniu brudu ze wszystkiego, np. wycieranie okularów ściereczką.
 • Czyszczenie to bardziej wszechstronny termin, który odnosi się do procesu usuwania brudu ze wszystkiego.

Is it true that drinking water is more hygienic than using toilet paper?

Czy to prawda, że ​​woda pitna jest bardziej higieniczna niż używanie papieru toaletowego?

Czy to prawda, że ​​woda jest bardziej sanitarna niż papier toaletowy?

W większości krajów ludzie myją się papierem toaletowym, a tylko niewielka część woli używać wody. Pomimo tego, że woda jest uważana za bardziej higieniczną, bibuła jest najszerzej stosowana na świecie. W większości krajów i cywilizacji używanie papieru toaletowego zamiast wody stopniowo stało się standardem. Kobiety powinny wycierać się od przodu do tyłu, aby zapobiec infekcji, ponieważ obszary pochwy i cewki moczowej znajdują się tak blisko obszaru odbytu. Woda jest uważana za bardziej higieniczną, ponieważ usuwa z bielizny wszelkie kał i mocz oraz nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu. Wycieranie nie usuwa cząsteczek kału, które osadzają się we włosach wokół pośladków, jednak woda to robi. Papier toaletowy jest lekki i przenośny, można go używać wszędzie. Niektórzy twierdzą, że sprawia to, że czują się wilgotne w bieliźnie, co jest raczej niewygodne.

Po wytarciu krocza pozostanie nieprzyjemny osad. Aby uniknąć obrażeń, szczeliny odbytu i zaostrzenia hemoroidów, wycieranie należy wykonywać ostrożnie. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów papieru toaletowego, podstawowe komponenty i gotowe elementy są takie same. Większość lekarzy twierdzi obecnie, że zbyt szybkie lub zbyt gwałtowne wycieranie powoduje u pacjentów podrażnienie okolicy odbytu. Pacjenci, którzy używali papieru toaletowego, mieli ACD odbytu i krocza, które zniknęły, gdy przestali go używać. Wiele osób korzystających z papieru toaletowego nie myje rąk po skorzystaniu z łazienki, w której rozprzestrzeniają się zarazki. Miejscowe podrażnienie lub otarcie naskórka i błony śluzowej może wynikać z wycierania odbytu. Wycieranie buteleczki papierem toaletowym powoduje powstanie brudnego osadu, a lizanie jest nieatrakcyjne. Przemywanie wodą ujścia odbytu to najlepszy sposób na jego odnowienie i pozbycie się większości drobnoustrojów. Kraje i kultury mogą wpływać na praktyki higieniczne, które trudno zmienić z dnia na dzień. Wolałabym nosić wilgotną bieliznę i czyste pośladki niż przeciągać się po śmierdzącym, suchym odbycie.

 • W większości krajów ludzie myją się papierem toaletowym, a tylko niewielka jego część woli używać wody
 • Pomimo faktu, że woda jest uważana za bardziej higieniczną, bibuła jest najczęściej używana na całym świecie.
 • W większości krajów i cywilizacji używanie papieru toaletowego zamiast wody stopniowo stało się standardem.
 • Kobiety powinny wycierać się od przodu do tyłu, aby zapobiec infekcji, ponieważ obszary pochwy i cewki moczowej znajdują się tak blisko obszaru odbytu.

Czy wycieranie pośladków jest higieniczne?

Wycieranie nie jest zbyt higieniczne i może zabrudzić ręce. Po wytarciu należy odpowiednio umyć ręce. Wybielacz może być zawarty w białym papierze toaletowym. Możliwe, że samo pranie nie jest najlepszą opcją. Po umyciu obszar należy osuszyć. Po oddaniu moczu ponownie umyj i oczyść pośladki. Wyeliminuje zarazki i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się chorób. Najlepiej nie moczyć tyłka, ponieważ jest to wylęgarnia różnych dolegliwości. Według dr. He, bardzo ważne jest wycieranie po umyciu, że wycieranie tyłka jest niehigieniczne, a powrót do zdrowia może zająć dużo czasu. Po zrobieniu kupy sugeruje osuszenie okolicy, a następnie oczyszczenie pośladków miękkim papierem toaletowym. Wszelkie zarazki, które mogły zostać pozostawione, zostaną zabite.

 • Wycieranie nie wystarczy, aby utrzymać porządek.
 • Ma również możliwość ubrudzenia rąk.
 • Używanie wody lub wycieranie kolb
 • Kolejna niebezpieczna technika zranienia wrażliwej skóry pośladków.

Kiedy ludzie zaczęli podcierać sobie pośladki?

Według legendy było to około 300 000 lat temu. Starożytni Egipcjanie byli jednymi z pierwszych, którzy dostrzegli terapeutyczne zalety wanny z hydromasażem. Zamożni posiadali kąpieliska w swoich domach, podczas gdy reszta ludności kąpała się w Nilu. Wyrywanie i golenie całej głowy (zamiast noszenia peruk i rysowania brwi) było również popularną modą zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Pierwszy poziom dwupiętrowej konstrukcji z kamienia naturalnego był w całości przeznaczony na produkcję pary. Papirus Ebersa, skarbnica wiedzy medycznej i pachnąca pasta z popiołu i gliny na mydło były portalami do zaświatów. Otwór w środku podłogi pozwalał na ucieczkę gorącej pary z dolnego poziomu. W posadzkę wbudowano specjalną konstrukcję do zbierania wody, która następnie była kierowana do miejskich kanałów ściekowych. Był tam basen do kąpieli kontrastowych, a także siłownia i miejsce, w którym goście mogą szukać pomocy medycznej.

 • Starożytni Egipcjanie byli jednymi z pierwszych, którzy dostrzegli terapeutyczne zalety wanny z hydromasażem.
 • Bogaci mieli w swoich domach kąpieliska, podczas gdy reszta populacji kąpała się w Nilu.
Washing Hands Under The Water Tap

Czy jest kraj, w którym papier toaletowy nie jest używany?

Dlaczego ludzie w Chinach używają papieru toaletowego?

W II wieku p.n.e. Chiny jako pierwsze zastosowały papier toaletowy do mycia po defekacji. Pacjenci z hemoroidami mogą mieć większe trudności z utrzymaniem obszaru odbytu w czystości za pomocą samego papieru toaletowego i mogą zamiast tego zdecydować się na mycie wodą. W 1857 r. wprowadzono pierwszy komercyjnie dostępny papier toaletowy. W drugiej rewolucji przemysłowej stworzył ją nowojorski przedsiębiorca Joseph Gayetty. W niektórych częściach zubożałych narodów do czyszczenia okolicy odbytu wykorzystuje się liście, kule błotne, śnieg, kolby kukurydzy i kamienie. Zapewnienie dostępu do sanitarnych metod płukania odbytu w toalecie lub w miejscu defekacji ma kluczowe znaczenie dla zdrowia publicznego. W rzadkich przypadkach brak odpowiednich zasobów w rodzinach może być związany z częstotliwością epizodów biegunki w rodzinie.

 • Chiny jako pierwsze użyły papieru toaletowego do oczyszczania po defekacji w II wieku p.n.e.
 • Pierwszy dostępny na rynku papier toaletowy został wprowadzony na rynek w 1857 roku.

Czy jest jakiś naród, który nie używa papieru toaletowego?

Francja, Portugalia, Włochy, Japonia, Argentyna, Wenezuela i Hiszpania: mieszkańcy tych krajów (głównie z Europy) często mają bidet w łazience zamiast papieru toaletowego Bidet jest podobny do toalety, ale ma też dziobek, który rozpryskuje wodę jak fontanna, aby cię oczyścić. Papier toaletowy jest dość trudny do zdobycia w większości krajów azjatyckich, nawet w supermarketach. W większości dużych miast europejskich korzystanie z publicznej toalety lub nawet dostęp do papieru toaletowego jest często płatne. W razie potrzeby osoby w niektórych krajach używają wody do mycia się. W niektórych z tych krajów możesz robić swoje interesy w muszli klozetowej na podłodze. Bidety są często widywane w łazienkach we Francji, Portugalii, Włoszech, Japonii, Argentynie, Wenezueli i Hiszpanii. Tunezja, Maroko, Egipt i Jordania używają wody do czyszczenia toalet. W niektórych mieszkaniach do spłukiwania znajduje się mały prysznic z bieżącą wodą. Ponieważ w większości domów nie ma bieżącej wody, w łazience trzymają kubki i szklanki.

 • Ludzie we Francji, Portugalii, Włoszech, Japonii, Argentynie, Wenezueli i Hiszpanii (głównie z Europy) regularnie używają w toalecie bidetu zamiast papieru toaletowego.
 • Bidet jest porównywalny do toalety, ale zawiera również wylewkę, która myje, rozpylając wodę jak fontanna.

Jak ludzie myli ręce przed papierem toaletowym?

Chociaż patyczki były od dawna używane do czyszczenia odbytu, starożytni ludzie używali różnych przedmiotów, w tym wody, liści, trawy, kamieni, futer zwierzęcych i muszelek. Morrison dodaje, że w średniowieczu wykorzystywano również mech, turzycę, siano, słomę i gobeliny. Co najmniej od XVI wieku papier toaletowy był używany w świecie zachodnim. od II wieku p.n.e., a w Chinach od II wieku p.n.e. W przeszłości papier toaletowy był znacznie rzadszy. Tersorium, wyposażone z jednej strony w gąbkę, zostało umieszczone w publicznych toaletach do wspólnego użytku. Od 332 p.n.e. do 332 p.n.e. trwała era grecko-rzymska. C. do 642 r. Grecy i Rzymianie używali kija zwanego tersorium do szorowania pośladków. Pessoi zawierające ślady ekskrementów zostało odkryte przez niektórych badaczy. Ludzie w Japonii używali chuugi, rodzaju drewnianego patyka do wycierania zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej części odbytu w VIII wieku n.e. W średniowieczu używano również mchu, turzycy, siana, słomy i gobelinów. W XVI wieku François Rabelais, francuski pisarz, skomponował humorystyczny wiersz na ten temat.

 • Chociaż od dawna używano patyczków do wycierania odbytu, starożytni używali również wody, liści, trawy, kamieni, futer zwierzęcych i muszelek.
 • Mech, turzyca, siano, słoma i gobeliny były również używane w średniowieczu, według Morrisona.

Napisane przez
zespół BrookPad

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals