Przebudowujesz swoją łazienkę.

arrange a bathroom bathroom bathroom design bathroom ideas bathroom remodeling guide how to ideas

Więcej informacji na temat remontu łazienki znajdziesz tutaj.

 

You are remodeling your bathroom.

Przerabiasz kąpiel.

Nową łazienkę można bez obaw zbudować w ośmiu prostych krokach. Twórz rysunki podłóg zarówno dla istniejących, jak i przyszłych łazienek, aby zobaczyć, jakie zmiany elektryczne i hydrauliczne są potrzebne. Rysunki wskażą położenie nowych urządzeń sanitarnych i mebli, a także rur ciepłej i zimnej wody. Usuń toaletę, prysznic, wannę i umywalkę z pokoju. Zakręć wodę w głównym i wszystkich pojedynczych punktach zasilania.

Usuń stare płytki z podłogi i ścian za pomocą dłuta lub wiertarki. W zależności od stylu nowej łazienki może być konieczna zmiana kanalizacji. Woda wodociągowa powinna być odcięta. Usuń nieużywane rury zasilające za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego. Postępuj zgodnie z konwencjonalnymi technikami układania rur. Przeniesienie okablowania elektrycznego może być wymagane w przypadku nowego planu łazienki, co może być kosztowne.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek ulepszeń w łazience upewnij się, że okablowanie i gniazdka są w doskonałym stanie technicznym. Generalnie najlepiej jest najpierw odbudować ściany, a potem podłogi. Aby prawidłowo ułożyć płytki na ścianach, musisz pracować etapami i używać odpowiednich narzędzi i materiałów na każdym etapie. Wybierz farbę do łazienki przeznaczoną do trwałego wykończenia. Może być wymagane przygotowanie podłogi pod płytki ceramiczne lub winylowe.

Dostępne są zestawy i kolumny prysznicowe, poręcze pionowe i inne akcesoria. Wanny występują w trzech kształtach: prostokątnym do małych łazienek, narożnym do większych łazienek i wyspowym do dużych łazienek. Możesz również uzyskać wanny z hydromasażem z silnymi dyszami wodnymi, aby zapewnić luksusowe doznania podczas kąpieli. Podgrzewacze do ręczników są niezbędne w każdej łazience, ponieważ nie tylko suszą ręczniki, ale także ogrzewają pomieszczenie. Zawsze wybieraj stopień ochrony IP, który pasuje do strefy łazienki, w której zostanie zainstalowana oprawa oświetleniowa. Upewnij się, że główne zasilanie jest wyłączone przed wykonaniem jakichkolwiek prac elektrycznych.

Nową łazienkę można zbudować w ośmiu prostych etapach.

Twoja łazienka to wyjątkowe miejsce w Twoim domu o specjalnej funkcji. Powinno być relaksujące, ponieważ jest to oaza spokoju, ale musi też być przydatne, ponieważ jest to funkcjonalne miejsce. Dlatego warto podjąć ryzyko zaprojektowania i zbudowania własnej łazienki w wybranym przez siebie stylu. Może się wydawać, że przebudowa łazienki byłaby trudnym zadaniem. W rezultacie podzieliliśmy zadanie na łatwe do wykonania etapy, które możesz wykonać bez obaw.

Utwórz plan piętra swojej łazienki.

Stworzenie planów pięter zarówno dla obecnej łazienki, jak i przyszłej łazienki ma kluczowe znaczenie. Pomoże to w określeniu, jakie modyfikacje okablowania elektrycznego i hydraulicznego są wymagane. Zacznij od naszkicowania układu podłogi w swojej łazience w takiej postaci, w jakiej istnieje. Lokalizacje nowych wyrobów sanitarnych i wyposażenia, które chcesz kupić. Następnie naszkicuj projekt swojej przyszłej łazienki. Na tym rysunku powinny być pokazane:

 • Lokalizacje nowych wyrobów sanitarnych i wyposażenia, które chcesz kupić.
 • Modyfikacje instalacji hydraulicznych, które należy wprowadzić, takie jak wszelkie rury wodociągowe i odpływowe, które należy usunąć, przenieść lub wymienić, zostaną szczegółowo opisane poniżej.
 • Jak wygląda teraz instalacja wodno-kanalizacyjna, pokazując położenie przewodów ciepłej i zimnej wody oraz rur spustowych
 • Jakie modyfikacje należy wprowadzić w okablowaniu elektrycznym, na przykład jakie kable i gniazda należy usunąć, przenieść lub wymienić oraz ile czasu masz na ukończenie projektu.
 • Nowa armatura sanitarna, która obejmuje między innymi prysznic, wannę, umywalkę i toaletę.
 • Nowe meble i kontenery magazynowe zostały dostarczone na czas.
 • Zainstalowano nową instalację wodno-kanalizacyjną, w skład której wchodzą punkty poboru ciepłej i zimnej wody oraz rury spustowe
 • Instalowany jest nowy układ elektryczny, który obejmuje wtyczki, światła i grzejniki elektryczne.

Usuń starą łazienkę z domu.

W łazienkach można znaleźć różne rzeczy związane z zasilaniem, zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem wody. Aby zapewnić bezpieczeństwo, demontaż starej łazienki należy wykonać w następującej kolejności: najpierw usuń wszystkie urządzenia elektryczne z pokoju, potem meble, a na końcu wszystkie rzeczy związane z hydrauliką. Urządzenia elektryczne Większość urządzeń elektrycznych w łazience służy do ogrzewania. Przed rozpoczęciem pracy wyłącz prąd na głównym wyłączniku. Wyjmij grzejnik lub podgrzewacz do ręczników, jeśli jest obecny. Aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo, podłącz każdy odsłonięty przewód za pomocą szybkiego złącza lub listwy zaciskowej. Usuń oprawy oświetleniowe w taki sam sposób jak poprzednio. Oprawy oświetleniowe należy montować na końcu, jeśli w łazience jest mało naturalnego światła. W ten sposób będziesz mieć wystarczająco dużo światła, aby wykonać inne zaplanowane zadania.

Usuwanie mebli.

Wszystkie meble, w tym szafki, regały i lustra, z pokoju. Urządzenia sanitarne. Usuń z pokoju wszystkie pozostałe elementy wyposażenia, w tym toaletę, prysznic, wannę i umywalkę. Przed rozpoczęciem pracy wyłącz dopływ wody w głównym i w punktach zaopatrzenia dla każdego elementu. Na razie odpływy i rury pozostaw w ich dotychczasowych miejscach. Podczas wyjmowania wanny zacznij od usunięcia obudowy i kranów, a następnie przejdź do właściwej wanny. Prysznic należy zachować na koniec, aby móc z niego korzystać tak długo, jak to możliwe! -

Sprzątanie pryszniców.

 Zacznij od usunięcia paneli prysznicowych, a następnie zdejmij gumowe uszczelki i odciągnij obudowę od ściany. Zdejmij armaturę odpływu prysznicowego ze ściany. Aby uzyskać dostęp i odłączyć rury doprowadzające wodę, odsuń obudowę na tyle od ściany, aby można było je zobaczyć. Wyjmij kabinę prysznicową z łazienki. Aby uprościć następujące procedury, najpierw zdejmij panele kabiny prysznicowej, jeśli to w ogóle możliwe, przed wyjęciem prysznica. Wyjmij mikser, krany i złączki odpływowe, a następnie rurę odpływową. Odłącz i wyjmij samą tackę po usunięciu wszelkich silikonowych uszczelek, które mogły się wokół niej uformować. Na koniec wyjmij rurę odpływową.

Usuń stare płytki z podłogi.

Po usunięciu wszystkich urządzeń i wyposażenia, następnym krokiem jest usunięcie starych płytek podłogowych i ściennych z podłoża i ścian.

Usuń płytki z podłogi.

Usunięcie starych płytek podłogowych nie jest trudne, ale do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt i sprzęt ochronny. Aby pozbyć się starych płytek podłogowych, wykonaj następujące proste czynności:

 • Usuń listwę przypodłogową z pokoju.
 • Znajdź luźno brzmiącą płytkę i rozbij ją dłutem lub wiertłem, aby odsłonić zaprawę poniżej.
 • Usuń kafelki, które wciąż są na swoim miejscu.
 • Usuń resztki zaprawy i kleju za pomocą sztywnego pędzla.
 • Usuń wszelkie zanieczyszczenia i dokładnie wyczyść podłogę.

Zdejmij płytki ścienne.

Proces usuwania płytek ściennych jest dość podobny do procesu usuwania płytek podłogowych.

Wprowadź zmiany w systemie hydraulicznym.

Możliwe, że będziesz musiał zmienić instalację wodociągową w swojej nowej łazience, w zależności od tego, jak chcesz ją zaprojektować. Oto lista potencjalnych modyfikacji.

 • Punkty odwadniające mogą zostać przeniesione lub usunięte.
 • Punkty zaopatrzenia w wodę mogą zostać przeniesione lub zlikwidowane.
 • Kanały odwadniające są budowane od podstaw.

Dostępność źródeł wody

Dopływ wody powinien być wyłączony z sieci. Użyj narzędzia wielofunkcyjnego, aby usunąć rury zasilające, które nie są już potrzebne. Zapoznaj się z rysunkami i zainstaluj dodatkowe wymagane rury zasilające. Zawsze używaj sprzętu i materiałów odpowiednich do wykonywanej pracy. Postępuj zgodnie ze standardowymi w branży procedurami układania rur. Jeśli masz pionową instalację wodociągową, zimna rura powinna znajdować się po prawej stronie, a gorąca rura powinna znajdować się po lewej stronie. W rurociągach poziomych rura zimna znajduje się pod rurą gorącą, natomiast rura ciepła znajduje się nad rurą zimną.

Odpływy ścieków

Obserwuj plany i określ dokładną lokalizację, w której będziesz instalować nowe odpływy. Jeśli chodzi o usuwanie lub przenoszenie starych rur odpływowych, można użyć obcinaka do rur PVC, aby pozbyć się niepotrzebnych już rur i kształtek. Zakończ montaż wszystkich nowych rur i kształtek z PVC, aby stworzyć nowy system odwadniający.

Kanały odwadniające są ważne.

Dopływ wody powinien być wyłączony z sieci. Skorzystaj z narzędzia wielofunkcyjnego, aby usunąć rury zasilające, które nie są już potrzebne. Zapoznaj się z rysunkami i zainstaluj dodatkowe wymagane rury zasilające. Zawsze używaj sprzętu i materiałów odpowiednich do pracy. Postępuj zgodnie ze standardowymi w branży procedurami układania rur. Jeśli masz pionową instalację wodociągową, zimna rura powinna znajdować się po prawej stronie, a gorąca rura powinna znajdować się po lewej stronie. W rurociągach poziomych rura zimna znajduje się pod rurą gorącą, natomiast rura ciepła znajduje się nad rurą zimną.

Wprowadź zmiany w okablowaniu elektrycznym.

Układ Twojej nowej łazienki może wymagać przeniesienia okablowania elektrycznego, co może kosztować dodatkowe pieniądze.

Wymagania bezpieczeństwa elektrycznego dla łazienek

Istnieją określone kryteria dotyczące okablowania elektrycznego w łazience i należy to robić ostrożnie. Upewnij się, że wybrane urządzenia elektryczne mają odpowiedni stopień ochrony dla strefy, w której będą instalowane.

Wymiana istniejącego już okablowania elektrycznego

Aby prawidłowo zainstalować nowe gniazda lub wymienić stare, dobrze jest najpierw sprawdzić bieżące okablowanie elektryczne i zadać sobie kilka ważnych pytań, takich jak:

 • Czy w systemie są jakieś wyłączniki automatyczne?
 • Czy istnieje związek między systemem a ziemią?
 • Czy widoczny jest kawałek gołego drutu?

Sprawdź stan okablowania i gniazd w łazience przed rozpoczęciem jakichkolwiek remontów, aby upewnić się, że są w dobrym stanie. Zarówno stare, jak i nowe części instalacji elektrycznej muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami i regulacjami. Gdy będziesz zadowolony z wyników, możesz zmodyfikować obwód i zmienić układ przewodów, aby dodać dodatkowe gniazda, przełączniki i oprawy oświetleniowe. Zawsze wyłączaj prąd w skrzynce bezpiecznikowej przed rozpoczęciem prac przy układzie elektrycznym dla własnego bezpieczeństwa i ochrony.

Wyremontuj wnętrze swojego domu.

Zazwyczaj lepiej jest najpierw przebudować ściany przed przejściem na podłogę. W ten sposób unikniesz uszkodzenia świeżo położonych wykładzin podłogowych.

Dobór odpowiednich okładzin ściennych

Istnieją pewne rodzaje okładzin ściennych, które nie nadają się do użytku w łazience. Wybór materiału musi opierać się na jego odporności na nadmierną wilgoć i rozpryski wody. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jedyne opcje to wodoodporna farba lub płytki ścienne. W zależności od tego, czy chcesz pomalować ściany, czy pokryć je kafelkami, będziesz musiał przygotować ściany w nieco inny sposób.Jeśli twoja powierzchnia jest nieco nierówna, klej i płytki ją zakryją; ale jeśli malujesz, będziesz potrzebować idealnie gładkiej, nieskazitelnej powierzchni Malowanie wymaga większego poziomu przygotowania niż układanie płytek, jednak po zakończeniu malowanie jest znacznie mniej trudne niż układanie płytek. Wybierz farbę zaprojektowaną specjalnie do łazienek, aby zapewnić długotrwałe wykończenie. Ten rodzaj farby będzie bardziej odporny na wilgoć. Aby prawidłowo wykafelkować ściany, musisz podzielić projekt na wiele etapów i użyć odpowiedniego sprzętu i materiałów na każdym etapie.

Połóż wykładzinę podłogową na ziemi.

Przed wstawieniem mebli należy dokończyć układanie podłogi. Płytki ceramiczne to najczęstszy rodzaj wykładzin podłogowych w łazienkach, ale w łazience można również zastosować inne rodzaje wykładzin podłogowych. Niektóre elementy muszą zostać ukończone przed rozpoczęciem układania podłogi. Odpływy do kabin prysznicowych i brodziki niskoprofilowe to dwa przykłady tego rodzaju produktów. Do układania wszelkich wykładzin podłogowych, w tym wykładzin dywanowych, należy zastosować twardą, płaską i czystą powierzchnię podłogi. W zależności od rodzaju wykładziny, którą wybierzesz, możesz również użyć środka wyrównującego na powierzchni. W zależności od tego, czy wybierzesz płytki ceramiczne, czy podłogę winylową, konieczne może być wcześniejsze przygotowanie podłogi. Po zakończeniu niezbędnych przygotowań możesz przystąpić do układania pokrycia. Jeśli nie lubisz płytek ceramicznych, możesz zamiast tego wybrać inny rodzaj pokrycia, który wyjaśniamy w tej części poradnika.

Zorganizuj sprzęt sanitarny.

Możliwe jest rozpoczęcie instalacji różnych elementów, które muszą być połączone z doprowadzeniem wody i odpływami po całkowitym położeniu i wysuszeniu podłogi.

Dostępne są zestawy i kolumny prysznicowe.

Słuchawki prysznicowe, poręcze i inne akcesoria są dostępne w różnych stylach i rozmiarach, a także w zestawach i w pełni wyposażonych konfiguracjach kolumn. Aby uzyskać jak najpełniejsze wrażenia, kolumna może zawierać funkcję hydromasażu z dyszami wodnymi oraz inne funkcje. Możesz zostawić swoje panele otwarte, aby stworzyć kabinę prysznicową, która jest zarówno funkcjonalna, jak i atrakcyjna. Alternatywnie możesz wybrać drzwi przesuwne, obrotowe, wahadłowe lub składane, aby zamknąć prysznic - dowolna opcja najlepiej pasuje do aranżacji Twojej łazienki.

Toalety zarówno podłogowe, jak i podwieszane

Toalety są dostępne w różnych konfiguracjach, w tym tradycyjnych typach montowanych na podłodze i wiszących. Modele montowane na ścianie wyglądają fantastycznie, gdy są już na miejscu, ale trudniej je zainstalować, ponieważ wymagają konstrukcji wsporczej.

Wanny

Wanny są dostępne w różnych formach, aby dostosować je do różnych układów łazienek: Łazienki można podzielić na trzy typy: prostokątne do łazienek podstawowych, narożne do łazienek wymagających większej przestrzeni i wyspy do dużych łazienek. Możesz również zaopatrzyć się w wanny do hydromasażu z silnymi strumieniami wody, które zapewnią Ci prawdziwy dotyk luksusu podczas kąpieli. Jeśli są jakieś nieszczelności, po podłączeniu wszystkich urządzeń sanitarnych włącz dopływ wody. Sprawdź, czy odpływy również działają.

Szafy z lustrem to rodzaj szafki podumywalkowej.

W zależności od projektu Twojej nowej łazienki i ilości dostępnej przestrzeni istnieje możliwość zainstalowania zarówno szafki podumywalkowej z pojedynczą umywalką, jak i szafki podumywalkowej z podwójną umywalką. Dostępne są umywalki do wbudowania lub nablatowe, a Twoja szafka podumywalkowa może być wisząca lub stojąca na podłodze i może mieć dowolny wymiar.

Podgrzewacze do ręczników są rodzajem grzejnika elektrycznego.

Podgrzewacze do ręczników są niezbędne w każdej łazience, ponieważ nie tylko utrzymują i suszą ręczniki, ale także pomagają ogrzać pomieszczenie.Ponieważ są małe, mogą być stosowane w każdej łazience i są dostępne w różnych wzorach, aby uzupełnić wystrój wnętrza

Oprawy oświetleniowe

Kinkiety, lampy sufitowe i wbudowane reflektory punktowe to dobre opcje oświetlenia łazienki. Zawsze wybieraj stopień ochrony odpowiedni do strefy łazienki, w której chcesz zainstalować oprawę. Na przykład, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz zainstalować oświetlenie o bardzo niskim napięciu IP 65 nad prysznicem. To jest dla twojej własnej ochrony. Przed wykonaniem jakichkolwiek prac elektrycznych upewnij się, że główne zasilanie jest wyłączone. Podłączając nowe urządzenia, zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby upewnić się, że są prawidłowo podłączone. Nasza usługa instalacji jeszcze bardziej ułatwia realizację Twojej wizji idealnej przestrzeni łazienkowej. Współpracujemy z autoryzowanymi instalatorami, aby zapewnić płynne działanie Twojego projektu od początku do końca. Nasi instalatorzy mogą nie tylko dopasować Twój projekt do Twoich specyfikacji, ale mogą również wykonać dla Ciebie ostatnie poprawki, oszczędzając czas i wysiłek.

Podstawy remontu łazienki.

 • Nową łazienkę można bez obaw zbudować w ośmiu prostych krokach.
 • Wykonaj rysunki podłóg zarówno dla istniejących, jak i przyszłych łazienek, aby zobaczyć, jakie zmiany elektryczne i hydrauliczne są potrzebne.
 • Rysunki wskażą położenie nowych urządzeń sanitarnych i mebli, a także rur ciepłej i zimnej wody.
 • Usuń toaletę, prysznic, wannę i umywalkę z pokoju.
 • Zakręć wodę w głównym i wszystkich pojedynczych punktach zasilania.
 • Usuń stare płytki z podłogi i ścian za pomocą dłuta lub wiertarki.
 • W zależności od stylu Twojej nowej łazienki, może być konieczna wymiana hydrauliki.
 • Woda wodociągowa powinna być odcięta. Usuń nieużywane rury zasilające za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego.
 • Postępuj zgodnie z konwencjonalnymi technikami układania rur.
 • Przeniesienie przewodów elektrycznych może być wymagane w przypadku nowego planu łazienki, co może być kosztowne.
 • Przed rozpoczęciem jakichkolwiek ulepszeń w łazience upewnij się, że okablowanie i gniazdka są w doskonałym stanie technicznym.
 • Na ogół najlepiej jest najpierw odbudować ściany, a następnie podłogi.
 • Aby prawidłowo ułożyć płytki na ścianach, musisz pracować etapami i wykorzystywać odpowiednie narzędzia i materiały na każdym etapie.
 • Wybierz farbę do łazienki przeznaczoną do trwałego wykończenia.
 • Może być wymagane przygotowanie podłogi pod płytki ceramiczne lub podłogę winylową.
 • Dostępne są zestawy i kolumny prysznicowe, poręcze pionowe i inne akcesoria.
 • Wanny występują w trzech kształtach: prostokątnym do małych łazienek, narożnym do większych łazienek i wyspowym do dużych łazienek.
 • Możesz również otrzymać wanny z hydromasażem z silnymi dyszami wodnymi, aby zapewnić luksusowe doznania podczas kąpieli.
 • Podgrzewacze do ręczników są niezbędne w każdej łazience, ponieważ nie tylko suszą ręczniki, ale także ogrzewają pomieszczenie.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals