Który filtr wody jest najlepszy w 2021 roku?

brita filtration guide water filter

Wszystko, co musisz wiedzieć o najlepszych systemach filtrowania wody i wkładach.

Woman holding drinking water glass in her hand

Co dokładnie robi filtr do wody?

Czym dokładnie jest filtr do wody?

System usuwania zanieczyszczeń eliminuje zanieczyszczenia z wody poprzez zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia poprzez zastosowanie drobnej bariery fizycznej, reakcji chemicznej lub reakcji biologicznej Filtry oczyszczają wodę w różnym stopniu do różnych zastosowań, w tym do nawadniania w rolnictwie, łatwo dostępna woda pitna, akwaria publiczne i prywatne oraz bezpieczne korzystanie ze stawów i basenów. Zaletą filtrów nad innymi typami filtrów jest to, że mogą usuwać cząsteczki, które są znacznie mniejsze niż pory, przez które przepływa ich woda.

Czym dokładnie jest filtr wody i jak działa?

Filtrację wody można przeprowadzić na dwa sposoby: fizycznie przez filtrację lub chemicznie przez filtrację. Filtracja fizyczna to metoda usuwania większych cząstek z wody poprzez przepuszczanie jej przez membranę, która z wyglądu przypomina gazę. Woda jest uzdatniana za pomocą innowacyjnej inteligentnej technologii w celu wyeliminowania zanieczyszczeń, gdy jest filtrowana za pomocą filtracji chemicznej.

Co dokładnie znajduje się w filtrze wody?

Węgiel aktywny to materiał często używany w filtrach do wody. Filtry do wody w kranie, dzbankowe filtry do wody i pod zlewowe filtry do wody to przykłady produktów wykorzystujących węgiel aktywny. Niektóre filtry węglowe zawierają również srebro, które może pomóc w zapobieganiu rozwojowi potencjalnie niebezpiecznych zarazków.

Wkłady do filtrów wody BRITA MAXTRA PLUS

Water Filter Cartridges BRITA MAXTRA PLUS

MAXTRA+ to nowa linia dzbanków BRITA, która zawiera między innymi mikrowęglany i perełki jonowymienne. Brytyjska Akademia Herbaty i klienci uważają, że MAXTRA+ sprawia, że ​​herbata jest jeszcze smaczniejsza - zgadza się z tym 96 procent respondentów. Mają okres przydatności do spożycia około 4 tygodni i mogą być poddane recyklingowi. Jest to jedyna opcja, aby pozbyć się śmieci generowanych przez wodę butelkowaną za niewielką opłatą za litr zużytej wody.

 • Kompatybilny ze wszystkimi dzbankami BRITA, w tym modelami PerfectFit (Aluna, Marella, Style)
 • Perły mikrowęglowe zmniejszają ilość chloru i zanieczyszczeń, poprawiając smak i wygląd potraw i napojów.
 • Trwałe pochłaniają ołów i miedź, redukując osadzanie się kamienia.
 • Rekomendowana przez Brytyjską Akademię Herbaty i konsumentów: 96% herbaty świeci, gdy podaje się ją z filtrowaną wodą MAXTRA+
 • Niesamowicie pyszna woda pitna za grosze i bez marnowania wody butelkowanej.
 • Wkłady filtracyjne MAXTRA wytrzymują 4 tygodnie i nadają się do recyklingu

Dzbanek filtrujący wodę do lodówki BRITA Marella do redukcji chloru

BRITA Marella refrigerator water filter jug for chlorine reduction

Smukła konstrukcja, pasuje do większości drzwi lodówki, ma pojemność 1,4 litra filtrowanej wody i całkowitą pojemność 2,4 litra - można ją myć w zmywarce (z wyjątkiem pokrywy) Funkcja „PerfectFit” zapewnia najlepszą możliwą gwarancję filtracji w przypadku stosowania z filtrami MAXTRA+ . Już za kilka groszy za litr możesz mieć pyszną wodę bez marnowania plastikowych butelek. Aby ułatwić napełnianie, odwróć górną część, a pojawi się elektroniczne przypomnienie o wymianie wkładu. Perły Micro Carbon są używane do usuwania chloru i zanieczyszczeń organicznych z wody, co skutkuje lepszym smakiem i zapachem. Perły jonowymienne są w stanie trwale absorbować metale i minimalizować osadzanie się kamienia, dzięki czemu chronią urządzenia przed osadzaniem się kamienia i korozją.

 • Konstrukcja Cantilever pasuje do większości lodówek o pojemności 1,4 litra, całkowitej pojemności 2,4 litra i można ją myć w zmywarce (z wyjątkiem pokrywy).
 • Funkcja „PerfectFit” optymalizuje natężenie przepływu z filtrami MAXTRA+.
 • nie ma odpadów z plastikowych butelek, tylko za kilka centów za litr.
 • Odchylana pokrywa i elektroniczne przypomnienie o wymianie kartridża „memo”
 • Perły mikrowęglowe usuwają chlor i zanieczyszczenia organiczne, dzięki czemu wszystko lepiej smakuje i pachnie
 • Perły jonowymienne pochłaniają metale i pomagają zapobiegać gromadzeniu się kamienia na urządzeniach.
 • 3 x wkłady filtracyjne MAXTRA+ (każdy na 4 tygodnie) oraz 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy z możliwością recyklingu oraz bezpłatny serwis części zamiennych.

Zgodny wkład filtra Waterdrop

Compatible Waterdrop Filter Cartridge

Ten filtr został zweryfikowany jako bezołowiowy przez National Sanitation Foundation 372 (NSF 372). Został przetestowany i certyfikowany zgodnie z NSF 42 za jego zdolność do minimalizowania chloru, nieprzyjemnego smaku i nieprzyjemnego zapachu. W połączeniu, najwyższej jakości żywica jonowymienna i granulowany węgiel aktywny zastosowane w procesie skutecznie obniżają poziom chloru w wodzie, a także poprawiają jej smak i zapach oraz dostarczają świeżą wodę. Zaleca się wymianę filtra raz w miesiącu w celu uzyskania optymalnych efektów i utrzymania ciągłej odnowy.

 • TÜV SÜD zatwierdził nasz filtr do redukcji zawartości chloru, ołowiu, fluoru, metali ciężkich i innych potencjalnie niebezpiecznych pierwiastków w wodzie.
 • Ten filtr jest zatwierdzony przez NSF 372 do użytku bezołowiowego.
 • Został zatwierdzony przez NSF 42 w celu zmniejszenia ilości chloru, nieprzyjemnego smaku i zapachu.
 • Wysokiej jakości żywica jonowymienna i granulowany węgiel aktywny pomagają zmniejszyć zawartość chloru, smaku i zapachu w wodzie, co skutkuje lepszą jakością i dostawami wody.
 • Najlepiej wymieniać filtr raz w miesiącu, co zależy od jakości wody.
 • Pasuje do dzbanków Brita, Marella, Marella XL, Marella Cool, Style, Style XL, Elemaris XL, Aluna, Aluna Cool, systemu Mavea Elemaris i systemu Marella
 • Pasuje do dzbanków AmazonBasics, Dafi i Aquaphor.
 • Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi dołączonej do pakietu.
 • Chcemy, abyś spożywał tylko czystą wodę.
 • Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, powiadom nas.
 • Mamy świetny personel obsługi klienta i poradzimy sobie z tą sytuacją.

Amazon Basics – wkład filtra wody Brita Maxtra+

Amazon Basics - Brita Maxtra+ Water Filter Cartridge

Systemy filtrowania wody BRITA, zarówno nowe, jak i stare, są kompatybilne z dzbankiem do filtrowania wody Amazon Basics oraz nowym i ulepszonym wkładem do filtrowania wody Amazon Basics. Minimalizuje ilość chloru, kamienia i innych zanieczyszczeń w wodzie. Drobna siatka wychwytuje i utrzymuje filtrowane cząsteczki na miejscu dzięki zintegrowanej drobnej siatce; Bez BPA W zależności od twardości wody wkład należy wymieniać co 30 dni lub co 100 l. Przygotowanie jest proste, wymaga tylko czterech kroków i nie wymaga długiego wstępnego namaczania.

 • Jest kompatybilny z dowolnym dzbankiem filtrującym do wody Amazon Basics i wszystkimi filtrami BRITA.
 • Zanieczyszczenia w wodzie powinny być ukierunkowane.
 • Drobniejsza siatka dla lepszej redukcji cząstek
 • Czarne bity wyjściowe są eliminowane przez siatkę kartridży.
 • wzmocniona powierzchnia filtra z węglem aktywnym
 • mała pułapka z siatki, zatrzymująca przefiltrowane cząsteczki przez 100 l (lub 30 dni) za każdym razem, gdy wkład wymaga wymiany
 • Szybkie przygotowanie, bez konieczności długiego moczenia.

Wkład do filtra wody Aqua Optima Evolve+

Cartridge for Aqua Optima Evolve+ Water Filter

Korzystając z wkładów filtrujących Aqua Optima Evolve+, możesz wyeliminować chlor i kamień nawet o 80%, co poprawia smak i wydłuża żywotność urządzenia. Nowa konstrukcja pozwala na wyposażenie dzbanków w bagnet lub złącze wtykowe, zwiększając ich kompatybilność z ponad 90 procentami wszystkich dzbanków z filtrem do wody. Wyjątki: dzbanki Brita PerfectFit kupione po czerwcu 2020 r. Ten filtr jest kompatybilny z Aqua Optimas, Brita Maxtra, Tesco, Wilko i wszystkimi owalnymi filtrami do wody, z wyjątkiem tych zakupionych po czerwcu 2020 r.

 • Ma zastosowanie do Aqua Optima, Brita Maxtra, Brita Maxtra+, Tesco, Wilko i wszystkich owalnych dzbanków z filtrem do wody i schładzaczy wody filtrowanej.
 • zapewnia kompatybilność bagnetową i wciskaną dla wszystkich dzbanków z filtrem do wody w ponad 90% przypadków.
 • To wszystko jest Twoje. około 5% wody butelkowanej.
 • czystsza, lepiej smakująca woda.
 • Dłuższy okres eksploatacji urządzenia Wkłady filtrujące Aqua Optima Evolve+ pomagają zmniejszyć osadzanie się kamienia w urządzeniach gospodarstwa domowego.

Jaka dokładnie jest funkcja filtra wody?

W filtracji wody niepożądane związki chemiczne, zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne oraz zanieczyszczenia biologiczne są usuwane za pomocą filtra. Celem filtracji wody jest zapewnienie szerokiej publiczności bezpiecznej wody pitnej.

Jaka jest różnica między filtrem do wody a oczyszczaczem wody?

Ogólnie rzecz biorąc, filtr wody ma na celu wyeliminowanie pierwotniaków i bakterii obecnych w wodzie, ale nie wirusów. Aby zapewnić lepszy stopień ochrony, oczyszczacz wody ma na celu wyeliminowanie z wody pierwotniaków, bakterii i wirusów.

Czy filtry do wody zmniejszają liczbę mikroorganizmów w wodzie?

Czy filtr do wody będzie skuteczny w usuwaniu bakterii? Tylko system filtrowania wody z odwróconą osmozą jest w stanie skutecznie usunąć niebezpieczne mikroorganizmy z wody pitnej. Aby wyeliminować niebezpieczne zarazki z wody, najprostszą metodą jest jej dezynfekcja za pomocą chlorowania lub promieniowania UV.

Czy konieczne jest filtrowanie wody?

Filtrowanie wody ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania przedostawaniu się niebezpiecznych zarazków i pasożytów do wody pitnej. Cryptosporidium to kolejny pasożyt, który może wywoływać objawy podobne do tych wywoływanych przez pasożyty. Cryptosporidium to bakteria odporna na chlor i musi być usuwana z wody za pomocą filtrów mechanicznych.

Jaki jest cel filtrowania wody przed jej spożyciem?

Konieczne jest przefiltrowanie wody pitnej przed spożyciem w celu ochrony przed bakteriami i innymi toksynami. Filtracja wody może pomóc nam uniknąć bólu i cierpienia spowodowanego różnymi dolegliwościami.

Czy konieczne jest filtrowanie wody z kranu?

Dzięki odpowiedniemu filtrowi wody można jeszcze bardziej zredukować zanieczyszczenia, takie jak ołów ze starych rur wodociągowych, spływanie pestycydów na obszarach wiejskich oraz produkty uboczne chemikaliów, takich jak chlor, które są używane do oczyszczania wody pitnej. Kilku dostawców wody przeprowadzi również bezpłatny test ołowiu na wodzie pitnej.

Czy to prawda, że ​​filtr Brita usuwa chlor?

Na przykład dzbanek z filtrem wodnym Brita wykorzystuje filtr z węglem aktywnym na bazie orzecha kokosowego do usuwania zanieczyszczeń, takich jak chlor, cynk, miedź, kadm i rtęć.Przechodzą przez filtr łatwiej niż metale, ponieważ nie tworzą wiązania z węglem

Czy lepiej jest pić wodę gotowaną niż filtrowaną?

Porównując przegotowaną wodę z filtrowaną, odkryliśmy, że wrząca woda nie oczyszcza całkowicie wody, ponieważ pozostawia za sobą niebezpieczne zanieczyszczenia, takie jak ołów i chlor. W porównaniu do wrzącej wody, przefiltrowana woda jest bardziej korzystna dla Twojego zdrowia i zapewnia mnóstwo dodatkowych korzyści.

Czego dokładnie nie usuwają filtry do wody?

Filtry zaprojektowane do filtrowania chemikaliów są często nieskuteczne w usuwaniu zarazków i odwrotnie. Możliwe, że niektóre urządzenia do uzdatniania wody, które usuwają chemikalia, takie jak odwrócona osmoza, wymiana jonowa i systemy destylacji, potencjalnie również usuną fluor.

Czy używanie filtrów do wody jest bezpieczne?

Aby mieć pewność, że woda spożywana przez Ciebie i Twoją rodzinę jest tak bezpieczna i czysta, jak to tylko możliwe, powinieneś rozważyć inwestycję w skuteczny filtr do wody. Instalacja filtra czystej wody w domu jest mniej kosztowna i znacznie mniej szkodliwa dla środowiska niż zakup wody butelkowanej.

Wnioski dotyczące najlepszych systemów i wkładów do filtracji wody

 • System usuwania zanieczyszczeń zmniejsza zanieczyszczenie wody za pomocą cienkiej bariery fizycznej, reakcji chemicznej lub biologicznej.
 • Filtry mogą eliminować cząstki mniejsze niż dziury, przez które przepływają.
 • W filtracji wody często stosuje się filtrację fizyczną lub chemiczną.
 • Filtracja fizyczna usuwa większe cząsteczki z wody, przepuszczając ją przez filtr przypominający gazę.
 • Tradycyjne filtrowanie uzdatnia wodę przy użyciu sprytnej technologii, aby pozbyć się zanieczyszczeń.
 • Wiele filtrów do wody wykorzystuje węgiel aktywny.
 • Filtracja wody służy korzyści całej populacji.
 • Aby zapewnić wyższą jakość wody, filtr do wody jest przeznaczony do zabijania pierwotniaków, bakterii i wirusów.
 • Skuteczny system filtrowania wody odwróconej osmozy można znaleźć tylko z systemem filtracji wody.
 • Woda powinna być filtrowana przed piciem.
 • Inni dostawcy wody również zapewnią bezpłatny test ołowiu.
 • Węgiel aktywny na bazie orzecha kokosowego jest używany w dzbanku filtra wody Brita do usuwania zanieczyszczeń, takich jak chlor, cynk, miedź, kadm i rtęć.
 • Filtry do czystej wody są tańsze i bezpieczniejsze dla środowiska niż woda butelkowana.

Napisane przez
zespół BrookPad

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals