Często Zadawane Pytania

Co to jest bidet?

Bidet to hydrauliczny system myjący, który wykorzystuje wodę do oczyszczania tylnych i przednich narządów płciowych, dzięki czemu po każdej wizycie w toalecie możesz czuć się świeżo i wygodnie. Poprawia higienę i znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na papier toaletowy.

Jakie są rodzaje bidetów?

Istnieje kilka różnych typów bidetów: bidety wolnostojące znane również jako tradycyjne bidety, przenośne spryskiwacze, nasadki do bidetów, inteligentne siedziska do bidetów i zintegrowane toalety bidetowe. Istnieją bidety nieelektryczne i elektryczne. Bidety nieelektryczne są zasilane wyłącznie wodą, elektryczność wymaga do działania zarówno wody, jak i prądu.

Co to jest klasyczny bidet?

Ogólnie rzecz biorąc, klasyczne bidety są montowane obok toalety i wyglądają jak duża umywalka, zlew i dysza rozpylająca wodę. Po skorzystaniu z toalety użytkownik siedzi okrakiem na bidecie i kieruje dyszę do genitaliów, aby ułatwić czyszczenie.

Co to jest opryskiwacz ręczny?

Ręczne rozpylacze są podłączone do długiego i elastycznego rozpylacza węża i zwykle są zawieszone w pobliżu toalety. Użytkownik kieruje opryskiwacz na obszar, który chce wyczyścić będąc w toalecie i naciska przycisk, aby uwolnić strumień wody.

Co to jest przystawka do bidetu?

Końcówka natryskowa do bidetu jest podłączona między deską sedesową a muszlą klozetową i ma wysuwaną dyszę z prostą ręczną regulacją ciśnienia. Załączniki są zasilane ciśnieniem wody w łazience. Większość jest wyposażona w jedno źródło wody, chociaż niektóre zapewniają możliwość podłączenia zasilania zimnej i ciepłej wody w celu dodatkowej kontroli temperatury wody. Wiele rozszerzeń bidetu ma tylko jeden strumień wody, podczas gdy inne zapewniają podwójną dyszę do trybu mycia i bidetu oraz konfigurowalne pokrętła ciśnienia i temperatury wody.

Co to jest bidet?

Podobnie jak zwykła deska sedesowa, sedesy są montowane bezpośrednio na muszli klozetowej. Są dostępne w wersji elektrycznej i nieelektrycznej i zapewniają szerszy zakres właściwości niż konwencjonalne bidety. Siedziska do bidetów są wyposażone w jedną lub dwie dysze, które zapewniają funkcję mycia analnego i bidetu. Można z nich korzystać bezpośrednio po skorzystaniu z toalety.

Jaka jest różnica między bidetem elektrycznym a nieelektrycznym?

Nieelektryczne siedzenia bidetowe są sterowane za pomocą jednej ręcznej dźwigni lub pokręteł i są zasilane wyłącznie płynącym strumieniem wody. Podczas gdy elektryczne siedzenia bidetowe są obsługiwane za pomocą bocznego panelu sterowania lub bezprzewodowego pilota. Większość osprzętu elektrycznego to inteligentne toalety, które do działania wymagają zarówno zimnej wody, jak i podłączenia elektrycznego. Z drugiej strony, dzięki energii elektrycznej, można by zapewnić więcej funkcji, takich jak podgrzewana deska sedesowa, regulowana dysza, oscylacyjny masaż wodny, osuszacz powietrza, wzbogacanie węglem aktywnym, oświetlenie nocne lub precyzyjne podgrzewanie wody i regulacja temperatury.

Co to jest inteligentny bidet?

Elektryczne siedzenia bidetowe są wyposażone w wiele funkcji, w zależności od typu, w tym elementy takie jak podgrzewacz wody, opcje natrysku pulsacyjnego i oscylacyjnego, mycie lewatywy, podgrzewana ławka, gorące powietrze suszarka, technologia samooczyszczania, lampka nocna, dezodorant, automatyczne otwieranie / zamykanie pokrywy i inne. Niektóre wersje mają czujnik obecności i tryb Smart Eco w celu oszczędzania energii. Te toalety są często nazywane toaletami japońskimi ze względu na ich popularność w Japonii. Ponad 80 procent domu wyposażono w toaletę z bidetem.

Co to jest zintegrowana toaleta bidetowa?

Dołączone urządzenia to bidet i łazienka. Są to generalnie najbardziej luksusowe bidety i często wyposażone w najnowocześniejsze udogodnienia i techniki, które przenoszą komfort i wygodę na nowy poziom. Elektryczne ławki do bidetów, które mają różne funkcje, w tym podgrzewacz ciepłej wody, opcje natrysku pulsacyjnego i oscylacyjnego, mycie przeciwnika, suszarkę na gorące powietrze, technologię samooczyszczania, dezodorant, automatyczną tablicę otwierania / zamykania i inne, są specjalnie zaprojektowane, w zależności od modelu .

Jakie są zalety bidetu?

Na przykład mycie bidetu jest delikatniejszym i bardziej szczegółowym sposobem wycierania papieru toaletowego, dzięki czemu jest to najwygodniejszy i najbardziej higieniczny sposób sprzątania po skorzystaniu z łazienki. Mogą łagodzić objawy różnych chorób jelit, takich jak hemoroidy. Bidety są również wyborem przyjaznym dla środowiska. Są idealnym wyborem dla osób, którym trudno jest dostać się do toalety z powodu wieku lub niepełnosprawności ruchowej. Siedziska bidetu znacznie ułatwiają prawidłowe czyszczenie bez zginania lub skręcania wymaganego do czyszczenia.

Ile kosztuje bidet?

Elektryczne deski sedesowe bidetowe kosztują od 1200 do 4000 zł. Deski sedesowe bidetowe nieelektryczne kosztują zwykle mniej niż 400 zł. Już od ceny około 80 zł. Fotele elektryczne, które kosztują 1200 zł, zwykle mają podstawowe funkcje, takie jak podgrzewanie siedzenia i mycie. Następnie, gdy dodasz inne funkcje, takie jak osuszacz powietrza, dezodoryzator, pilot, dysza ze stali nierdzewnej i lampka nocna, cena rośnie. Bidety nieelektryczne bardzo dobrze radzą sobie z myciem. Nie posiadają żadnych elementów elektronicznych, dzięki czemu nie mają gorących gniazd ani ciepłej wody. Z drugiej strony fotele elektryczne zapewniają komfort, podczas gdy fotele nieelektryczne oferują prostotę i przystępną cenę. To, co wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb. Do wyboru jest wiele odmian produktów. Wszystkie zapewniają bardzo dobry stosunek jakości do ceny i zróżnicowany zakres funkcjonalności.

Dlaczego powinienem zamówić bidet?

Bidety eliminują odpady i bakterie szybciej niż papier toaletowy. Są najbardziej higienicznym sposobem na oczyszczenie się podczas wypróżnień. Bidety oferują szeroką gamę korzyści zdrowotnych i higienicznych, dzięki czemu są naturalnym wyborem dla każdego, kto chce poprawić swoje wrażenia z korzystania z toalety. Ogólnie rzecz biorąc, bidety usuwają pozostałości odpadów i bakterie skuteczniej niż papier toaletowy, więc są najbardziej higieniczną opcją czyszczenia po wypróżnieniu. Bidety są odpowiednie dla pacjentów z hemoroidami z zespołem jelita drażliwego. Wiele bidetów jest wyposażonych w oscylacyjne lub pulsacyjne opcje mycia, które pomagają rozluźnić jelita. Zapewniają higieniczny sposób mycia. Deska sedesowa z bidetem elektrycznym (toalety japońskie) to ulepszony pełnowymiarowy wariant, który nie wymaga dodatkowej hydrauliki. Są higieniczne i pomagają szorować przód i tył ostatniej pozostałości. Wiele osób wybiera bidet na papier toaletowy. Niektóre bidety są wyposażone w suszarkę na ciepłe powietrze, która eliminuje potrzebę czyszczenia, umożliwiając korzystanie z toalety bez użycia rąk od początku do końca. Niektóre są również wyposażone w bezprzewodowy pilot, którym może sterować pacjent lub opiekun przed drzwiami łazienki. Dzięki temu osoby o ograniczonej niezależności mogą doświadczyć zwiększonej autonomii i anonimowości w toalecie, a jednocześnie są niesamowicie czyste.

Czy muszę podłączyć ciepłą wodę do siedziska bidetu?

Inteligentna deska sedesowa nie wymaga podłączenia ciepłej wody. Siedzenia elektryczne są wpinane w ścianę, dzięki czemu nie trzeba ich podłączać do kanału ciepłej wody. Miskę wodną deski bidetowej należy podłączyć tylko do źródła wody w toalecie i gotowe! Wiele nieelektrycznych siedzisk bidetowych i przedłużek do bidetów wykorzystuje wodę z sieci wodociągowej toalety, a zatem nie wymaga podłączenia do ciepłej wody. Jednak w niektórych bidetach nieelektrycznych występuje funkcja ciepłej wody, która polega na podłączeniu do systemu ciepłej wody. W takim przypadku wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć bidet do przewodu ciepłej wody za pomocą trójnika, który często można znaleźć w zestawie jęczącym dołączonym do produktu.

Czy muszę mieć prąd zainstalowany w toalecie do inteligentnego bidetu?

Elektryczne siedziska bidetowe i zintegrowane jednostki wymagają do działania energii elektrycznej. Większość elektrycznych siedzisk bidetowych ma podgrzewacze ciepłej wody. Ponadto funkcje takie jak podgrzewane siedzenie, oscylujący i pulsujący spray myjący, lewatywa mycia, osuszacz ciepłym powietrzem, aktywny dezodoryzator, oświetlenie nocne, regulacja dyszy czy samooczyszczanie wymagają prądu.

Czy bidet może działać bez prądu?

Niektóre bidety są zasilane energią elektryczną, a inne - ciśnieniem wody w łazience. Klasyczne bidety, przenośne spryskiwacze bidetowe, nieelektryczne siedziska do bidetów i nasadki do bidetów nie potrzebują prądu. Akcesoria do bidetów są zasilane ciśnieniem wody w łazience. Wersje nieelektryczne zapewniają podstawową funkcję, czyli mycie wodą.

Jak trudno jest zainstalować bidet?

Większość inteligentnych siedzisk bidetowych można zainstalować szybko i łatwo w mniej niż pół godziny bez żadnego specjalnego sprzętu lub profesjonalnej pomocy. Ogólnie rzecz biorąc, instalacja siedziska bidetowego wymaga zaledwie kilku prostych kroków. Najpierw wyjmij starą deskę sedesową i umieść płytę montażową bidetu na toalecie. Następnie wyłącz dopływ wody do toalety i zainstaluj zawór trójnikowy na odpływie. Jednak ze względu na różnorodność połączeń toalety czasami może być potrzebny adapter. Następnie wystarczy podłączyć wąż do bidetu do zaworu T i przymocować bidet do płyty montażowej w toalecie. Jeśli Należy pamiętać, że niektóre siedzenia bidetowe wymagają wtyczki elektrycznej, która musi znajdować się w odległości kilku metrów od toalety. Twoje siedzenie jest elektryczne, ostatnim krokiem jest podłączenie go do gniazdka elektrycznego. Ponadto, jeśli Twój bidet jest wyposażony w pilota, musisz zainstalować baterie i umieścić stację dokującą na ścianie. Wszystkie bidety BrookPad zawierają podstawowe elementy montażowe.

Czy będę musiał używać papieru toaletowego?

To zależy od Ciebie. Jeśli korzystasz z osuszacza powietrza, nie będziesz musiał używać papieru toaletowego. Jeśli nie używasz osuszacza powietrza, możesz go potrzebować tylko do samego wysuszenia. Jednak w obu przypadkach zapotrzebowanie na papier toaletowy zostanie znacznie zmniejszone, ponieważ główne czyszczenie odbywa się przy użyciu wody, a nie papieru toaletowego.

Jak dobrze sedes bidet mnie wyczyści?

Bardzo dobrze, woda to bardzo dobry sposób na oczyszczenie się, nawet lepszy niż przy użyciu papieru toaletowego. Bidety zapewniają szeroki wachlarz korzyści zdrowotnych i higienicznych, dzięki czemu są naturalną alternatywą dla osób pragnących poprawić higienę.

Gdzie mogę kupić bidet?

Ponieważ BrookPad koncentruje się na kompleksowej ofercie bidetów, sklep internetowy z bidetami można znaleźć również na brookpad.co.uk. Jeśli próbujesz kupić bidet online, jesteś we właściwym miejscu. Oferujemy szeroką gamę produktów, od ręcznych bidetów, armatur do bidetów i inteligentnych desek sedesowych. Dodatkowo, jeśli masz pytanie dotyczące znalezienia odpowiedniego bidetu lub ustalenia, który model będzie pasował do Twojej toalety, możemy pomóc. Wyślij nam wiadomość lub porozmawiaj, jeśli nasz konsultant jest dostępny.

Jaka jest najlepsza inteligentna toaleta bidetowa?

To zależy od Twojego budżetu, jeśli chodzi o toalety z inteligentnym bidetem. Wszystkie produkty BrookPad oferują doskonały stosunek jakości do ceny. Ale jeśli wybierzesz model z wyższą ceną funkcji, również pójdziesz w górę. Jeśli cena nie stanowi dla Ciebie problemu, z pewnością proponujemy BrookPad SplashLet 2100RB, jeśli szukasz wersji z pilotem. Ponadto, jeśli szukasz topowego modelu z bocznym ekranem, SplashLet 2100FB jest idealną opcją. Wszystkie te jednostki są niezwykle wygodne i wyposażone w dodatkowe zaawansowane funkcje i większą moc. Oba modele są wyposażone w osuszacz powietrza, dezodoryzację węglem aktywnym, wbudowaną pompę wodną, ​​dodatkowy system natychmiastowego podgrzewania wody, inteligentny tryb oszczędzania energii elektrycznej, mycie pulsacyjne i napowietrzone oraz specjalną dyszę deszczową. Jest to najlepsze na rynku rozwiązanie typu „wszystko w jednym” do modernizacji toalety.

Jaki jest najlepszy bidet nieelektryczny?

Jeśli chodzi o bidety prysznicowe, zależy to od wydatków. Każdy produkt BrookPad oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Ale jeśli chcesz mieć więcej funkcji, będziesz również podnosić cenę. Jeśli nie zależy Ci na cenie, BrookPad EcoSplash 270HD oferuje największą funkcjonalność w porównaniu z bidetami nieelektrycznymi. Może pracować zarówno na ciepłej, jak i zimnej wodzie, umożliwiając kontrolę temperatury i ciśnienia. Jest wyposażony w dwie chowane i regulowane pod kątem dysze do mycia i bidetu z trybem samooczyszczania.

Jak mogę zapobiec zgubieniu pilota do bidetu?

Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania to niezwykle prosty sposób na obsługę bidetu, ale nie chcesz ryzykować zgubienia lub zniszczenia tego krytycznego elementu wyposażenia. Pozytywną wiadomością jest to, że większość pilotów przenośnych jest wyposażona w stację dokującą lub stację montażową, którą można zamontować na ścianie w łazience. Zapewnia to szybki dostęp do pilota w łazience i gwarantuje, że nie zostanie on zgubiony. W większości sytuacji możesz klikać elementy sterujące, gdy pilot znajduje się w uchwycie ściennym lub możesz go odłączyć, jeśli chcesz go zachować podczas pracy. Istnieje również opcja wyboru panelu bocznego, który jest przymocowany do inteligentnej deski sedesowej, dzięki czemu nie można go zgubić i jest zawsze na miejscu, gdy go potrzebujesz.

Co zrobić, jeśli moja inteligentna toaleta nie będzie pasować?

Istnieje kilka różnych kształtów muszli klozetowych i dopasowanie bidetu może nie być łatwe. Rozsądną decyzją jest sprawdzenie, czy siedzisko bidetowe pasuje od razu, bez korzystania z niego. Jeśli stwierdzisz, że Twój bidet nie pasuje, możesz wymienić urządzenie, jeśli porównywalny model jest dostępny w większej lub mniejszej wersji. Ponadto dzięki naszej polityce zwrotów możliwy jest również zwrot zakupu. Często zdarza się również, że ta sama inteligentna toaleta, która jest zainstalowana na tym samym modelu zbiornika toaletowego, pasuje do innych, a nie innych, czasami jest to kwestia gustu.

Która inteligentna toaleta będzie pasować do mojej muszli klozetowej?

Jeśli szukasz odpowiedniego dopasowania do swojej muszli klozetowej, dobrze jest sprawdzić wymagania dotyczące toalet . Trzy najważniejsze wymiary, które należy sprawdzić to długość miski ustępowej, odległość między śrubami mocującymi i odległość od frontu do śrub mocujących. Po pierwsze, minimalna długość od frontu do spłuczki lub ściany (w przypadku modeli wiszących na ścianie) pomoże sprawdzić, czy wystarczy miejsca na postawienie inteligentnej toalety. Najbardziej kompaktowy model 1000RB wymaga co najmniej 480 mm płaskiej powierzchni. Drugi to odległość między śrubami mocującymi, istnieje zakres minimalnej i maksymalnej odległości, która będzie pasować. Większość toalet ma 160 mm między śrubami mocującymi, ale większość inteligentnych toalet SplashLet można zainstalować, jeśli odległość ta wynosi od 120 mm do 210 mm. Ostatnim wymiarem jest odległość od czoła toalety do śrub mocujących, na których można zamontować ruchomą płytę. Jeśli odległość mieści się w zakresie od 400 mm do 500 mm, są odpowiednie modele SplashLet. Jeśli sprawdzisz wymiary swojej muszli klozetowej, będziesz mógł wybrać najlepszy dla siebie bidet.

Czy muszę używać filtra wody w mojej inteligentnej toalecie?

Głównym celem stosowania filtrów jest dostarczanie czystej wody do urządzenia. Zaleca się używanie filtrów do wody i ich regularną wymianę w zależności od twardości wody. Podczas podgrzewania twardej wody, jak w podgrzewaczu wody inteligentnej toalety, mogą tworzyć się stałe osady wapienne. Ten wapień skróci żywotność sprzętu, zmniejszy wydajność urządzenia i może zatykać wewnętrzne rury. Jeśli masz w domu centralny system filtrowania wody lub wiesz, że woda w Twojej okolicy jest bardzo czysta i miękka, a PPM jest bliskie 0, może nie być konieczne stosowanie dodatkowego filtra wody.

Jak często muszę wymieniać filtr wody?

Kluczowym punktem zastosowania filtrowania jest dostarczanie czystej wody do systemu. Zaleca się używanie systemu filtracji i okresową jego wymianę w zależności od twardości wody. Zaleca się wymianę filtra w zależności od ilości PPM (części na milion) wody lub twardości wody.


co 10 miesięcy, jeśli 0 - 99 PPM (umiarkowanie miękkie)
co 6 miesięcy, jeśli 100 - 199 PPM (lekko twarde)
co 4 miesiące, jeśli 200 - 275 PPM (twarde)
co 2 miesiące, jeśli 275+ PPM (bardzo trudne)

Jeśli masz w domu centralny oczyszczacz lub wiesz, że woda w Twojej strefie jest bardzo czysta i miękka z PPM bliskim 0, może nie być konieczne dodatkowy system filtracji.